Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leki i inne uzywki podczas ciąży - zbiorczy!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co na ten temat Twój lekarz prowadzący?
chodzisz do psychiatry czy do internisty?
może trzeba powtórzyć terapię ale tym razem w innym szpitalu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 7:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzę do psychiatry. Lekarka kazała mi odstawić leki na miesiąc przed zajściem w ciążę.
A szpitala takiego to już mam serdecznie dość, złe wspomnienia, głównie przez to, że mi nie pomogłoSad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 8:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lady_a ale znasz ten jeden szpital.
ja znam z kolei inny, prowadzony przez świetnych fachowców i personel z sercem.
jeśli chcesz wiedzieć gdzie to miejsce to proszę info albo tutaj albo na pw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
doroti



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 230

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 8:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jestem w 2 tygodniu ciąży - może początek 3. Wizyte u lekarza mam umowiona dopiero na 7 kwietnia a dostalam mega katar, podejrzewam, że to moze byc alergiczny. Czy moge zazyc jakis lek? np zyrtec?

Proszę o szybka odpowiedz

Pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy jaki to katar. zyrtec jest lekiem antyalergicznym ...jesli to katar przeziębieniowy to tego nie bierz.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Mar 26, 2011 11:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zyrtec,alertec i inne pomoce nie sa wskazane jesli jestes w ciazy.
na własna reke nie bierz , przejdz sie do gin i popytaj o jakies zamienniki.
inf z neta:
Ciąża:
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat przenika do mleka matki. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Davvvi



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 8:07 pm    Temat postu: Augmentin. Czy bezpieczny w ciąrzy???? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam . Mam do was pytanie. Zona była w szpitalu na grypę jelitową. Po wyjściu ze szpitala przepisali jej lek o nazwie Augmentin. Czytając działania niepożądane to jest ich więcej niż pożądanych. I mamy wrażenie że ruchy dziecka są przez to mniejsze. Czy taki lek powinno się podawać ciężarnej? pytam bo żona dostała biegunki i to pewnie przez ten lek. Proszę o szybką pomoc bo żeby ten lek nie zaszkodził.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lalalunia



Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 838

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 12:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy lekarz wiedzial,ze zona jest w ciazy? Jesli tak to na pewno nie przypisalby czegos co jest niewskazane.

Ja leku nie znam,nie slyszalam,nie zazywalam....jesli macie watpliwosci,skontaktujcie sie z lekarzem badz z farmaceuta w aptece.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Davvvi



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 10:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiedział że jest w ciąży ,tylko że szpital w którym była słynie z nieprawidłowości.Zona poszła na wymioty i biegunke czyli grype jelitową a wyszła z wypisem że była leczona na biegunke i krwawienie z przełyku którego nie było ale była na to w szpitalu 3 miesiące temu. Mają bałagan w papierach i z tąd moje pytanie jest o ten lek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 3:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Spokojne augmentin nie powinien zaszkodzić. Jest często przepisywanym antybiotykiem w ciąży bo jest jednym z najłagodniejszych . Oczywiście nie powinno się go stosować bez wyraźnego powodu.
Głowa do góry i brać spokojnie lek tak jak lekarz nakazał. Nic dziecku się nie stanie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group