Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rozny kolor oczu

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
manix



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Rzeszów
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! A co powiecie na to,urodziłem się mając 2 niebieskie,a w miarę dorastania"mutowałem".Już jako nastolatek miałem różny kolor oczu.Dziś mam 38 lat i jedno mam zielone,a drugie jasno piwne.Zawsze wzbudza to sensacje,ale nie ma się co martwić,bo ta cecha bywa pożądana,np.u psów hasky Very Happy .I nie obawiajcie się bo mam już nastoletnie dzieci,syn ma ciemno brązowe(oba),a córka niebiesiutkie(oba),a ich matka brązowe.Dzieci przekroczyły 16 rok życia i cecha się nie objawiła.Trzeba z tym żyć,ludzie mają gorsze zmiany i nie ma się co martwić,bo w końcu nie każdy może mrugać,raz jednym ,a raz drugim kolorowym oczkiem. Very Happy

Ostatnio zmieniony przez manix dnia Sro Sty 07, 2009 6:37 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Sty 02, 2009 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli to nie przeszkadza w funkcjonowaniu, to moim zdaniem fajnie jest mieć dwa różne kolory oczu Very Happy przynajmniej człowiek jest jedyny i niepowtarzalny na tle innych Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andzia52



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jedynym i niepowtarzalny na tle innych można być ale nie w naszym kraju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

skoro wiedzą, a ja nie, to zmieniam swój post Smile

Ostatnio zmieniony przez metis dnia Pią Sty 09, 2009 8:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andzia52



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Te osoby,które mają te jakże orginalne oczy wiedzą o czym pisałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malenkami



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 11:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"O kolorze naszych oczu decyduje pigment – melanina. Oczy, które mają dużo tego pigmentu w przedniej części tęczówki, w tkance łącznej zwanej stromą, są ciemniejsze, natomiast oczy zawierające mniej melaniny z reguły są jaśniejsze. Stężenie melaniny zazwyczaj nie zmienia się przez całe życie, jednak kilka czynników może trwale na nie wpłynąć. Należą do nich niektóre choroby oczu, takie jak jaskra barwnikowa. Niektóre leki na jaskrę mogą zmienić kolor oczu, zwiększając ilość pigmentu. Inne zaburzenie, zwane różnobarwnością tęczówki, polegające na tym, że oczy mają odmienny kolor, dotyczy około 1 proc. populacji i często jest powodowane urazami. Występuje ono np. u muzyka Davida Bowiego, który twierdzi, że w jego przypadku niejednakowy kolor oczu (jedno piwne, a drugie jasnoniebieskie) wynika z ciosu w twarz otrzymanego w dzieciństwie. No i poza tym istnieje jeszcze najczęstsza przyczyna – nasza stara znajoma, genetyka. Np. w badaniu przeprowadzonym w 1997 roku, obejmującym tysiące bliźniąt, wykazano, że u 10–15 proc. z nich występują stopniowe zmiany koloru oczu w wieku dojrzewania oraz w wieku dorosłym. U bliźniąt jednojajowych proces ten zachodzi w niemal identycznym tempie."

Ja nie spotkałam się z kimś kto ma oczy róznego koloru Smile jedno np. brązowe a drugie niebieskie Smile Ja mam oba mocno piwne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidia81



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 5:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi się zmienia kolor oczu wraz z porami roku.W zimie mam szare na wiosnę zielone,czasami niebieskie i do tego żółte kropki .O te kropki pytałam lekarza ,czy nie jest to objaw jakiejś choroby.Takie po prostu mam oczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andzia52



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 5:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Czy ktoś z Was stosuje kolorowe soczewki kontaktowe ?
Jeżeli tak napiszcie jakiej firmy w przypadku tęczówek:niebieskiej+piwnej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Synestezja



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 2:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Vicodi napisał:
Przyda wam się:
LINKI usuwam! to nie miejsce na reklame. Tobie chyba sie przyda ostrzezenie? :[[[ ---edit by Wind_of_hope---



Niestety na żadnej z tych stron nie znajduje się odpowiedź na powyższe pytanie Wink
Co więcej jeszcze nie znalazłam strony która by dawała na nie jakąś konkretną odpowiedź.
Moje oczy również się zmieniały przez jakiś czas balansując pomiędzy niebieskim, szarym i zielonym.
Przeważnie w zależności od pogody lub < rzadziej > od nastroju.
Teraz jednak zaczyna już przeważać kolor zielony, co nie zmienia faktu że może już nie tak często ale czasmi zmieniają kolor.
Tyle, że ja już przywykłam do tego w takim stopniu, że zupełnie się tym nie przejmuję. Wink Pozatym każdemu w jakimś stopniu (jednym bardziej, innym mniej) kolor się zmienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jigaboo



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków - Miasto Królów Polski
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 3:46 pm    Temat postu: ;-) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Czytałam, że oczy osób z moim typem urody (lato) zmieniają kolor w zależności od pogody, nastroju itp. Wydaje mi się, że raz moje oczy są zielone, raz niebieskie, czasem niebiesko-zielone. Chciałabym się dowiedzieć czy coś takiego jest wogóle możliwe, czy to co przeczytałam to jakaś ściema? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group