Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

migrena

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 11:31 pm    Temat postu: migrena Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wykryto mi migrene z aurą i jakąs tam ;] ae nazwy nie pmietam;] było coś tam z okiem ;p a ja mam pytanie czy na takie cos przepisane są leki któe bierze sie codziennie czy w trakcie trwania ataku??
jeśli ktoś wie prosze o odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 11:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zulusia
różnie. ja w razie ataku biorę ketonal Forte.
jednak kiedy migrena była znacznie nasilona, tzn ataki pojawiały się kilka razy w tygodniu i trwały po kilka dni (czyli praktycznie codziennie) brałam leki zalecane przy padaczce. tak zleciła neurolog.
po pół roku powoli je odstawiałam.
od roku ich nie biorę. wprawdzie migrena pojawia się nadal ale już znacznie rzadziej.
lekarka nic Ci nie zleciła?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Pon Lut 01, 2010 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lekarka kazała zrobic mi dokładne badania głowy no ale naszczescie wyszło ze to tylko ta migrena i nic dorszego i na 8 lutego mam wizyte na ustalenie leków. i właśnie nie wiem jak too będzie wyglądać. troche tych chorób juz mam wiec wolałabym mieć leki jedynie przy atakach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 3:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zulusia wszystko zależy od lekarki.
może być że dostaniesz leki tylko przy atakach migreny.
możesz powiedzieć o tym lekarce. może przystanie na Twoją prośbę Wink
ps. czy neurolog wie o wszystkich Twoich chorobach i lekach? (jeśli takowe przyjmujesz).
?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 6:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam bardzo dużo chorób ;p niezborność rogówkowa, astne oskrzelową, alergie pokarmową i oddechową, nadciśnienie i wgl długo by wymieniac ;] byłam juz u neurologa każe mi powtórzyć ct głowy i eeg bo cos jej sei nie podoba;/ i narazie leków mi nie dałą bo sie bała ryzykowac ale bede miała na stałe takie co sa tez przy badaczce ;/ ale to dopiero w marcu ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zulusia
Zulusia napisał:
badaczce ;/

chyba przy padaczce? Razz
spoko. one nie są złe. ja np brałam lek stosowany m.in. przy padaczce przez pół roku w dość sporych dawkach. potem powoli odstawiałam. teraz migrenę wprawdzie nadal mam ale napady są o wiele rzadsze i lżejsze. już nie jestem pod opieką neurologa choć powinnam Wink (ale o tym ciiii bo to nie godne pochwały tylko nagany Wink )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badanie wykonano w czuwaniu. Zapis zróżnicowany przestrzennie. Rejestruje się czynności alfa. W okolicy ciemieniowo-potylicznej 10,7-11,2Hz i amplitudzie ok. 50-60uV, w okolicach centralnych i skroniowych o niższej amplitudzie, bardziej skąpa, mniej regularna. Dość obfita niskonapięciowa czynność szybka wyraźniej rejestruje się w okolicach przednich.


co to może znaczyć??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Robsajson



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 12:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Od długiego czasu borykam się z problemem migreny.Zawsze ataki migrenowe zaczynały się drętwieniem prawej ręki,zaburzeniami mowy i potwornym bólem głowy po wszystkim.Trwały góra jeden dzień a od trzech dni głowa oraz szyja boli mnie tak ,że nie moge się ruszyć.Dodatkowo pierwszy raz pojawiło się zatykanie uszów ale kiedy się pochyle przez chwile jest lepiej.Wyczytałem o lekach ,które hamują nasilanie migreny ale przez te lata nic mi nikt nie zapisał.Mam już dosyć tego wszystkiego!!!Jak sobie radzicie z migrenami?Czy są jakieś lekki ,które szybko doprowadzają do stanu pierwotnego i jakie są ich objawy uboczne?Faszerowałem się zawsze ketonalem w dawkach 50 i 200 ale juz mi to nie pomaga....Z góry dzięki za jakie kolwiek odpowiedzi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 11:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Robsajson
ja cierpiałam na migreny. w sumie do teraz je mam ale zamiast ataków do kilu razy w tygodniu mam kilka na miesiąc.
mi lekarka przepisała lek, który przeważnie stosuje się w leczeniu padaczki. brałam przez około 6 miesięcy. potem z lekarką było odstawianie.
teraz już leku nie biorę i "napady" zdarzają się dość rzadko .
ja brałam Depakine Chrono.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
swetty



Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 9:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sad
Usłyszałam diagnozę - klasyczna migrena z aurą..
Postanowiłam poczytać trochę na ten temat. Niby medycyna idzie wciąż do przodu ale to przewlekła choroba, nie można jej wyleczyć,trzeba czekać aż ustąpi sama i ratować się tabletkami hamującymi atak.
Zabrzmiało to dla mnie jak wyrok:( Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group