Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z potem - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mandaryn



Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 02, 2010 8:53 pm    Temat postu: Ręce Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siemka, otoz mam takie pytanie caly czas mam spocone rece myje rece mydlem i nadal mam spocone co zrobic tak zeby rece byly bardzo bardzo czyste???

Dodano po 2 minutach:

i jeszcze mam pytanie, co zrobic żeby rece byly sterylne uzywalem wiele mydełtak jak Palmolive i Protex , mydło Carex no i domestos wiem ze to glupie ale ja mam fioła na punkcie czystych rąk... Pomożecie mi, raz nie umyłem rak przed przyjsciem ze szkoly i poszłem spac bo bylem bardzo zmeczony rpzylem do domu o 21 padlem do łózka i sie boje czy mi sie cos stanie ???

temat przenosze w odp. miejsce ---Wind_of_hope---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metycja



Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podobno pocenie się może wskazywać na niedobory witaminy D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hemma



Dołączył: 10 Lis 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cały czas pocą Ci się ręce? Moim zdaniem to jest do wyleczenia nawet w dobrym gabinecie kosmetycznym. Albo idz do dermatologa, też pomoże. Częste mycie rąk wbrew pozorom nie jest zdrowe! Przez to możesz często chorować, łapać infekcje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamaras



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 1:23 pm    Temat postu: Problemy z potem - rozwiązane. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Kiedyś opisywałem tutaj mój problem dotyczący pocących się stóp. Długo miałem z tym problem. Może nawet kilka lat. Stosowałem wiele preparatów. Wydaje mi się, że żaden nie pomagał. Wszystko samo przeszło pewnego dnia.

Piszę o tym tylko dlatego, bo wiem że to jest okropny problem dla kogoś, kogo to dotyczy - ku pokrzepieniu serc.
Można sobie pomagać różnymi preparatami, ale jak było w moim przypadku niewiele ta reanimacja stóp dawała.

Trzeba nauczyć się żyć z problemami, bo faktycznie nie ma człowieka, który
jest bezproblemowy.

Pozdrawiam : )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jenka



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 11:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mojemu facetowi na nadpotliwość nóg pomogło moczenie ich codziennie w roztworze soli termalnej Zabłockiej. Można kupić na allegro, w aptekach tez można spotkać. Tania kuracja, a skuteczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 11, 2018 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale w wielu przypadkach domowe sposoby na ograniczenie potliwości nie wystarczają.Są ludzie, u ktorych wydzielanie potu jest duże oraz może pomóc jedynie jakis konkretny zabieg

Polecam poczytać sobie o botoksie. Wbrew pozorom zabiegi są wykonywane również u osób, które mają problemy z nadmierną potliwością. Ostrzykuje sie pachy, stopy, ręce ( tam gdize nam to najbardziej przeszkadza).
http://roztocze.net/co-to-jest-botoks/
I na rok problem mamy z głowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drdree



Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 14, 2018 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem warto się z tym do lekarza. Jeśli to ma podłoże hormonalne to po odpowiednich badaniach to wyjdzie. Poza tym spróbuj np. brać chłodniejsze kąpiele,bardziej dbać o higienę by problem nie występował tak często. Jeśli nad potliwość wynika ze stresu to niestety mało można zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Janessie



Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 47

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 27, 2018 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie moim zdaniem nawet dla własnego komfortu warto iść do lekarza, bo przecież są środki, jest możliwe leczenie - da się temat ogarnąć spokojnie. Ja miałam kłopot z potliwością stóp w dodatku - no niefajne doswiadczenie zwłaszcza ze trenuje wiec moje stopy są narazone na pocenie, ale bywalo ze naprawde ciezko mi bylo zniesc zapach samej, a co dopiero innym... Bylam u podologa i z czasem przy odpowiendim leczeniu problem wyparowal. Stosowałam piankę do stóp z kerpro.pl z clotrimazolem, która działa zapobiegawczo i grzybobójczo, przynoszac ulge stopom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowela



Dołączył: 31 Maj 2018
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Maj 31, 2018 4:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja od wielu lat mam z tym duże problemy, ale najgorzej jest z potem pod pachami. Ręce i nogi jakoś zniosę, choć też muszę bardziej dbać o ich higienę, ale pachy to jakiś dramat. Musiałam na wiele lat zrezygnować z bluzek w większości kolorów, i nosić wyłącznie czarne, ciemnoszare/niebieskie oraz białe. Odkąd kupiłam ałun w sztyfcie, zapomniałam o tych problemach. Jedyny problem jest taki, że jest bezzapachowy, a niestety mój pot ma silny zapach, więc oprócz niego muszę nakładać też swój antyperspirant, tylko w mniejszej ilości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
urm



Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 121

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 13, 2018 7:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest wiele możliwości radzenia sboie z potem:
naturalne ubrania z naturalncyh tkanin
kosmetyki
ewentualnie zabiegi.

Nie wiem czy czytaliscie ale aktualnie dobrą opcją walki z gruczołami potowymi jest zastosowanie botoksu. Botoks blokuje wydzielanie potu. Ludzie stosują go albo na stopy albo na pachy. Czyli tam gdize pocenie jest problematyczne.
https://bonadea-krakow.net.pl/aktualnosci/botox-jak-czesto-powtarzac-zabieg/
_________________
http://www.biomedical.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group