Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

migrena

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna i Jerzy



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Lip 03, 2013 7:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- na migrenę, zioło złocień maruna, olej lniany, witamina b2 (ryboflawina), magnez, magnez z wapniem, świeżo zmielony imbir,
- nietypowe metody to zanurzenie stóp w gorącej wodzie, zanurzenie dłoni w bardzo zimnej wodzie (zmiany ciśnienia krwi),
- mocna kawa, gorący okład na czoło, kark,
- opaska na głowę nasączona octem winnym,
- aromaterapia; olejek lawendowy, olejek z mięty pieprzowej, najlepiej do nawilżacza,
- mokre torebki herbaty miętowej na powieki i czoło,
- herbatka imbirowa, napar z rozmarynu lekarskiego,
- mocna herbata z dodatkiem goździków,
- regularne posiłki,
- delikatny masaż skroni, czoła,
- herbatka z kozłka lekarskiego i melisy,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andzia-79



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kerrolek



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Migrena wymaga specjalistycznego leczenia ale ból można spróbować zaleczyć jakimś skutecznym lekiem bez recepty np. Metafen - połączenie ibuprofenu i paracetamolu może okazać sie skuteczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 6:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na szczęście nie mam migrenowych bólów ale czasami głowa boli, u mnie z kolei ból głowy jest od krzywego kręgosłupa Sad Wtedy muszę połknąć dwie tabletki i ból przechodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kerrolek



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 23, 2013 5:24 pm    Temat postu: leki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o metafen to wystarczy jedna tabletka - połaczenie ibuprofenu i paracetamolu jest bardzo skuteczne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 6:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tam zawsze łykam dwie Smile Wtedy mam pewność, że ból szybko minie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jurand



Dołączył: 12 Sie 2013
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 2:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi ból przechodzi tylko na ok. 3 godz później wraca, za to stosuje parę z podanych powyżej sposobów na złagodzenie bólu. Zacząłem jeść imbir do wszystkiego, do kanapek, herbaty, czuję się lepiej w sumie zacząłem brać na bolące stawy, ale widzę, że i bóle głowy są ciut słabsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flurka
Spamer


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Białystok
PostWysłany: Sob Sie 31, 2013 9:29 pm    Temat postu: ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na mnie takie sposoby nie działają, żadne ziółka itp. muszę od razu połknąć tabletki, wtedy szybko ból mija.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
e-Rzecznik



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 6:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przypadku migreny niezwykle ważna jest rola lekarza. Uzyskamy w poradni specjalistycznej odpowiednią pomoc i skuteczne leki. Specjalista po zdiagnozowaniu dobierze odpowiednie leczenie oraz podpowie z jakich metod niefarmakologicznych możemy skorzystać żeby wspomagać terapię farmakologiczną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group