Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Papierosy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chcieć to móc.
znam osoby, które palą tylko przy piwku. dla przyjemnosci. a alkohol wzmacnia szkodliwość papierosów 10cio-krotnie. nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

czasami sie zastanawiam, czy warto rezygnować z czegoś co się lubi. w końcu i tak i tak umrzemy.

aha.. smakowe też są bardziej szkodlwe.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adrian1991



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 4:58 pm    Temat postu: papierosy pytania Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam troche głupie pytanka na temat fajek.
Kurze od jakiegos miecha, narazie jest do okazyjnie,
choc jak jets impreza na miescie to potrafie wukrzyc z 6 prawie pod rząd.
W powszednie dni mnie nie ciągnie tak znów.
1.Czasami po fajkach boli mnie głowa, co jest ?
2.Mam katar, jestem alergikiem ale jakos nie miałem ostatnio, czy to przez fajki ?
Nie oddycham nosem bo mam zatkany , czy to może byc przyczyna większego niedotlenienia mózgu przy paleniu ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 7:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, radzę Ci jak najszybciej od tego okazyjnego palenia się odsunąć jeżeli nie chcesz być ofiarą nałogu.

Głowa zapewnie boli Cię od tego, że wypalisz dużo papierosów pod rząd.
Na temat alergii nie jestem w stanie udzielić Ci odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 11:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez radzilabym odzwyczaic sie od tego popalania,bo ja tak zaczynalam i wkoncu zaczelam palic codziennie,moze nie duzo,ale codziennie ok 5-6 fajek musialam spalic.Trawlo to pare ladnych lat i od stycznia tego roku rzucilam to swinstwo i nie pale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 3:04 am    Temat postu: ten dymek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1.Czasami po fajkach boli mnie głowa, co jest ?

Jeszcze nie wymiotowałeś?
To wszystko przed tobą.
Trujesz się i się dziwisz.
Nałykałeś się tlenku węgla i mózg nie otrzymał swojej partii tlenu, nie wspominając o innych świństwach, uzależnieniu, raku i bezpłodności.
Jak to wygląda od fizycznej strony?
Otóż tlenek węgla łatwiej łączy się z czerwonymi krwinkami niż tlen, przez co jego stężenie w organizmie wzrasta, a ponieważ nie wytwarzamy chlorofilu, nie może być on zużyty i pozostaje w organizmie.
Mózg się dusi, co sygnalizuje nam przez ból.
Cytat:
Mam katar, jestem alergikiem

Skąd wiesz? Na co jesteś uczulony, bo może te zielsko już przekwitło?
O leczniczych właściwościach papierosów zapomnij. Jeżeli już coś ma leczyć, to nie kupuje się tego w kiosku ruchu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 2:42 pm    Temat postu: co tam dobrego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czym się trujesz?
Czyli:
Same specjały, jak to by Gustlik powiedział.
http://medycyna.linia.pl/dymtyton.html
Fajna stronka dla odważnych.
A, tu co nam to dobrego daje:
N-Nitrozonornikotyna, nitrozopiperydyna, nitrozopirolidyna - powodujące raka przełyku;
Polon-210, związki niklu, związki kadmu - powodujące raka płuc;
Nitrozoaminy powodujące raka trzustki;
B-naftyloamina, x-aminofluoren, x-aminostylben, o-toluidyna, n-nitrotoluen, di-n-butylonitrozoamina powodujące raka nerek i pęcherza moczowego.
Rak przełyku, płuc, trzustki, nerek i pęcherza moczowego to najczęstsze nowotwory odtytoniowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trudnypan



Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 12:34 pm    Temat postu: rzuć palenie nim zacząłeś Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

-----edit by drapaka-----
Treść usunięta. Na forum nie reklamójemy prywatnych placówek klinicznych, czy innych oferujących podobne usługi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trudnypan



Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 12:43 pm    Temat postu: rzuć palenie metodą Allena Carra Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rzuć palenie - metoda Allena Carra. Ja doznałem olśnienia, nie palę 4 miesiące Laughing Paliłem 12 lat i teraz jak czytam posty, w których młodzi ludzie zaczynają albo już są w nałogu, no to po prostu tragedia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Temat zamykam - bedzie jeden zbiorczy o papierosach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group