Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Neurologia

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 6:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bo strasznie mnie to ciekawi i bardzo bym chciala to zobaczyc Smile
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DOBRY25



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 9:54 pm    Temat postu: Promieniujacy bol nogi. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Pisze tutaj, gdyz sam nie wiem juz co sadzic o tym co ostatnio mnie spotkalo.
Jestem dzis po wizycie u lekarza rodzinnego, ktory stwierdzil, ze moja noge a dokladnie miesnie, dopadlo jakies zapalenie lub cos tam na podobie. Lecz ja nie do konca daje temu wiare a wszystko to wobec objawow jakie mi sie pojawiaja.
Kilka dni temu, poczulem w lewej pachwinie lekki bol. Zlekcewazylem to, myslac ze to zwykle nadwyrezenie (sporo dzwigam w pracy, wiec bylo to uzasadnione) . Problem jednak sie poglebil natychmiastowo i od 4 dni, moja noga jest lekko mowiac malo sprawna. Otoz nie moge w pelni samodzielnie zgiac nogi w kolanie, raz, ze sprawia mi to silny bol i nawet jesli pomoge sobie reka to uczucie jest nie zaciekawe (bolace mocno miesnie uda) a dwa, ze charakterystycznie samoczynnie napinaja mi sie miesnie uda i lapia mnie skurcze. SIedzenie , wstawanie z lozka wyglada bardzo ekwilibrystycznie. Niestety przed chwila moja rodzina dopatrzyla sie, iz ow lewa noga, jest duzo chudsza w udzie od prawej... to mnie zaniepokilo juz zupelnie, choc ja zbytnio roznicy nie widze =- moze mam tak od urodzenia? Boje sie najgorszego, gdyz czytajac niektore strony www i porownujac objawy, zalapalem spore przerazenie... Mam nadzieje ze jest to jednak jakies zapalenie, ale skad sie bierze te charakterystyczne napinianie sie miesni czy niemoznosc pelnego ruchu noga. ?
Prosilem dzis lekarza o skierowanie na przeswietlenie, lecz ten oswiadczyl mi, ze jesli w ciagu tyg. nie bedzie poprawy, to dopiero mnie wysle na te i inne badania
Sam nie wiem co o tym sadzic.
POzdrawiam
C
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 11:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi sie wydaje ze poki jest swieze to powinien wystawic takie skierowanie...
a co do niesymetrycznosci konczyn to nic nie jest w ciele identyczne, jesli nie zauwazyles wczesniej roznicy to moze niepotrzebnie sie tak martwic na zapas?
moze pojdz do innego lekarza zobaczyc co on powie
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mijagi



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 4:46 pm    Temat postu: samowolne otwieranie się dloni Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam problem owierają mi się dłonie niose coś i mi wylatuje prosze o pomoc co może to powodować?


przenoszę do tematu neurologia/carboczar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 5:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mijagi
Objawy mogą wskazywać na Cieśń kanału nadgarstkaprzyczyn może być kilka
pierwotna i wtórna - po urazach czy w chorobach układowych np;reumatoidalne zapalenie stawów czy też inne o podłożu zapalnym.
Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego który zleci badania i skieruje ew. do specjalisty.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mijagi



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od 6lat mam bule kręgoslupa na odcinku piersiowym i jak bylem u lekaży to kazali ni jejść duzo galaretki. dziś pojechałem zrobić zdjęcie. oczekuje na wynikzdjęcia. czy jest to uleczalne?? jestem spawaczem i powiem szczerze troche mi to przeszkadza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 6:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mijagi
O leczeniu można mówić po zdiagnozowaniu(ale jeśli chodzi i tą jednostkę chorobową to tak,leczenia nie opisuję na razie,zobaczymy po badaniach)Sama galaretka nie rozwiąże sprawy wskazana jest też gimnastyka i ew. rechabilitacja.Jak będą wyniki proszę podać to zobaczymy.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mijagi



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam .miałem zrobione 2 zdjęcia i 2 opisy .


Na zdjęciach kr. Th nieduże esowate skrzywienie.
W odcinkuTH6 do TH8 nieco klnowaty kształt trzonów krągowych
Drobne odczyny wytwórcze na krawędziach trzonów i zwężenie
przestrzeni międzytrzonowych - zaburzenie procesu kostnienia.

a dru gi opis brzmi tak

Zdjęcia kr. Th wykazują esowate skrzywienie w górnym odcinku w prawo,
w dolnym odcinku w lewo . Niewielkie klinowate obniżenie wysokości trzonów Th4-Th5.

sorki ale nic nieczaje czy moge poprosić troszkę o wyjaśnienie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mijagi
Opis wskazuje na krzywicę kręgów piersiowych (w wyniku niedoboru witaminy D w młodości)występujące zwyrodnienia inaczej dykopatia.Wszystko to może objawiać się bólami.Stosuje się leczenie zachowawcze farmakologiczne(leki p.bólowe i p,zapalne) oraz fizjoterapię.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mijagi



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 30, 2009 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A otwieranie się dłoni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group