Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rozny kolor oczu

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nika84



Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chcialabym Cie zobaczyc to musi swietnie wygladac Smile ja mam kolege ktory tez ma cos takiego tylko jego jedno oko jest chyba w trzech kolorach. a tak z ciekwosci zapytam jaki masz wpisany kolor w oczu w dowodzie? pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 10:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nika- takie pytanie to na PW lub prędzej mail. Zdjęcia są w internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamilka54



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 93

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam napisane : różnokolorowy
Very Happy Fajnie jest do czasu, kiedy co 2 osoba pyta się dlaczego tak mam...
A przeciez ja sama tak naprawdę nie wiem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 4:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tzn ze Twoje dzieci tez moga miec roznokolorowe oczka? Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamilka54



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 93

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 5:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no właśnie nie wiem, jak jest z dziedziczeniem tego "zjawiska".... Neutral
Bo w sumie u mnie w rodzinie nikt tak nie ma, tylko ja Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 5:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To tez zależy od mutacji genów Smile Moga miec, mogą nie miec Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2007 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fajna sprawa Very Happy ludzie specjalnie kupują soczewki a Ty tak masz na dzieńdobry, tylko pozazdrościćVery Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naruciak20



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć ja też mam jedno oko niebieskie a drugie brązowe. Wiesz dawno temu moja mama spytała sie lekaża dlaczego tak mam a on odpowiedział że w jednym oku mam zamało pigmentu , ale np. pani od genetyki mówila że to może być niegoźna mutacja spowodowana tym że oboje rodziców ma geny dominujące odpowiedzialne za kolor oczu. Jak bedziesz wiedział więcej na temat to daj znać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
666



Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 7:23 pm    Temat postu: oczy...zmieniające kolor Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to akurat do genetyki, chyba tak. Mam oczy... zmiennokolorowe. Chyba w zależności od nastroju - najczęściej szare lub niebieskie, czasem zielone, błotnistozielone, lekko piwne czy brązowawe.
Czy ktoś mi potrafi wyjaśnić dlaczego tak jest? Jedna osoba w mojej rodzinie ma podobnie, jednak ona ma tylko szare lub niebieskie, a ja mam o wiele więcej kolorów. Dlaczego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26.81



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Sob Maj 10, 2008 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam moja mama ma podobnie najpierw miała niebieskie potem szare,brązowe ,piwne a teraz takie jak by zielone.niewiem od czego to zależy z chęciom bym się dowiedziała Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group