Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Neurologia

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bissta



Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Kwi 09, 2006 4:38 pm    Temat postu: Wylew krwi do mózgu - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Ostatnio umarła mi mama w wyniku wylewu krwi do mozgu. Kobieta miala [TYLKO] 40 lat. Mama mowila mi oraz tatcie w ostatnich dniach życia, że boli ją strasznie głowa i że ma wyskocie ciśnienie.
Czy moja mama mogła uniknać w jakiś sposob śmierci? I czy to jest genetyczne?
Mam tylko 16 lat i nie wiem praktycznie nic o wylewie, dlatego mam nadzieje, ze ktos mi odpowie. Jest to dla mnie ważne. W ogole chciałabym, żebyście napisali mi tyle ile wiecie o tej chorobie. Proszę. Bedę bardzo wdzieczna...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
......
Gość









PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

współczuję....

bliska mi osoba również miała wylew
leży właśnie w szpitalu, jest cały czas nieprzytomna

wiem co to za ból...
Powrót do góry
Zuzaneczka



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 3:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo Ci współczuje nie znam sie na tym niestety chciałabym bardzo Ci pomóc ale nie umiem moze znajdzie sie ktos taki!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Kwi 28, 2006 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mój wujek leży właśnie w szpitalu. Jego stan jest jak określają lekarze "ciężki niestabilny"..Nie mam zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi i też chętnie dowiedziałabym się czegoś na ten temat.Ja również proszę o jakiekolwiek informacje.Pozdrawiam Monika
Powrót do góry
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Kwi 29, 2006 11:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wylew krwi do mozgu - udar krwotoczny, najczęściej nastepuje w wyniku nadciśnienia. Nadcisnienie spowodowane jest złą dietą, brakiem ruchu, nadwagą, także uwarunkowane jest genetycznie.
Objawami jest min bol głowy, zaczerwieniona twarz. Zbyt wysokie ciśnienie krwi, sprawia, ze krąży ona szybciej. Gdy naczynie krwionośne pęknie, krew zalewa mózg. Nastepuje wtedy zwykle jednostronny paraliż. Nalezy skonsultować się z lekarzem, który przepisuje odpowiednie leki, ktore obniżają ciśnienie krwi.
Nie masz się w tak młodym wieku czego bać, ale należy kontrolować ciśnienie i pamietać o tym w przyszłości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 4:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź...Niestety dzisiaj rano wujek zmarł...[*][*][*]
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to bardzo przykre i szczerze wspołczuje wysyyłam pare notatekna temat udarów mózgu .....
Jak uniknąć udaru mózgu?

Przyczyny udaru mózgu i zawału serca są podobne. Polegają one na zmianach miażdżyco-zakrzepowych w naczyniach krwionośnych. Zmiany te są częściej spotykane u osób z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą i hiperlipidemią, a także u osób palących papierosy, otyłych oraz u osób w podeszłym wieku. Nie wszystkie z tych czynników zwiększają w równym stopniu ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Jedynie podeszły wiek, nadciśnienie tętnicze i palenie papierosów są niezależnymi czynnikami ryzyka udaru mózgu. W profilaktyce udarów największe korzyści przynosi zatem leczenie nadciśnienia tętniczego oraz całkowite zaprzestanie palenia papierosów.

Jakie są objawy udaru mózgu?

Najczęstszymi objawami neurologicznymi u chorych z ostrym udarem mózgu są:

Drętwienie twarzy oraz kończyn, a szczególnie uczucie znieczulenia całej połowy ciała
Osłabienie siły mięśniowej kończyn, a szczególnie paraliż całej połowy ciała
Wykrzywienie ust
Zaburzenia świadomości
Trudności w mówieniu lub rozumieniu mowy
Zaburzenia widzenia jedno-lub obuoczne
Zaburzenia chodzenia, zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchów
Silny ból głowy, nudności i wymioty
Upadek i utrata przytomności
Jak leczyć udar mózgu?

Wystąpienie wyżej wymienionych objawów, szczególnie jeśli pojawiają się one nagle, należy zawsze traktować bardzo poważnie. W każdym przypadku wystąpienia tych objawów należy pilnie wezwać pogotowie ratunkowe. Chory powinien być jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala, który posiada oddział neurologiczny i neurochirurgiczny, oraz pełni 24-godzinny dyżur udarowy. Jeśli przed przyjazdem pogotowia ratunkowego wystąpi zatrzymanie oddechu i / lub krążenia należy dostępnymi metodami prowadzić akcję reanimacyjną według zasady ABC udzielania pierwszej pomocy. Bardzo ważne jest aby chory został przyjęty do szpitala przed upływem 3 godzin, ze względu na możliwość leczenia trombolitycznego, które jest skuteczne pod warunkiem wczesnego zastosowania. U pacjentów, którzy przeżyli pierwszy udar mózgu wciąż istnieje duże ryzyko ponownego udaru (może przekraczać nawet 10% w ciągu pierwszego roku). Stad też konieczność prowadzenia wtórnej prewencji udarów, w zależności od ich etiologii. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod leczenia, zmniejszających ryzyko ponownego zachorowania na udar: leczenie przeciwkrzepliwe (acenokumarol), leczenie przeciwpłytkowe (aspiryna, dipirydamol, klopidogrel), oraz leczenie chirurgiczne zwężenia tętnicy szyjnej (endarterektomia i angioplastyka).
Powrót do góry
kokocik77



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

<Witam>
Ja mam podobną sytuację, moja mama trafiła do szpitala w sobotę, miała rozległy wylew krwi do mózgu. Jest nieprzytomna, oddycha za nią respirator, ma zalane najważniejsze części w mózgu, które odpowiadają za oddychanie, ruchy, pamięć, świadomość itd...
lekarze jej stan oceniają na baaardzooo zły, każą tylko czekać, albo będzie troszke lepiej, albo całkiem źle, tzn no wiecie...ąż nie chce mi sie tego pisać, bo się boję. nie mogę "znaleźć sobie miejsca" w domu.
Chciałam znaleźć coś w internecie, na taki temat, ale jest mało.
Jeżeli ktoś miał podobną sytuację i wie coś wiecej o tym proszę niech napisze>Dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
styska



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Krosno
PostWysłany: Sro Gru 03, 2008 8:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama także zmarła(miała 47 lat) to było 18 listopada......poprostu rano tato obudził się a ona już nie żyła. Wiecie tylko najgorsze w tym jest że ona się nieskarżyła że coś ją boli.....była pielęgniarką znała się na różnych chorobach i uważam że gdyby działo się coś naprawde złego to pewnie zgłosiłaby się do lekarza...... tak naprawde to mam tylko nadzieje że ten wylew nie sprawiał jej bólu. Ja mam 21 lat czy jeśli to jest genetyczne( jej siostra także zmarła w taki sposób) to powinnam zwracać uwage na swoje ciśnienie? I to jak zachowuje się mój organizm?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Gru 04, 2008 1:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim każdy bez względu na cokolwiek powinien obserwować swój organizm i monitorować jego pracę(okresowe badania, samodzielne pomiary ciśnienia tętniczego).

Osoby genetycznie obciążone powinny to robić w szczególności.

To się tyczy każdego rodzaju schorzenia.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group