Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Powiększone węzły, przewlekła pokrzywka,drganie rąk

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj byłem u lekarza, podejrzewa astmę lub alergię.
Jeśli w ciągu 3 tyg. kaszel nie zniknie, mam przyjść na jakieś wziewy.
W czwartek usg szyji :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak już zaznaczałem wskazane jest wykonanie badań na alergeny.Proszę się odezwać po usg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cholera, właśnie zmierzyłem temp 2 razy wyszło mi 37,2 teraz 37.
Czuje się rewelacyjnie, a teraz temperatura :/
A to objawy pasujące do ziarnicy Sad(


Jedno pocieszenie, że od kilku dni nie mam kaszlu, zero. Tylko ten mostek/klatka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acer90ale przecież 37 to nie temperatura tylko stan podgorączkowy.
może być wywołany wszystkim: katarem, niestrawnością itd.
niekoniecznie oznacza ziarnicę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 9:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, ale mam jeszcze tamte objawy :///

Dodano po 17 minutach:

teraz jest 36,7 :/ Nie kumam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 2:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem już po usg.

Oto wynik:

Po stronie lewej w okolicy kąta żuchwy widoczny jest podłużny powiększony węzeł chłonny ok.24x9mm- o zachowanej wnęce. Poza tym nieliczne węzły chłonne do około 10mm obustronnie wzdłuż dużych naczyń.
Po stronie prawej w podobnej lokalizacji liczne powiększone węzły chłonne o dł. do 17mm, podłużne o zachowanych wnękach, dochodzące poniżej prawej krawędzi żuchwy. Węzły te mają charakter najprawdopodobniej odczynowy.
Ślinianki podżuchwowe i przyuszne prawidłowej wielkości i echostruktury.
Tarczyca niepowiększona jednorodna.



Lekarka powiedziała mi, że węzły nowotworowe różnią się od tych co ja mam itp. To co mam nadobojczykiem to nie węzeł, bo na usg wyszło, że oby dwa obojczyki są ok. Znaczy się węzły w tamtej okolicy.
Martwi mnie jednak trochę fakt, że mam węzły powyżej 10mm, czyli patologiczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 4:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli tak jak sadziłem podejrzane zmiany przy obojczykowe były normalna budową anatomiczną.Co do powiększonych węzłów(pozostałych)nic nie wskazuje na patologiczne.Należało by sprawdzić stomatologiczni i laryngologiczni.Antybiotyk można już było zastosować(sądzę że lekarz zlecił) i ponownie wykonać usg.Jest jakiś stan zapalny,kwestia sprawdzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A mogą być pakiety węzłów w stanie zapalnym? Bo ja mam pakiety :/ Z prawej strony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
acer90



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 27
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam zamiar wybrać się do stomatologa, bo tam gdzie są te pakiety pod żuchwą, strasznie ząb rozwalony jest.

A co do tego kłucia w mostku, myślicie, że warto zrobić TK??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acer90
Wskazane jest leczenie stomatologiczne(Te węzły mogą właśnie być powiększone od infekcji bakteryjnej od tego ząbka)Na teraz nie ma potrzeby wykonywania innych badań do czasu wyleczenia stomatologicznego.Kłucie w mostku może być nerwicowe ale też wynikać ze stanu infekcyjnego(o ile pamiętam było wykonane badanie lekarskie i nic nie wykazało)Więc tak:stomatolog i antybiotyk a następnie ponowne badanie kontrolne węzłów,jeśli wyniki się poprawią będzie wiadomo od czego powstał ten stan.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group