Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Normy bHCG i HCG (part.4)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MłodaAa



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Ostatnią @ miałam 13.11.2012 Smile Teraz miała przyjść także 13.12 albo 16.12 Wink No i jak do dzisiaj - nie ma, z czego się bardzo cieszęSmile
Pierwszy test z moczu robiłam 20 grudnia:) Pozytywny, jednak druga kreska nie była mocno wyraźna Wink
Test powtórzyłam wczoraj - 26 grudnia - piękne dwie wyraźne krechy Smile
Dzisiaj robiłam test na betę, ale wyniki dopiero okolo 16 będą, więc dam znać Smile Wizytę u gina mam 2 stycznia:) A staraliśmy się z moim 2 lata... W końcu się udałoSmile

Potem zedytuję post i napiszę jaka beta wyszłaSmile)


EDIT:
Beta wynosi 3559 mlU/ml Smile Według norm z mojego labolatorium to 5-6tydzień Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elloczek



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 6:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny pomóżcie... Ostatnią @ miałam 19.11 cykle mam nieregularne w przedziale między 29-35. W święta liczyłam, że dostanę a tu miła niespodzianka. W pierwszy dzień świąt robiłam wieczorem test i do razu pojawiła się druga kreseczka, mąż sceptycznie czekał z radością na poranny test i tu również od razu pojawiła się druga kreseczka (wręcz przed pierwszą kontrolną). Dziś rano robiłam bete hcg i wynik mam 4082. I tu mam zagwozdkę, który to może być tydzień? Przeglądając prawie wszystkie wątki i parząc na normy to zgłupłam do reszty - ale zwalam to na pomroczność szczęśliwą po tylu staraniach Smile i nadczynności tarczycy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 7:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu tak się upieracie nad beta i na jej podstawie chcecie szacować wiek ciąży. Prawdziwy tydzień ciąży to ten liczony od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i tak też lekarz wyznaczy termin porodu +/- 2tygodnie . Widełki w becie są bardzo duże wiec nie ma co się zastanawiać nad tygodniem wedle niej. Tydzień prawidłowy to ten liczony od miesiączki a ust i tak może pokazać troszkę inaczej stad te +/- 2 tygodnie.
Serdecznie gratuluje Smile
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elloczek



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za odpowiedź Smile taki pi razy oko chciałam wiedzieć jak jest liczony wiek ciąży Very Happy czyli od ostatniej @ minęło 6 tygodni spore maleństwo się robi Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kassskah



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 9:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej jestem tu nowa. ostatnia @ miałam 21.11 dziś miałam beta hcg i wynik był 40,63. powiedzcie czy mam jakies szanse na ciąze bo ostatnio poroniłam dzieki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MłodaAa



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kassskah no sadząc po becie jest to wynik na ciążę Smile Ale powtórz ją za kilka dni, czy urośnie;)
Beta od 5mlU/ml moze zwiastować ciążeWink
Są szanse, oczywiście Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kassskah



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 27, 2012 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzki wielki za odpowiedź bo juz sie martwiłam że o tym czasie to zbyt mała wartość jest

Dodano po 25 sekundach:

dzki wielki za odpowiedź bo juz sie martwiłam że o tym czasie to zbyt mała wartość jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Gru 28, 2012 9:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ważny jest przyrost bety a nie sam wynik. Proponuje powtórzyć.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marinapl



Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 02, 2013 2:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: czy badanie bety z krwi po 11 dniach od stosunku można uznać za wiarygodne? wynik < 0,1 natomiast normy dla kobiet przed menopauzą <1, a następnie od 3 tygodnia ciąży się zaczynają i wynoszą 6-71, 4 tydzień 9-750 itd ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy kiedy stosunek się odbył. Jak długie masz cykle. Betę robimy najwcześniej około 10-12 dnia fazy lutealnej.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 4 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group