Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niedoczynność tarczycy a ciąża

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mari20



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 6:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za podbudowanie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Madziuska2



Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej ja odkąd pamiętam mam niedoczynność tarczycy. O dzidzie staraliśmy się ponad 2 lata. Co prawda u mnie był brak owulacji ale prawdopodobnie było to właśnie związane z tarczycą. Jestem teraz w 7 tygodniu ciąży moja endokrynolog kazała mi brać jod (właśnie ze względu na niedoczynność). Mam nadzieję że wszystko będzie teraz dobrze. Leki na tarczycę trzeba brać w ciąży przede wszystkim aby dzieciątko zdrowe się urodziło tak mi pani endokrynolog powiedziała. Tak więc uszy do góry Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 1:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam moje kochane:)
Piszę, by podzielić się dobrą nowinąSmile
po długich staraniach (od pazdziernika2008) w sierpniu zrobiłam badanie na poziom prolaktyny we krwi i była za wysoka a to powodowało zahamowanie owulacji, żałuję, że zrobiłam to badanie tak późno:(
Dostałam bromergon ale nadal nie było rezultatów w postaci Fasolki. Jak się okazało po małej mimo wszystko dawce leku, prolaktyna była tym razem za niska i możliwe, że to przeszkadzało zapłodnieniu. Ale na samym początku tego roku nareszcie NAM SIĘ UDAŁO! Smile Ujrzałam upragnione dwie kreseczki i 29 stycznia wybieram się do gina aby dowiedzieć się więcej o naszym maleństwie.
Wszystkie starające się kobietki mające problemy z tarczycą chciałabym podnieść na duchu:) jak widać, wszystko jest możliwe, więc bądźcie dobrej myśli!!!Smile
Pozdrawiam
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gratuluję ale prolaktyna to jeden problem a tarczyca to zupełnie inny
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tosia81 Owszem ale jedno wynika często z drugiego. Kobiety z niedoczynnością tarczycy często zmagają się z nieprawidłowym poziomem PRL i brakiem owulacji, niestety.
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 4:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

buska3434 na poziom prolaktyny wpływ ma wiele czynników np przyjmowane obecnie lub w przeszłości leki, schorzenia przysadki mózgowej itd.
niekoniecznie tylko tarczyca...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 6:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 nie mówię, że tylko ale bardzo często:)
Chodzi głównie o to, że kobiety z niedoczynnością tarczycy mają zazwyczaj problemy z zajściem i utrzymaniem ciąży dlatego muszę szybko odwiedzić endokrynologa aby zmodyfikować dawkę leku, wiem, że trzeba ją zwiększyć.

A jakie leki masz na myśli?
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 6:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prolaktyna to zupełnie osobny problem i nie jest zasadniczo powiązana z niedoczynnościa tarczycy. Oczywiście nie oznacza to,ze jeden problem nie może występować z drugim.
Masz rację bo w obu przypadkach problemem jest brak owulacji
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

buska3434 napisał:
A jakie leki masz na myśli?

np niektóre z leków psychotropowych, przeciwpadaczkowych. oraz tzw stabilizatorów nastroju- głównie chodzi mi tu o lit (lithium carbonicum).
poza tym- lekarz powinien wiedzieć jakie leki (jeśli jakieś) przyjmujesz. wtedy łatwiej mu szukać przyczyn hiperprolaktynemii. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 5:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 a Meridia? Wiesz coś na ten temat? Mogła na to wpłynąć?
Pozdrawiam
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group