Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Neurologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nonak23a



Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Nie Gru 07, 2008 1:54 am    Temat postu: wyszukiwarka osób po wylewie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam z mojej strony zapraszam na portal społecznościowy osób o tych samych dolegliwościach powylewocy i zawałowcy - a wprost mówiąc wyszukiwarkę chorych z całej Polski. Z jednej strony choroby to bardzo osobista sprawa z drugiej zdobywanie kontaktu z ludźmi o tych samych doświadczeniach i wymiana doświadczeń może wyjśc na dobre. Tu link -----Wszelkie linki spoza biomedical.pl są zabronieone. Przeczytaj regulamin forum. Link usunęłam. / nowicjuszka----- choroby chyba wszystkie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
patiok



Dołączył: 20 Gru 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 23, 2009 7:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy , wróciłąm własnie z pogrzebu przyjaciela, miał 26 lat, umarł w nocy na wylew, czuł sie słabo i polozyl sie szybciej, rano mama go znalazła...nadal w to nei wierze.gdbyscie mogli zobaczyc jego narzeczona...nic nie oddaje naszego cierpienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nax1000



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiecie co - jestem tu pierwszy raz bo nigdy mi sie to nie zdarzylo i szukam odpowiedzi co to bylo.
Tak wiec:

Mam 33 lata, nadcisnienie/ biore codziennie tabletki/ ale teraz mam wyzsze mimo tabletek, bo zlozylo sie na to problemy /klotnie z ojcem zktorym pracuje, szukanie pracy/. ale do rzeczy dzis w nocy spalem, raptem spiac na plecach poczulem ze nie moge ruszac sie i widzialem sufit/nigdy mi sie to niezdazylo bo przeciez spiac ma sie zamkniete oczy/ po jakims czasie/ nawet nie potrafie okreslic ile to bylo, zaczely mi dretwiec usta i czulem odretwienie na calej glowie, po jeszcze chwili ono tak naroslo ze myslalem ze glowe mi rozerwie, zaczalem plakac we snie i krzyczec do zony, ale nawet slowa nie moglem z siebie wydusic , w pewnym momencie bol byl tak wielki ze jednak krzyk wydusilem z siebie zona mnie szarpnela /widzialem jej rece/ i obudzilem sie , bol minal, bylem caly spocony. po paru minutach siedzenia zasnalem normalnie i tak bylo juz do rana.

wiem ze niektorym moze sie to wydawac smieszne, ale bylem przerazony, nie wiem czy byl to sen czy nie, nie wiem o co chodzi. ale przychodzi mi jedna rzecz do glowy, moze to jakis mini wylew czy cos?

zaluje ze nie zmiezylem w nocy po tym cisnienia, ale bylem tak przerazony i zdziwiony i spiacy ze ... zasnalem.

wie z was ktos jak odczuwaja ludzie wylew? moze ktos przezyl cos takiego samego lub przezyl wylew?

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za tak dziwny mail
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
firmakrkck



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 8:53 pm    Temat postu: Wylew krwi niezauważony Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy możliwe jest że ktoś miał wylew i do tej pory nigdy nie został on zdiagnozowany ?
Przeczytałem na wikipedi :

Małe udary krwotoczne, przebiegające z niewielkimi zaburzeniami świadomości.

Sprawa dotyczy mojego dziadka narzeka na zaburzenia świadomości jednak wydaje mi sie że nawet mały wylew powodował by jakies inne objawy niż zaburzenie świadomości i chyba musiał by być zauważony .
Pozdrawiam


Przeczytaj regulamin forum. Nie zakładaj nowego tematu skoro istnieje już pokrewny. Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 31, 2009 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

firmakrkck Czy to jest tylko domysł czy zostało przeprowadzone badanie(TK)Bardzo możliwe że występuje demencja wynikająca z wieku.Takie zaburzenia mogą mieć podłoże neurologiczne,ogólne czy od stosowanych leków.Nie będę rozwijał tematu gdyż wskazane jest wykonanie badań i przeprowadzenia wywiadu.dlatego należy udać się do lekarza,który zdiagnozuje przyczyny.Należy rozpocząć od lekarza ogólnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
firmakrkck



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co z osobami które były przez jakiś czas uzależnione od amfetaminy ?
Czy po zaprzestaniu brania mogą być bardziej narażone na wylew jeśli już przestali brać narkotyki ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 10:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

firmakrkck Wszystko zależy jak długo była stosowana i czy jest stosowana.Konsekwencje mogą się objawiać(między innymi) niedotlenieniem mózgu czy zawałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
firmakrkck



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 9:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badanie EEG wyszło by złe gdyby doszło do udaru albo niedotlenienia .
Wiem że to jest badanie niedokładne ale nie wszystkich stac na tomograf.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 9:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

firmakrkck Badanie EEG może wykazać zmiany zachodzące w mózgu w tym również udarów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudia050193



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: polska
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chcaialabym zapytac czy uraz : uderzeniem glowy tylem o lód moze spowodoawac pojawienie sie krawiaka to zdarzylo sie 7 lat temu teraz mam 17 i bardzo czsto boli mnie glowa w okolicy potylicy w miejscu gdzie sie uderzylam co robic w sytuacjii gdy pojawia sie promieniujacy ból?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group