Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Metody naturalne - artykuł

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
halbach



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 1:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z żoną stosujemy npr. Nie wyobrażam sobie by było teraz inaczej. Metoda objawowo- termiczna, żona ma komputer cyklu, który interpretuje za nią temperaturę. Duże ułatwienie. Dzieci mamy zaplanowane. Wiele par, myśli że metody naturalne są nieskuteczne, traktują je jako staroświecki kalendarzyk. A to błąd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ada1234



Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 5:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam cykle 27 dniowe kiedy wypadaja moje dni plodne okres trwa okolo 3-4 dni i dostalam go teraz 3 maja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cykl liczy sie od pierwszego dnia miesiaczki do dnia poprzedzajacego pierwszy dzien nastepnej.

Przy cyklach 27dniowych dni plodne przypadaja od 7 do 16 dnia cyklu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ada1234



Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 7:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zazywam tabletki qlaire od okolo pol roku tabletki zaweiraja 28 z czego 2 ostatnie to placebo i wtedy wystepuje krwawienie bezposerednio po nich zaczynam nowe opakowanie to znaczy ze jestecm ciagle zabepzieczona ? lub od ktorej tabletki mowi sie o zabezpieczniu ? czy powinnam dodatkowo stosowac gumki ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Boze...skoro bierzesz tabletki to nie masz cyklu i nie masz dni plodnych....

zabezpieczenie trwa caly czas, nawet w trakcie przyjmowania tabletek placebo.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kinga123456



Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 7:36 pm    Temat postu: Czy mogę być w ciąży? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam taki problem i chciałam wiedzieć co o tym myślicie. 16 lutego zaczął mi się okres(trwał 5-6 dni jak zazwyczaj)cykle mam nieregularne więc ciężko mi określić dni płodne i niepłodne. Chciałam spytać czy jest możliwość ciąży w takim przypadku: 1 marca kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia, lecz ani przed, ani w takcie ani po wytrysku nie było (chłopak *do końca* doprowadził się ręką, jakieś 10 min potem) Trwało to krótko. Czytałam różne rzeczy na temat plemników które mogą się pojawić, nawet jeśli wytrysku nie było, natomiast na innych forach pisało, że bez wytrysku w ciąże się nie zachodzi, sama już nie wiem co myśleć. testu nie chcę jeszcze robić, bo byłoby to za szybko. Co myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 9:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dostałas juz odp w innym dziale!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eizzy
Spamer


Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 3
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 10:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yalissea napisał:
Nie wiem zupełnie dlaczego ludzie chcą stosować i stosują tę metodę. No wiadomo, że większość z powodu swojego poglądu religijnego, a reszta?
Zamiast się normalnie zabezpieczyć, nie myśleć, nie czekać w nerwach na miesiączkę... Wink

Naprawdę to jest chore.
Dla mnie to jest taka antykoncepcja jak by jej wcale nie bylo. Takie samo prawdopodobieństwo że zajdzie się albo i nie. 50%:50%.Zwykły stresik i po metodzie.

a ja jeszcze muszę dodać iż gdzieś czytałam, że zakonnica stwierdziła :
metoda naturalna jest skuteczna w 85% natomiast prezerwatywy 40%.

hehe Very Happy Very Happy taaa..

no kurczę..85%..jeszcze niemalże 13% i prawie jak pigułki i to całkowicie za darmo Very Happy


W 100 procentach Cię popieram Very Happy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sabat



Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kozy
PostWysłany: Wto Maj 12, 2015 11:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie metody naturalne to loteria, jeśłi ktoś chce się dobrze zabezpieczyć, to nie jest to najlepszy pomysł Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wojtekstypien



Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 7:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie da się tak po prostu niczego wyliczyć bo nie mamy bezpośredniego wglądu w procesy, które zachodzą w naszym organizmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group