Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z potem - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natajla



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 12:30 pm    Temat postu: Pocenie się Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej
mam do was pytanko Smile nie mam jakiś szcvzególnych problemów z poceniem się na co dzień, ale w stersowych sytuacjach lub przy zmęczeniu mam Confused i to spore bo poci mi się głównie twarz, bardzo mocno! mam niedługo ślub, niewyobrażam sobie takiej lejącej się twarzy! macie jakieś rady? przecież to będzie niesamowity stres i boję się tego:/ mam tez wtedy czerwone plamy na szyi i twarzy, taka "gra naczynek" w stresowych sytuacjach. Macie jakieś rady żeby tego uniknąć? podobno warto przemyś twarz antyperspirantam pod pachy, tymi mocnymi, kupionymi w aptece, robic to na noc, po 2 godz zmyć żeby nie podrażnić skóry... słyszałam ze to pomaga, a Wy macie jakiś dośwaidczenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fakt



Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 11:20 pm    Temat postu: Problemy z potem - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, prosze o pomoc. Mam nadzieję, że dział odpowiedni.
Mam problem z pocącymi sie stopami i ich nieprzyjemnym zapachem.
Próbowałem już wszystkiego. Wszelkiego rodzaju dezodoranty, talki, pudry. Alta, Pedipur, Etiaxil. Nic nie pomaga. Po 10 minutach w butach, stopy sa juz mokre, pomimo zasypania talkiem. Zapach czuć przez buty.To strasznie krepujące, dbam o higienę a wychodzę pewnie na brudasa.
Na zapach próbowałem kiedyś tego, było skuteczne w stu procentach, teraz nie działa.
pod tym linkiem nie ma tego produktu, zresztą nie wklejamy na forum linkówdo aptek internetowych ---- emilka
Podobno są jakieś badania na obecność bakterii wywołujących nieprzyjemny zapach, ale dermatolog u którego byłem, stwierdziła, ze nie słyszała o czymś takim. Czytałem o tym gdzieś w sieci, a i lekarz pierwszego kontaktu to potwierdził, ale podobno skierowanie może wypisać tylko dermatolog.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kania510



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 12:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wie czy to jest dobre ,ale z tego co mi wiadomo jest dosyć dobry ,a mianowicie o antidralu, jest nie drogi . pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Mar 04, 2008 9:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fakt ile masz lat i od jak dawna tak masZ?
to ma pewnie związek z hormonami...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
eldorado



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na stopy polecam talk kosmetyczny, natomiast co do pach to spróbuj rexony skin care ale przed każdym jej użyciem przemyj sobie pachy - nawet gdy jest to rano

wejdźcie sobie na strone od jutra: --- link usuwam. forum to nie miejsce na reklame !!! --------- edited by Wind_Of_Hope---
rodzaju macie skóre co będzię dla niej dobre a także możecie zapytać o radę dermatologa


-----edited by emilka-----
jak chcesz coś dodać, to staraj się korzystać z opcji "zmień"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamaras



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 12:02 am    Temat postu: Przykry, niemiły zapach stóp Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój problem ma związek ze stopami. Pocą się non stop, a jak by tego było mało to jeszcze okropnie pachną. Z tą dolegliwością borykam się jak by nie było z 5 lat(ponad). Zdążyło mi to zrujnować moją psychikę. Na początku tego fatalnego horroru straciłem swoją dziewczynę- mała zapowiedź tego co miało się stać (miałem jakieś 11 lat). Straciłem szacunek, bo wiadomo co sobie ludzie myślą o kimś takim kto niezbyt miło pachnie... Stosowałem wiele preparatów, które nie przyniosły pożądanych skutków... Do tego chodziłem do dermatologa, który nie był widocznie zaangażowany tą moją sprawą, spytał się w czym rzecz, obejrzał stopy, kazał kupić buty ze skóry, skarpetki bawełniane, przepisał w 30 sekund receptę i poprosił następnego pacjenta... nic nie pomaga do dzisiaj, chociaż do niego wracałem po wskazówki. Niedługo idę do szkoły średniej i się boję, i to wszystko przez to, że moje nogi brzydko pachną, często zastanawiam się nad swoją przyszłością. Dbam o higienę, jakby ktoś miał wątpliwości. Nie rozumiem co się dzieje, czy można to jakoś wyleczyć, bo już tracę nadzieję na szczęśliwe zakończenie. W końcu chciałbym się `poczuć`(w dosłownym znaczeniu tego słowa) jak normalny człowiek.
Proszę o pomoc!!!


---edited by Mała Mi---
Temat przenosze w odpowiednie miejsce miejsce
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 2:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Można stosować antyperspiranty zawierające chlorek aluminium, czasowo zamykają przewody potowe. Stosuje się je na noc, początkowo codziennie, następnie aplikacje zmniejsza się do 1 na 2-3 tygodnie. Skuteczność wynosi do 90%, niestety z czasem mogą powodować podrażnienia skóry.

Można stosować też leki uspokajające, leki antycholinergiczne (np. Bellergot), leki homeopatyczne, napary z ziół np. herbatka z szałwi, krople ziołowe, ( porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą co będzie najlepsze jeśli chodzi o leki).

Lub poddać się któremuś z tych zabiegów:

Jonoforeza – jest to zabieg leczniczy, który polega na wprowadzeniu do tkanek skóry ładunku elektrycznego (jonu) poprzez prąd stały. Prąd ten powoduje zmiany chemiczne w skórze. Lek jest wprowadzany proporcjonalnie do napięcia prądu i czasu jego przepływu. Zabieg ten jest bezpieczny dla organizmu człowieka. Stosuje się go nie tylko przy nadpotliwości stóp i dłoni, ale również przy leczeniu trądziku, blizn potrądzikowych i wszelkich zmian naczyniowych. Efektem jest też zdrowy wygląd skóry, która wygląda jędrnie i jest nawilżona. Główne przeciwwskazania to ciąża, problemy sercowe, angina, padaczka, poparzenia słoneczne czy skaleczenia z raną otwartą.

Zastrzyki z botoksu – botoks to inaczej jad kiełbasiany i jest także stosowany do niwelowania zmarszczek. Jego zadaniem jest blokowanie wydzielania potu. Toksyna botulinowa jest podana do każdego punktu skóry. Wstrzykuje się ją w okolice gruczołów potowych, m.in. na nosie, nad górną wargą, na czole, na kościach policzkowych, pod pachami, na dłoniach, stopach – słowem wszędzie tam, gdzie mocno się pocimy. Zabieg jest trochę bolesny, poziom odczucia zależy od indywidualnych warunków. Trwa kilka – kilkanaście minut i zaraz po nim można powrócić do wykonywania codziennych obowiązków. Zdarza się, że po zabiegu może utrzymywać się miejscowa bolesność. Efekty można zauważyć po kilku, kilkunastu dniach od zabiegu, zaś utrzymuje się przeważnie od 6 do 12 miesięcy i wymaga powtórzenia. Cena kuracji to wydatek rzędu 1500 – 2500 zł. Przeciwwskazania do poddania się takiemu zabiegu to m.in. zaburzenia nerwowo – mięśniowe, stosowanie niektórych leków, ciąża i infekcje skóry.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamaras



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polska
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 5:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za te informacje. Mam dwa pytania:
1. Czy te antyperspiranty zawierające chlorek aluminium są w stanie wyleczyć mój przypadek całkowicie?
2.Odnosząc się do tego zabiegu `jonoforezy`- czy on jest bezpłatny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 8:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Antyperspiranty nie leczą,one po prostu działają doraźnie.

A jonoforeza jest płatna. Ile to zależy od kliniki, ilości zabiegów i preparatu który zostanie użyty. To już sam się musisz dowiedzieć gdzie w Twojej okolicy coś takiego wykonują i ile tam to kosztuje.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nergal



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ...
PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 7:45 pm    Temat postu: Nadmierne Pocenie się stóp. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam 16 lat. i problem z nadmiernym poceniem się stóp. Juz po 20 minutach w butach moje stopy są całe mokre. Ktos mi powiedzial ze moczenie w szałwii pomaga jednak nic z tego. Probowalem kilku pudrow i nic. Strasznie mnie to krępuje, a juz tym bardziej gdy mam jasne skarpetki. Mam 16 lat dbam o higiene. POMÓŻCIE!!!
Z góry dziekuje.


Temat został przeniesiony do już istniejącego
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group