Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rozny kolor oczu

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czarnulka_



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 11:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Heeh .. ja rózwniez chetnie bym sie dowiedziala dlaczego tak jest poniewaz mam ten sam problem ;] na zdjęciach wyraźnie widac kolor niebieski a z kolei na zywo zielony z zółcią tak zwane " kocie " oczy ..

nie umiem tego wytłumaczyc i zastanawia mnie to bardzo dlaczego tak sie dzieje ..

__ ,p.s jeśli ktos umie odpowiedziec na to pytanie to było by Fajnie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sally3



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 12:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też tak mam Smile prawe oko jest niebieskie, lewe jest w połowie piwne i niestety to widać bardzo, mi się to kompletnie nie podoba. Ostatnio stałam na przystanku i kobieta patrzyła się na mnie jak na nienormalną. Wada nazywa się heterochromia, jednak nie ma na nic wpływu. Mogę podesłać fote jeśli ktoś nie widział jeszcze takiej osoby:p
aha, w liceum nauczyciel biologii powiedział mi że moje dzieci nie będą miały takich oczu, nie jest to dziedziczne i zdarza się rzadko. W dowodzie mam wpisane :wielokolorowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sally3



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 1:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też tak mam:) rozny kolor lewego i prawego oka. wada nazywa się heterochromia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
loco_marina



Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 27, 2008 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chcialabym się podłączyć pod pytanie i miałabym również prosbe żeby ktos zorientowany się wypowiedzial. Stwierdzilabym ze to ze mna cos jest nie tak, gdybym nie weszla na to forum i nieprzeczytalabym tego watku. Otoz ja po urodzeniu mialam oczy niebieskie i nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to ze po jakims czasie wyszly z tego piwne, a obecnie w zależności od nastroju sa piwne lub zielone. Czy jest na to naukowe wytłumaczenie? Bylabym chetna je poznac, bo tlumacze sobie to tak ze zielone po mamie a piwne po tacie. Bylabym wdzieczna za odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Vicodi



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam oczy... zmiennokolorowe. Chyba w zależności od nastroju - najczęściej szare lub niebieskie, czasem zielone, błotnistozielone, lekko piwne czy brązowawe.

Mogę mówić pierdołę ale może to być wina zaburzenia produkcji melaniny w tęczówce.


Cytat:
Otoz ja po urodzeniu mialam oczy niebieskie i nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to ze po jakims czasie wyszly z tego piwne

Kolor oczu zazwyczaj stabilizuje się około szóstego miesiąca życia.

Cytat:
na zdjęciach wyraźnie widac kolor niebieski a z kolei na zywo zielony z zółcią tak zwane " kocie " oczy ..

Może jest to kwestia oświetlenia w momencie robienia zdjęcia - możesz miec Heterochromie centralną. (Chociaż z takimi kolorami ;o)

Przyda wam się:
a CI sie przyda chyba ban IP! nie wiesz ze adresy www na forum sa zakazane!!!? wszystkie linki usuwam ---edit by Wind_of_hope---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kolorowooka



Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 12:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też mam kolorowe. prawe brazowe a lewe niebieskie. zazwyczaj wiele przyjemnosci z tego tytulu mie spotyka, ale bywa tez np w pociagu ze przez kilka godzin gapi sie jakis kretyn/kretynka jakbym była ufiakiem...;(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 10:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niestety takie reakcje u nas w pl to normalka. inaczej by było jakbys pojechała za granice,do murzynow,skosnookich itp Razz tam wszyscy sobie rowni ,tylko w tej głupiej Pl jest inaczej.
nie przejmuj sie Smile ja bym na Twoim miejscu pozdrowiła srodkowym palcem Razz Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kawuszczyn
Zbanowany


Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 75

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: SHITOholia
PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 2:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zadna to wada, ani choroba. Mr. Green
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andzia52



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 8:28 pm    Temat postu: rózny kolor oczu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co robicie,żeby zatuszować różna barwę teczówek ?

---

Jak sie Wam zyje z ta wadą ??.Czytając wasze wypowiedzi zaczynam wam zazdrościc .Zawsze czułam się i czuje jak towar poza gatunkowy.


przeniosłam posta. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fk89



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak wytłumaczyć że moja cała rodzinka ma piwne oczy ,CAŁA... a ja mam zielone ?! mam dziwne myśli Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group