Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z potem - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kostonica



Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 11:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to strasznie trudny problem, najlepiej isc do dobrego dermatologa a nie do pierwszego lepszego, na wszystkie takie dolegliwości są rozwiązania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Twety



Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Antwerpia
PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 1:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest to naprawde wstydliwy klopot. Owszem jest zabieg a w sumie test ktory nazywa sie Minora, wykonuje sie probe jodowo siarkowa. wprobie tej miejsca potliwe sa smarowane jodyna i posypane skrobia czyli maka ziemniaczana zabarwiaja sie one na ciemno co daje potwierdzenie miejsca potliwego.. Przyczyna takiej potliwosci np na rekach stopach pod pachami itp jest nadwrazliwosc na bodzce stymulujace prace gruczolow do produkcji potu. Duze znaczenie moze miec dziedziczenie. Niestety nie ma metody ktora dziala by dzialala w 100 procentach. Istnieje jednak sposob na leczenie objawowe pozwalajace normalnie funkcjonowac, nazywa sie to toksyna butulinowa potocznie znana jako jad kielbasiany.
Dziala tak. Toksyna wstrzyknieta plytko w skore blokuje przekaznictwo nerwowe pomiedzy gruczolami a organizmem czego efektem jest zahamowanie wydzielania potu.
Przed zabiegiemwystarczy zapisac sie na wizyte. Toksyna jest calkowicie bezpieczna i co najwazniejsze nie daje efektow alergicznych. Trzeba tez ogolic wloski w miejscach w ktore bedzie wstrzykiwana toksyna np pachy, zabieg nie nalezy do najprzyjemniejszych gdyz nakucie troszke boli najbardziej na dloniach i stopach a lekarz podaje dosyc duze dawki jadu kielbasianego bo aw okolo 3 m szesciennych w jedna pache. po zabiegu miejsca nakluc sa zaczerwienione. Przeciwwskazaniem sa zaburzenia przewodnictwa nerwowo miesniowego stosowanie lekow lub okres do tygodniaod ich stosowania... lekarstwa to: aminoglikozydy, (stryptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp)
aminochinolony (chlorochina, hydroksy chlorochina) D-penicylamina (Cuprenil) cyklosporyna, tubokurarna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna. a takze infekcje skory ciaza i karmienie piersia. Efektem jest zwykle juz po 3 dniach zauwazalnie zmniejszona potliwosc. u osob z naprawde duzymi problemami nadpotliwosci jest ona zredukowana o polowe co oznacza ze pocisz sie w granicach normy. niestety minusem tego zabiegu jest to ze polaczenie nerwowe odnawia sie totez nalezy zabieg powtarzac co jakies pol roku. czas to okolo30-60 min w zaleznosci od okolic wstrzykniec. jest jeszcze metoda ostrzyknieciem miejsc potliwych botoksem.

moge podac kontakt i adres gdzie to jest wykonywane ale nie wiem czy mi mozna na forum.

Możesz ale na PW. Na stronach forum jest to zabronione. Mala_Mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lusiak1970



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 11:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja słyszałem, że ten problem może wynikać z pewnego rodzaju grzybicy. Ostatnio sporo interesowałem się grzybicą z własnych przyczyn i coś takiego właśnie usłyszałem. Tzn. tu nie chodzi o taką grzybicę, że coś się pojawia na skórze, tylko że u niektórych osób żyją pewne rodzaje grzybów w niektórych miejscach i to one powodują ten nieprzyjemny zapach. Trzeba pochodzić po lekarza. Słyszałem, że są jakieś specjalne maści na zwalczanie tego rodzaju grzybów.

Pozdrawiam i życzę wyleczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elekti



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 31, 2009 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to być problem grzybicy a może tez to być związane z noszeniem skarpetek ze sztucznych materiałów albo butów, spróbuj kosmetyków Sholla one naprawde pomagają
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Fulik



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 12:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja polecam Antidral, można stosować na stopy, dłonie i pachy. Sama używam od prawie 2 lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
papaula



Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 11:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja przeszukałam ostatnio drogerie, żeby kupić jakiś specyfik na pocenie i nieładny zapach. Zabiły mnie ceny Scholla - nie wiedziałam, że jest aż tak drogi. Ale kupiłam tańszy spray do stóp i butów (akurat ten mój to Acerin, ale wybór jest duży). I naprawdę działa. Po całym dniu chodzenia stopy i buty pachną. Warto więc od tego spróbować. No i myć stopy jak najczęściej. Jeśli jest się cały dzień poza domem, można przemyć je w toalecie chusteczkami do mycia rąk!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzienka19



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 52

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 10:37 pm    Temat postu: Nadmierne pocenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak myslicie, czy srodki/antyperspiranty typu Etiaxil,Antidral,itd można stosowac np na skore brzucha? ogolnie sa przeznaczone do stosowania n pachy,dłonie i stopy... bo mam kurcze fałdki na brzuchu i jak mam jaaks bardziej dopasowana bluzke, to zaraz na zgieciach mam mokre plamy Sad krepuje mnie to, gdyz pod pachami suchutko Sad

Prosze umieszczac posty w istniejacych juz tematach jesli takie istnieja. Temat przenosze w odpowiednie miejsce
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o nadmierną potliwość stóp to polecam krem URO firmy LEFROSH, można go kupić jedynie w aptece. Sprawdziłam na własnych stopach i jak dotąd nie znalazłam niczego skuteczniejszego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

madzienka19 z teo co wiem antidral można stosować na miejsca pocące się. Nie koniecznie są to stopy, ręce czy pachy. Jednak jeśli chodzi o fałdki na brzuchu to może dochodzić do otarć i wtedy środki takie jak antidral nie są wskazane ponieważ bardzo podrażniają skórę . Na te miejsca polecam spróbować płynnego talku.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Slusek
Zbanowany


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 28, 2010 6:53 pm    Temat postu: Pocenie się Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem otóz mam 17 lat i Problem polega na tym, że jest mi ciepło i bardzo szybko zaczynam się pocić. To nie tak, że uderzają mnie fale gorąca, po prostu cały czas jest mi ciepło, a gdy temperatura wydaje mi się trochę za wysoka strasznie się pocę. Nie chodzi mi tu o pot z pod pach, lecz o całe ciało, głownie plecy i klatka. Tez czasami pojawiaja się wypryski na plecach kolo szyi i do polowy klatki i oczywisci do łokci, denerwuje mnie to bardzo, jak sie patrze w lustro to tak jak bym bym posmarowanym masłem

Teraz to przegięcie!! Mam dość sprzątania po Tobie! Dostajesz kolejne ostrzeżenie - jeszcze jedno i BAN!
1. Co to za temat "Pocenie się ;//////// " - Znajomość regulaminu się kłania!


Cytat:
Nadając postowi tytuł pamiętaj, aby był on jasny i rzeczowy, co pozwoli na łatwe określenie, czego dotyczy zawartość wątku.


A co oznacza "://// "Nie rób syfu facet na forum!

2. temat o tej tematyce ISTNIEJE wystarczy poszukać - w tym momencie złamałeś kolejny punkt regulaminu


Cytat:
Zanim napiszesz posta lub rozpoczniesz nowy wątek upewnij się że nigdzie go nie ma lub nie uzyskałeś/łaś odpowiedzi.


Powinieneś dostać dwa ostrzeżenia za jednym razem - dostajesz jedno. To jest twoja ostatnia szansa bo cierpliwość modów sie kończy.

Temat przenosze

Mala_mi

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group