Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

seks w ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madrala
Gość









PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 6:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

k-a-s-i-e-n-k-a69 napisał:
Slyszalam,ze w ostatnich tygodniach nie mozna bez gumki bo sperma moze wywolac przedwczesny porod!!!


chyba higieniczniej jest sie kochac z gumka tak czy siak- kobiecie w ciazy dodatkowe bakterie nie sa potrzebne!
Powrót do góry
Milenka
Gość









PostWysłany: Sob Lip 15, 2006 6:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie chce zakładać nowego temaciku czy mogłaby ktoś mmi cos poradzić.
Jestem w ciąży 3 miesiąc i mam problem z wilgotnością podczas stosunku maż sprawia mi ból wcześniej w takiej sytuacji stosowaliśmy oliwkę dla dzieci ale teraz boje się ze mogłaby zaszkodzić dziecku .Powiedzcie mi czy możemy ja stosować bez obaw?
Powrót do góry
aga_white



Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 03, 2006 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsze slysze, ze plemniki to bakterie, ehhhh (to do kasienki69)
Jesli z ciaza wszystko jest ok to sex nie wywola przedwczesnego porodu
Owszem, gdy termin porodu juz nastapil, lub porod opoznia sie, to wtedy (a nie wczesniej) plemniki dzialaja na szyjke macicy tak, ze ona sie rozpulchnia itd, ale nastepuje to na przypadajacy termin porodu, wczesniej to "nie dziala" w ten sposob.
Dziwne ale ponoc prawdziwe. Ah, cudownie jestesmy stworzeni:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosciowka
Gość









PostWysłany: Sob Sie 05, 2006 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kasience chodzi o to ze kazdy ma indywidualna flore bakteryjna a kobieta w ciazy jest bardziej narazona na wszelkie infekcje. Ja jestem w 4 ms i kochamy sie tylko z gumka.
Tez mam problem z wilgotoscia...
Powrót do góry
pablo90
Gość









PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 10:08 pm    Temat postu: Zona jest w 8 miesiącu, seks to normalna sprawa... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i nic nam w tym nie przeszkadza Laughing Fajna sprawa Very Happy bez kitu:0 tylko trzeba być troszke ostrożniejszym Mr. Green pozdrawiam
Powrót do góry
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja słyszałam ze mozna sie kochac do 6stego miesiaca...
nasienie sprzyja dla płodu ale po 6mcu nie radze probowac;p moze wywołac wczesny porod Very Happy wieC trzeba naszalec sie do woli jeszcze przed rozwiazaniem a po porodzie czeka nas celibat 6-7tygodniowy Ahhhhhh
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kurczak a my kochalismy sie do 3 tygodni przed terminem Smile a mała i tak urodziła sie po - 3 dni Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

My musielismy zaprzestac wspolzycia podczas ciazy,poniewaz byla ona zagrozona,a nasienie moze spowodowac przedwczesne skurcze macicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnieszkaj



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: londyn
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 12:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja rowniez jestem w ciazy wszystko przebiega dobrze kochamy sie choc nie tak intensywniej jak przed ciaza, lekarz nam zalecil w pierwszych 3 miesiacach ostroznosc zeby zapewnic dzidziusiowi dobre warunki do rozwoju cyt: 'tak na pol gwizdka' bo miewal kobiety z krwawieniem a powod tego byl ze intensywny sex.Dlatego my z mezem uwazamy choc sie kochamy! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 8:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej dziwczyny:) postanowialam wkleic wam tutaj kawalek mojej pracy licencjackiej poswiecony wspolzyciu podczas ciazy:) tam jest wszystko w skrucie opisane , moze sie wam przyda Smile
"Współżycie płciowe w czasie ciąży wcale nie jest zakazane. Ciąża nie oznacza też konieczności zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń seksualnych. Co więcej, to odpowiedni moment na to, aby wprowadzić pewne zmiany, które ubogacą życie intymne. Nie od dzisiaj też wiadomo, ze udane życie seksualne w czasie ciąży dobrze wpływa na jej przebieg.
W okresie ciąży między partnerami wytwarza się szczególna więź, której sprzyjają pieszczoty, czułość, cierpliwość, zrozumienie oraz szczere rozmowy. Udany stosunek przynosi wtedy kobiecie odprężenie oraz sprawia, że czuje się ona pożądana.
U większości ciężarnych kobiet następuje spadek pożądania ze względu na obawę przed zaszkodzeniem dziecku i dolegliwości towarzyszące ciąży (nudności, wymioty, senność, zmęczenie, ból kręgosłupa). Ochota na seks jest największa w najspokojniejszym okresie ciąży, to jest w drugim trymestrze - gdy mijają już problemy z pierwszego trymestru, wzrasta przekonanie, że z dzieckiem jest wszystko w porządku, a jednocześnie rosnący brzuch nie krępuje jeszcze zbytnio ruchów. Kobieta czuje się wtedy bardziej podniecona, gdyż narządy rodne są w stałej gotowości, zwłaszcza między 4. i 7. miesiącem ciąży. Ucisk ciężarnej macicy na naczynia powoduje przekrwienie narządów płciowych, co w połączeniu z większą wilgotnością pochwy sprawia, że kobieta szybciej reaguje na bodźce erotyczne i łatwiej osiąga podniecenie. Jednak z tego samego powodu intensywność i częstotliwość doznawania orgazmu zmniejszają się, a odprężenie po orgazmie jest słabsze. Coraz bardziej zmieniająca się sylwetka, przyrost wagi, a wraz z nimi poczucie mniejszej atrakcyjności osłabiają pożądanie w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży. Reakcje seksualne są wtedy zaburzone - dochodzenie do orgazmu jest dłuższe i zniechęcające. Kobieta dąży wtedy przede wszystkim do intymnego kontaktu bez stosunku. Potrzebuje czułości. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to stosunki płciowe można utrzymywać bez żadnych zmian prawie do samego końca ciąży.
Niejeden mężczyzna zaczyna widzieć w swej partnerce przede wszystkim matkę. Staje się wtedy bardziej opiekuńczy niż namiętny, maleje jego pożądanie. Boi się, że może wyrządzić krzywdę kobiecie lub dziecku. Bywa, że ciężarna partnerka jeszcze bardziej podnieca mężczyznę. Ze względu na coraz bardziej krągłe kształty staje się dla niego bardziej atrakcyjna. Te same "estetyczne" względy działają jednak na niektórych panów odpychająco.
Najwygodniejsze pozycje podczas ciąży to te, przy których brzuch kobiety nie jest uciskany, a o ona sama ma swobodę ruchów. Nie zaleca się pozycji "na jeźdźca", bo kobieta nie jest już tak sprawna fizycznie, a także pozycji nienaturalnych. Najbardziej wskazana jest pozycja na boku, gdy mężczyzna przywiera całym ciałem do odwróconej plecami kobiety. Można też spróbować pozycji kolankowo-łokciowej. W ostatnim trymestrze ciąży należy unikać pozycji prowadzących do głębokiej penetracji .
Jednak w ciąży wysokiego ryzyka zaleca się wstrzemięźliwość płciową. Zalecenie to dotyczy przede wszystkim przypadków zagrożonych poronieniem oraz przedwczesnym porodem. W pierwszym trymestrze należy powstrzymać się przed seksem wtedy, gdy poprzednie ciąże zakończyły się poronieniem lub były zagrożone, bądź wtedy, gdy obecna ciąża jest zagrożona (sygnalizują to niewielkie nawet krwawienia). W drugim trymestrze współżycie musi być ograniczone w przypadku nisko usadowionego lub przodującego łożyska, które podczas stosunku mogłoby się odkleić (to zagrożenie dla matki i dziecka). W trzecim trymestrze do kłopotów z przodującym łożyskiem może dołączyć zagrożenie przedwczesnym porodem, co również jest przeciwwskazaniem do współżycia. Specjaliści zalecają unikania pełnych zbliżeń seksualnych w ostatnim trymestrze przy ciążach mnogich. Od współżycia należy powstrzymać się również w okresie występowania infekcji u któregoś z partnerów. Podczas ciąży lepiej powstrzymać się przed środkami plemnikobójczymi. Seks zaleca się szczególnie tym kobietom, u których minął już termin porodu. Prostaglandyny - substancje obecne w męskim nasieniu - mogą wywołać skurcze macicy i zwiększyć dojrzałość szyjki macicy do porodu."
troche tego wyszlo ale mysle ze mniej wiecej wszystko tam opisalam i jak ktos bedzie mial jakies pytania to niech sobie przeczyta Smile pozdrowki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group