Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Metody naturalne - artykuł

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 2:56 pm    Temat postu: Re: metoda termiczna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

docent napisał:
pierwsze ale.... nikt, kto promuje antykoncepcję hormonalną nie wspomina nawet słówkiem o skutkach ubocznych jej działania, a są groźne (nadciśnienie tętnicze w drugiej dekadzie życia czy udary)... a to dziwne bo uczą o tym już na studiach medycznych

drugie ale... po antykoncepcję sięgają często młode dziewczyny, nie pracujące i proszą o najtańszy środek, w efekcie dostając preparat, który jest stary i w ogóle nie powinien być stosowany z powodu antykoncepcji, bowiem są lepsze i bezpieczniejsze środki, ale niestety droższe. Te preparaty stanowią poważne zagrożenie dla ich zdrowia! moim zdaniem przepisywanie takich preparatów stanowi podstawę do kryminału!

trzecie ale... mało osób wie, iż endokrynologia twierdzi, iż przed 20 rż młode kobiety nie powinny brać żadnych środków mających wpływ na gospodarkę hormonalną. Jest to o tyle ważne, iż jest to okres, w którym skomplikowany, kobiecy układ hormonalny, który w zasadzie steruje wszystkimi układami kobiety (od nastroju po reakcje biologiczne), się kształtuje, a manipulacje w tym okresie mogą się skończyć niemożnością zajścia w ciąże.


ile razy mowilam ze tabletki anty nie sa takie super jak sie tylko wydaje, duzo osob sie wykloca na ten temat,ja swoje wiem a decyzja nalezy do tych dziewczyn ktore dcyduja sie na tego typu metode Wink
przykre jest to ze lekarze nie mowia wcale o zlych skutkach brania tabletek Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 3:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no przykre Sad ostatnio jak bylam nawet u lekarza rodzinnego to pani mi zaproponowala tabetki antykoncepcyjne. W sumie jakos zaczelysmy gadac o takich kobiecych sprawach i wlasnie weszlysmy na temat tabletek noi ona powiedziala ze to sa najlepsze metody zapobiegania ciazy Exclamation oczywiscie nie zgodzilam sie z nia. Pozniej troche nurtowal mnie ten temat. Ale doszlam do wniosku ze w moim przpadku tabletki nie maja sensu i koniec. zreszta sa gumki (o wiele bardziej - jak dla mnie dobre) dlaczego Question bo wiem ze nie niszcze swego organizmu Smile pozdrawiam
Powrót do góry
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 3:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fakt najlepsza metoda zapobiegania ciazy ale nie najzdrowsza... a to sa dwie rozne sprawy Wink tabletki anty maja swoje wady i zalety, nie mozna je wychwalac podniebiosa ze tak powiem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 6:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokladnie Exclamation Smile nie wiem o nich co prawda zbyt duzo ale wiem ze szkodza zdrowiu..i to jest dla mnie najwzniejsze Wink
Powrót do góry
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 7:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ludki jednym szkodza, a i znajda sie tacy ktorzy beda zaciekle bronic tej chemi..blehh, ja do nich jednak nie naleze Razz
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niebieska7



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chorzów
PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc Smile jestem tu nowa Smile ..mam taki malutki problem Confused ..wczoraj kochalam sie z moim chlopakiem .. i spadla nam gumka Very Happy nie wiemy w ktorym momecie .. a kiedy skaplismy sie ze jej nie ma przerwalismy stosunek Confused on mowi ze nie doszedl wiec nie ma sie co bac..ale ja mam troche watpliwosci Smile ..i ładnie mu wczoraj panikowalam Sad Very Happy ..jest taka mozliwosc ze jednak moglo dojsc do zaplodnienia .. chyba nie ? .. [uprawialismy seks jakies 1,2 dni po miesiaczce..ktora zawsze jest reguralna..a cykle trwaja jakies 28,29 dni] panikara ze mnie..ale to byl moj drugi raz dopiero Smile co nie zmienia faktu ze bylo przyjemnie..az do tego momentu ;/ ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 11:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niebieska jesli nie doszlo do wytrysku to spokojnie Smile 2 dni po okresie to ok.10 cyklu ...wiec zaczeły sie juz dni płodne,ale nie było owulacji. Mysle ze mozecie byc spokojni Smile ale wrozka nie jestem;) na przyszlosc spr. czesciej gumki bo bardzo czesto zawodza. pzdr. Wink Laughing
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 3:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ludziska, wklejam Wam rysuneczek, który wg mnie bardzo fajnie obrazuje zmiany szyjki, śluzu i temperatury w czasie cyklu. może komuś się przyda.

nie ma opisu, więc opiszę to po swojemu Wink
temperatura
pierwsza połowa cyklu (faza folikularna) - temperatura jest normalna (ok. 36,6 chyba że ktoś ma normalną trochę inną, to wtedy tą przyjmuje). przed samą owulacją temperatura spada o 2, 3 dziesiąte (o 0,2; 0,3 czyli wynosi ok. 36,3; 36,4 przy temperaturze normalnej 36,6) - jest to wynikiem chwilowego spadku poziomu hormonów i nie zawsze się pojawia

druga połowa cyklu (lutealna) - w wyniku produkcji progesteronu temperatura podnosi się o 0,3; 0,4 stopnie (do 36,9 czasem do 37,2) i taka utrzymuje się zwykle do miesiączki. wzrost temperatury oznacza, że owulacja już wystąpiła.

tak więc następuje skok w czasie owulacji a dalej utrzymuje się taka wysoka temperatura. lepiej z seksem (jeżeli się nie staracie o dzidzię) odczekać 3 dni dla pewności, bo podwyższona tempka może też być wynikiem np. lekkiego przeziębienia i wtedy kiszka Razz

śluz
tu sprawa prosta:
pierwsza faza (niepłodny śluz): wilgotny, gęsty, lepki, mętny, skąpy. czasami na samym początku jest sucho.

okołoowulacyjny okres (płodny śluz): wodnisty, śliski, jasny, przejrzysty, trochę przypomina surowe białko, jest go dużo, daje odczucie mokrości (uwaga! taki śluz może się od razu pojawić po miesiączce jak kobieta ma krótkie bardzo cykle)

druga faza: (niepłodny śluz): gęsty, nieciągliwy, może być białawy ale jednorodny, nie daje odczucia wilgotności. czasami może być sucho lub suchość pojawić się przed samym okresem, ale niekoniecznie.

uwaga! jeśli w ciągu 3 dni od dnia szczytu śluz staje się po raz kolejny jasny, rozciągliwy i przezroczysty to może to świadczyć o opóźnieniu jajeczkowania!

szyjki nie opisuje, bo nie ma co - wszystko widać na załączonym obrazku Wink



buźka!
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Shura



Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 6:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i tyle sie naczytaam o tym prowadzeniu kalendarzyka i zawsze co innego to moze wprost czy moge zajsc w ciaze po stosunku w 17/18 dniu cyklu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Kwi 29, 2008 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przy jak długich cyklach?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group