Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Neurologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 10:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

klaudia050193
czy były przeprowadzone badani w w tym kierunku?jakieś leki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nigger



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 01, 2009 4:37 pm    Temat postu: Wylew=udar krwotoczny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj serdecznie, tej śmierci można było jak najbardziej uniknąć lecząc wspomniane nadciśnienie, które najprawdopodobniej było przyczyną udaru krwotocznego mózgu zwanego powszechnie wylewem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elka559



Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 2:57 pm    Temat postu: dziwne uczucie z tyłu głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam dziwny problem. Otóż, gdy poruszyłam niezbyt gwałtownie głową to poczułam nagle coś jakby pęknięcie czy zerwanie, a potem z lewej strony głowy z tyłu poczułam takie ciepło i nie mogłam poruszyć głową przez chwilę, gdyż coś jakby blokowało mi ruchy. Ostatnio coś takiego miałam dwa lata temu i teraz to wróciło. Wcześniej gdy byłam młodsza dosyć często miewałam coś takiego. Nie wiem czy to jest niebezpieczne? Proszę o poradę. przepraszam jeśli umieściłam to w złym topicu, ale trochę się denerwuje co to może być.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maksym



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 10:08 pm    Temat postu: Re: dziwne uczucie z tyłu głowy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

elka559 napisał:
Witam, mam dziwny problem. Otóż, gdy poruszyłam niezbyt gwałtownie głową to poczułam nagle coś jakby pęknięcie czy zerwanie, a potem z lewej strony głowy z tyłu poczułam takie ciepło i nie mogłam poruszyć głową przez chwilę, gdyż coś jakby blokowało mi ruchy. Ostatnio coś takiego miałam dwa lata temu i teraz to wróciło. Wcześniej gdy byłam młodsza dosyć często miewałam coś takiego. Nie wiem czy to jest niebezpieczne? Proszę o poradę. przepraszam jeśli umieściłam to w złym topicu, ale trochę się denerwuje co to może być.


Również miewam podobne bóle jak te, które opisałaś...
Czy już wiesz co jest ich przyczyną?
Też się tym trochę denerwuje.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 8:15 pm    Temat postu: torbiel pajeczynowki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mial ktos z tym czys kiedys do czynienia?
czy zawsze potrzebna jest operacja?

czym wlasciwie rozni sie torbiel pajeczynowki od oponiaka?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 10:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka
Torbiel jak wiadomo jest zmianą o konsystencji płynnej lub galaretowatej.Oponiak guzem.Naczyniak jest zmianą wsteczną torbieli.W badaniu MR w sekwencjach T1 i T2 daje obraz Izo-hipointensywny,niejednorodny
w badaniu ten sygnał przy torbiel pajęczynówki będzie miała
niższy sygnał aniżeli guz oponiaka.Z natury oba twory są zmianami łagodnymi i zależy od umiejscowienia,wielkości i objawów czy zachodzi konieczność interwencji neurochirurga( a nie musi występować.Jest tak że zmiany nie zawsze się objawiają i są nieodczuwalne).
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 11:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i jak to sie sprawdza czy w torbiei jest plyn czy galaretka? robi się punkcję?
czy jak jest galaretka, gęste to znaczy ze trzeba wyciac?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 4:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w wyjątkowych przypadkach wykonuje się biopsję mózgu,badanie radiologiczne pozwala określić z czym mamy do czynienia i jak już zaznaczyłem wyżej nie zawsze jest potrzeba leczenia a tylko przeprowadzenia okresowej kontroli,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 5:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylam dzisiaj w szpitalu odebrac zdjecia na plycie, mozna sie fajnie mozgiem pobawic, pozmieniac mu kolory, ale w ogole nie widze nic dziwnego na tych zdjeciach Smile
do neurochirurga zapisy sa dopiero na marzec 2010 ale fartnelo mi sie i udalo mi sie zapisac na 10 listopada Smile moze on cos zobaczy, bo ja nic nie widze procz usmiechnietego mozgu (faldki na kazdym zdjeciu ukladaja sie w buzke usmiechnieta Razz )
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 5:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie dziwię się,nie każdy lekarz może ocenić co oznaczają zależności kolorów,kształtów itd a Ty chcesz odczytać,dobre ale powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group