Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Metody naturalne - artykuł

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Shura



Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w sumie to roznie ale ok 28-30 dni no i moze dodam ze to byl pierszy raz ale to jak slyszalm nie ma znaczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Shura napisał:
w sumie to roznie ale ok 28-30 dni no i moze dodam ze to byl pierszy raz ale to jak slyszalm nie ma znaczenia


to zle słyszałas Exclamation Exclamation tak samo jak niby dziewica nie moze zajsc w ciaze! ludzie czas najwyzszy obalic te mity Neutral.

18 dzien cyklu przy 28dniach jest juz koncowka płodnych i moze dojsc do zaplodnienia o ile owulacja jeszcze nie wystapiła, tazke uwazaj i sie zabezpieczaj Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Sro Kwi 30, 2008 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jasne ze moze dojsc do zaplodnienia i czesto lwasnie dochodzi w koncowce dni plodnych Rolling Eyes takze uwazaj bardziej jesli nie chcesz zostac mama.
Powrót do góry
Shura



Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 10:19 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedzi :wink:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 10:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam kilka pytań.
Słyszałam, że tzw metoda kalendarzyka małżeńskiego sprawdza się tylko przy regularnych cyklach. Miesiączkuję w miarę regularnie co 22-25 dni. Czy mój okres jest na tyle regularny, żeby "korzystać" z tej metody?

Pierwszy dzień miesiączki miałam 27go czerwca, a skończył się po 5 dniach 1go lipca. Z moich obliczeń wynika, że 7go lipca (cykl 27dni) lub 10 lipca (cykl 30 dni) zaczynają się mi dni płodne. Czy ze względu na różnicę 3 dni powinnam traktować dni płodne od 7lipca do 15go lipca (różnica między cyklem 27-30 dni)?

Nie zamierzamy rezygnować ze współżycia w dni płodne. Nie zabezpieczamy się w ogóle od jakiegoś czasu. W dni płodne stosujemy stosunek przerywany. Mój mąż wycofuje członka dosłownie sekundę, no może 2 przed wytryskiem. Czy w takiej sytuacji mogę zajść w ciążę? Mr. Green

Mój mąż mówił, że nie chce żebyśmy planowali dzidziusia, żebyśmy uważali w dni płodne, ale ciąża nie była by problemem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 3:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy cyklach 22-25 dniowych Twoje dni płodne przypadają od 2 do 14 dnia cyklu.

Jeśli ciąża nie byłaby problemem to możecie korzystać z tej metody...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 8:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem jesli wycofuje czlonka na 2 sekundy przed to jest mozliwosc ciazy.. ale skoro to nie jest problem dla was to ok Wink
Powrót do góry
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 4:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
Przy cyklach 22-25 dniowych Twoje dni płodne przypadają od 2 do 14 dnia cyklu.

ale przecież cykl się liczy od 1go dnia @. Czyli 5 dni @ + 22-25 dni kiedy pojawi sie kolejna co = cykl 27-30 dni.
chyba , że to ja się pomyliłam?? Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to jak Ty liczysz W końcu?? Cykl liczy się od pierwszego dnia miesiączki do dnia poprzedzającego pierwszy dzień następnej...Podałaś 22-25 dni... Confused
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 4:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale napisałam, że mam @ co 22-25 dni. Czyli do tego trzeba dodać te 5 dni @
czyli mamy 27-30 Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group