Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Metody naturalne - artykuł

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 07, 2009 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co my wróżki? Wink

No to masz dni płodne od 7 do 19 dnia cyklu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 5:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego od 7go? Shocked Wychodzi na to, że mam tylko 1 dzień niepłodny po miesiączce (5dni).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 12:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo takie masz cykle...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale każdy kalendarz pokazuje że mam conajmniej 4 dni niepłodne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 5:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale dni niepłodne masz od 20 dnia tego cyklu jeszcze...Później przez cały okres czyli od pierwszego dnia nowego cyklu aż do 7 dnia cyklu i znów od 20 dnia...

Prościej tłumacząc dni niepłodne masz od 20 dnia starego cyklu do 7 dnia nowego cyklu...

Więc tych dni jest naprawdę dużo...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 4:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze pytanko. Bo często podczas dni płodnych czuję lekki ból w jajniku. Zazwyczaj jest to jednodniowe trwa dosłownie kilka chwil 1-2 razy w ciągu dnia. Słyszałam, że może być oznaka zbliżającej się za 2-3 owulacji. W moim przypadku by się zgadzało, bo czuję takie coś 2 dni przed owulacją.

Czyli w tym miesiącu skończyła mi się pięcio-dniowa @ 1go lipca a 3go zaczynają się płodne, ale z moich odczuć wynika, że owulacja jest dopiero 10go (cykl 27 dni) lub 13go (cykl 30 dni) (tak nawet pokazuje kalendarzyk) więc jest to raczej niemożliwe zajść w ciążę od 3go do 7go-10go lipca Confused Plemniki rzadko żyją dłużej niż 3 dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 9:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W śluzie płodnym mogą przeżyć 5-7 dni. Stąd ten zapas.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
medicine



Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 11:30 am    Temat postu: Stosunek przerywany Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc stosunku przerywanego nie zaliczałabym do metod antykoncepcji....nigdy nie wiadomo co podczas stosunku się wydarzy...w tym przypadku dużo zależy od "pohamowań" faceta...a także od zdolności jego organizmu...jak ktoś na prawdę nie chce mieć mieć dziecka to nie powinien uprawiać seksu bez zabezpieczenia ;/ potem 13 latki dzieci rodzą...takie jest moje zdanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 8:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim żadna z metod naturalnych nie jest metodą antykoncepcyjną.

Są to jedynie tzw metody regulacji urodzeń czyli metody które nie działają antykoncepcyjnie a jedynie pozwalają na ograniczenie liczby posiadanego potomstwa.

I wszystkie osoby korzystające z Forum sa o tym informowane.

Pisz posty które cokolwiek wnosza do rozmowy. Bo ten nie wnosi nic co dotyczy toczacej się aktualnie w tym temacie dyskusji.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Nie Sie 07, 2011 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dodam kilka słów na temat antykoncepcji hormonalnej - tabletki, niestety dużym błędem lekarzy jest przepisywanie pierwszych lepszych tabletek, często nie badając pacjentki i nie robiąc wywiadu medycznego na temat jej chorób, jej planów macierzyńskich itp. Niestety tabletki antykoncepcyjne nie są dla wszystkich, nie w każdym wieku i nie każde (często przepisywane są te, z których potocznie mówiąc lekarz z przepisywania ma korzyści, lub te które są akurat na topie) a przecież, każdy organizm jest inny. Niestety ja jestem przykładem, że taka antykoncepcja może nieźle namieszać w gospodarce hormonalnej, mimo, że na początku było ok. Po 4 latach stosowania takiej antykoncepcji, wszystko zaczęło się mieszać i niestety lekarz odpowiednio nie zainterweniował tylko przepisał inne. Finał jest taki, że nie zostałam mamą, "niby" wszystko jest w porządku, dodatkowo doszły inne problemy zdrowotne (z krążeniem, z żołądkiem, migreny). Być może są inne przyczyny, ale było zbyt wiele zbiegów okololiczności związanych by sądzić, że przyczyną są inne czynniki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group