Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

migrena

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ariela



Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 10:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, wizyta u lekarza to najlepsze wyjście przecież te bóle mogą być spowodowane złym krążeniem mózgowym, tak jak u mnie było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sałata



Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lis 09, 2012 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i jak sobie poradziłaś z tym problemem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kerrolek



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 8:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To fakt, na migrenę są specjalistyczne leki od neurologa. Mimo bardzo dużej skuteczności np. pyralginy w walce z bólem głowy, jednak migrenę należy leczyć innymi metodami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocki
Spamer


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 28, 2012 7:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o pyralginę to rzeczywiście jest to bardzo silny lek na wszelkie bóle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kerrolek



Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 22, 2013 12:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo silny, a jednocześnie bezpieczny i dostępny bez recepty. Mi na ból głowy pyralgina zawsze pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocki
Spamer


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 11:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na silny ból nie pomga mi nic innego, a już tyle leków przetestowałam zę nie mam zamiaru dalej próbować skoro znalazłam lek który jest w stanie ukoić mój silny ból.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
e-Rzecznik



Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 5:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętajmy o tym że częste stosowanie tabletek przeciwbólowych po krótkim czasie odnosi przeciwny skutek dlatego należy stosować je zgodnie z zaleceniem lekarza i odpowiednio do rodzaju schorzenia a w miarę możliwości leczyć przyczynę choroby a nie jej objawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamil_Kaminski



Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 24, 2013 8:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja chciałbym przedstawić trochę inne spojrzenie na problem.

Jeżeli bóle głowy występują z tyłu (okolica potylicy) lub tam się zaczynają, lub też promieniują na czubek głowy to najpewniej jest to w wyniku nieprawidłowości w górnym odcinku szyjnym. Wielu moich pacjentów (chociaż w zasadzie to bardziej w tym przypadku akurat pacjentek, w tym moja mama) miała właśnie tzw. napięciowe bóle głowy.

Jeżeli dana osoba jest jeszcze nerwusem lub ma napięcia w obrębie karku to na 90% problem bólów głowy może wynikać ze zwiększonego napięcia tkanek miękkich.

Kolejną opcją są bóle promieniujące do oka. Mięśnie podpotyliczne są unerwiane przez nerwy, które krzyżują się z nerwami unerwiającymi mięśnie gałki ocznej. Stąd często zwiększone napięcie mięśni podpotylicznych będzie rzutować ból do gałki ocznej lub też powodować zaburzenia ostrości widzenia(kilka razy zdarzyło mi się, że pacjent mówił, że nacisk na mięśnie podpotyliczne powoduje natychmiastową poprawę widzenia!).

Innym wypadkiem mogą być bóle z powodu dysfunkcji stawu skroniowo - żuchwowego. Mogą wpływać na zwiększenie napięcia mięśni żwaczy i skroniowych, a w dalszej kolejności na powięź głowy i czepiec ścięgnisty.

Przy bólach głowy (nie w momencie występowania ostrego bólu oczywiście) polecam skonsultowanie się z dobrym rehabilitantem, który oceni, czy jest w stanie pomóc w tej dolegliwości. Czasami poprzez pracę na tkankach miękkich lub na stawie skroniowo -żuchwowym można na prawdę pomóc.

Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc zachowawczo. Czasami nieodzowna jest pomoc lekarska, jeżeli ból wywołują inne dolegliwości lub problem ze stawem skroniowo -żuchwowym wymaga interwencji ortodonty.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
renii



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 2:47 pm    Temat postu: migrena Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Migrena to choroba szlachecka! Jest to schorzenie dziedziczne i bardzo uciążliwe, mimo leków przeciwbólowych, także podawanych na padaczkę jest niestety nieuleczalna. Można ją załagodzić odstawiając ze swojego jadłospisu kofeinę występujące w kawie, czekoladzie, kakao itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andzia-79



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja brałam leki na migrenę, i mi przeszło. zmiana diety też miała duże znaczenie. polecam usunąć tłuste rzeczy i słodycze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group