Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Pogaduchy o maluchach, cz.3

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 1:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ojej Łobuz a jednak Was wzieło...co za wstrętna rzecz z tej jelitówki,ja w sobote i w poniedziałek czułam się dziwnie,latałam do toalety,nie żeby mnie goniło,ale brzuch sie dziwnie zachowywal,ale przeszlo,na szczescie!

U mnie Jamie wczoraj mial goraczke,ale wiecie co,podejrzewam,że chyba mi termometr zle zmierzyl,bo byl radosny,smial sie,wyglupial,zero kataru,kaszlu( i obyyy nie bylo) pomyslalam,ze moze od zebow,ale nie marudzilby? Dostal czopek oczywiscie i jest wszystko w porzadku jest.
Wiec obwiniam termometr...sama na nim mialam wczoraj 39.3 ,moze baterie...w kazdym razie dzis kupilam w aptece nowy termometr ( taki do ucha i czolka) mialam taki sam ten co tak zmierzyl dziwnie,ale byl kupiony online,z allegro,moze jakis felerny mi sie trafil,dzis kupilam w aptece. mierze temp i jest w porzadku:)
Oby sie z tego nic nie wyklulo. Dzis nawet przetrzymalam go w domu i nie wyszlismy,pogoda straszna,zimnooo,wialo...brr,chce wiosne!!!!

Łobuz a wiesz,ze Jamie tez potrafi w podloge walic glowa np,albo w szafke,albo w lozeczko,ale wyglada na to jakby go to bawilo...a ja sie martwie,bo wiesz jak przywai czasem,to masakra...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 8:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia ja się zaszczepiłam na grypę 2 razy w życiu - i potem chorowałam gorzej, niż przed szczepionkami! Shocked Zwykle wciągu całej zimy dopadało mnie coś raz-dwa razy, ale nie było tak źle, a po szczepieniu chorowałam 3 razy i musiałam leżeć plackiem!
Teraz łykam tran i nie choruję prawie wcale. Ostatnie zaziębienie miałam w 20 tygodniu ciąży. No i teraz ta jelitówka...

lala no właśnie wygląda to groźnie, bo Szkrab nie wie, że sobie może porządną krzywdę zrobić, jak walnie makówką w coś. Ale ja nie reaguję (pomimo, że mam trochę stresa), bo jak się Łobuz nauczy, że w ten sposób robi się na rodzicach największe wrażenie, to będzie to robił nagminnie. Jak się walnie i ryczy, to się odwracam i odchodzę, robię swoje.

Wiesz, ja też się wkurzam na te głupie termometry i im nie wierzę... Ciągle mam wrażenie, że źle mierzą tempkę! Raz kupiliśmy taki bezdotykowy za 120zł, ale też chyba był jakiś felerny, bo się zepsuł po kilku m-cach. A wymiana baterii nie pomaga tu wcale!

tosia a może doradzisz jakiś dobry, może być nawet droższy termometr, bo kiedyś pisałaś o takich.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 7:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

łobuz,ja mysle o termometrze na poczerwien,ze z daleka mozna juz zmierzyc,ze dzieckan ie trzeba nawet dotykac:))) sa w sklepach medycznych,kosztuja ponad 200zl...

ja tez starm sie nie reagowac na te walenia glowa,wiem,ze robi to specjalnie,sprawia mu to niezla zabawe,ale jak sie walnie mocno,to juz biedaczek,no trzeba bylo przeciez nie walic:DVery Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A my nie możemy dojść do ładu z małym Adasiowym brzuszkiem... Sad

Od kilku dni idą rzadkie, duże kupy. Tak duże, że mały od razu ląduje pod prysznicem, a jego ubranka w misce do przeprania.

Nie wiem, czy to ciągle skutki jego niedawnej antybiotykoterapii, czy jelitówki...
Kupiłam mu jeszcze jedno opakowanie leku osłonowego, a dziś podałam nifuroksazyd i mam zamiar podać smectę (jeśli mi się to uda, to proszę o brawa... Neutral )

Mały zachowuje się normalnie, bawi się, bryka, nie ma gorączki, więc przynajmniej o tyle mój stres jest zmniejszony. Neutral Ale i tak się martwię...

lala my mieliśmy taki bezdotykowy - zepsuł się po kilku m-cach używania... Neutral Chyba jakieś badziewie kupiliśmy...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 7:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lobuz zdrowka dla Adasia.
własnie jak rozpoznac jelitowke??
co wtedy sie podaje dziecku.. na własna reke.. ?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 23, 2013 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Łobuz a co to za lek nifuroksazyd??

Niech szybko Adas dojdzie do siebie:)
Mi sie wydaje,ze wlasnie takie termometry trzeba kupowac w sklepach medycznych,ew aptekach,na pewno nie przez internet,nie ma co ryzykowac.

No to jesli Adas wypil smecte to gratuluje:) mi Jamie w ogole nie chce pic,wiec pamietam jak mu podawalam smecte,co stwerdzili,ze moze ma rota wirus,a to nie bylo to,to nie chcial mi tego pic...nie dziwie sie,smecta jest bleee,az mi sie na wymioty zbiera jak o niej mysle:(
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Termometr microlife jest fajny . Jeden mam taki do czoła i ucha na podczerwień ale powiem wam ,że lipnie mierzą . Niby łatwiejsze w uzyciu ale nigdy jeszcze tempka nie zgadzała się z temperaturą mierzona innymi termometrami. Mam tez taki pod paszkę i im bardziej skomplikowany tym gorzej mierzy Wink. Najfajniejsze są takie zwyłe elektroniczne z jednym miejscem po przecinku bez zbędnych funkcji. TAki zawsze mierzy mi dokładnie i zgodnie z termometrem rtęciowym.

O jelitówce pisałam juz chyba kiedyś ale nie miałyście jeszcze bobasków Wink.
NA pewno świadczą o tym wymioty i/lub biegunka. Oczywiście w apteczce zawsze musimy mieć smecte i ors hippa. To jest najszybsze zahamowanie rozwolnienia. Ors po każdym stolcu + smecta, dicoflor na uregulowanie i NIFUROKSAZYD lub np.orsalit na nawodnienie.
Oczywiście nie mozna zapomnieć o marchwiance, jagodach , kisielku itd.
Ale to tak na szybko . Podstawa bez recepty to smecta i ors
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 9:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosiu a ten ors to tylko jest do kupienia w aptekach/??
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 10:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak Wind, w aptece bez recepty około 5zł za buteleczkę
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Lut 25, 2013 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki Smile
dobrze wiedziec Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 4 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group