Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niedoczynność tarczycy a ciąża

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 1:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kffiatuszek broń Boże nie chciałam napędzić Ci stracha, chcę tylko pomóc Ci zlokalizować problem NIE JESTEM LEKARZEM, MOGĘ SIĘ MYLIĆ!!
Nie denerwuj się, bo nie ma czym, przyczyn może być wiele i myślę, że raczej na pewno nie masz tej choroby co ja a ta jest najgorsza. Nadczynność np. leczy się przypuśćmy parę miesięcy i już! Wyleczone:) Moje koleżanki tak miały i już są zdrowe:)
Naprawdę bądź dobrej myśli:)
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizelotka



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 789

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Marki
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 3:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to mnie dziewczyny zasmucilyscie Sad
I ja sie na niedoczynnosc leczylam...
Co prawda ja mialam chorobe nabyta, odkryli mi ja jakies 4 lata po zachorowaniu no i bralam hormony przez 3 lata, a teraz juz nie biore, robie badania regularnie i jest wszystko ok. Lekarka mi powiedziala ze tarczyca znow zaczela normalnie pracowac.
Ale nic nie mowila jak to moze na ciaze wplywac... Sad
Myslicie ze moge miec jakies problemy?? Sad Embarassed
_________________


Przyjdzie taki czas, gdy wyda Ci się, że świat jest Twój... Poczujesz wiatr... powiesz...leć wietrzyku, a on Cię poniesie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
buska3434



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: z pięterka:)
PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 12:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, że skoro to była choroba nabyta i tarczyca pracuje już normalnie , to nie powinno wcale wpływać na zajście w ciążę. Dla pewności możesz robić kontrolne badania hormonów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
_________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jareliee



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka tygodni byłam u endokrynologa i też mnie się zapytał o regularność miesiączki i powiedział, że szczególnie teraz, w wieku nastoletnim trzeba to leczyć bo mogą być problemy z zajściem w ciążę... Dostałam lek Letrox i zażywam pół tabletki codziennie rano.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mari20



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 12:09 pm    Temat postu: Ciąża a nidoczynność tarczycy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proszę pomóżcie mi.. czy miała któraś z was niedoczynnosc tarczyct tsh ok.5 ale T3 i T4 w normie problemy w czasie ciąży. Najprawdopodobniej jestem w ciazy na to wskazuja objawy i test. Do lekarze ide w czwartek. Czy jest w ogole szansa na to ze jestem w ciazy?

----Temat przeniesiony do pokrewnego ---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 12:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy w jakim stopniu zaawansowania jest choroba. Na pewno bedziesz musiała byc pod stałą fachową opieką bo niestety to nie przelewki. Koniecznie udaj sie do lekarza i porozmawiaj na temat ewentualności. Wiadomo,że lepiej byłoby wyleczyć to przed ciazą ale spokojnie.
Tak w ogóle to czy masz potwierdzoną niedoczynnośc?
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mari20



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 12:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak stwierdzil endokrynolog i biore euthyroks 75 ..ale wyniki badan reszty z hormonow tarczycy mam w normie tylko tsh..mam wszystkie objawy ciąży już sie cieszylam ze to moze byc ciaza a teraz sie waham Sad test wykazal pozytywny ale juz nie wiem czy sie tym kierowac bo jednak moj wynik tsh jest dość wysoki ..a z tego co czytam to nie ma mowy o ciazy..Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 1:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz chora tarczyca nie powoduje bezpłodności więc szansa na ciąże jest. Ryzyko jest jednak jak jesteś w ciązy. Koniecznie udaj sie do lekarza bo konsekwencje dla płodu moga byc kiepskie, niestety. Mam nadzieję,że jednak leczenie daje zamierzony efekt i bedzie wszystko ok. Porozmawiaj o tabletkach które bierzesz czy sa bezpieczne dla dziecka
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mari20



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli uważasz ze mam szanse na ciąże?Smile jej ostatni raz bylam u endokrynologa 4 miesiace temu i zbil mi z 11 na 5 wiec w ciagu tych 4 kolejnych miesiecy tez mi sie powinien zmniejszyc wynik.. caly czas mam nadzieje ze jestem i oby w czwartek sie to potwierdzilo Smile i oczywiscie zapytam sie lekarze czy moge berac nadal te leki chociaz pisze o nich ze nie szkodza na płod.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szanse sa na pewno bo jak pisałam chora tarczyca nie wpływa na płodnośc. Oczywiście podniesiony tsh wiąże się również bardzo czesto z podniesiona prolaktyna co może blokować owulacje dlatego są problemy z zajściem ale nie jest powiedziane ,że akurat u Ciebie były cykle bezowulacyjne. skoro zrobiłas test ciążowy i wyszedł pozytywnie to tylko się cieszyć Wink. Tylko proszę koniecznie udaj sie do lekarza bo z tarczycą przy ciaży nie ma żartów. Trzymam kciuki i daj znać po wizycie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group