Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leki i inne uzywki podczas ciąży - zbiorczy!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Davvvi



Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki wielkie za odpowiedź. Ale żona i tak zaprzestała go brać bo dostała wodnistej biegunki a to jest efekt uboczny tego leku. tak pisze w ulotce. Poza tym aktywność dziecka zaczyna wzrastać od kąd go nie bierze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carol



Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja nigdy nie pojmę, dlaczego lekarze przepisują augmentin jako antybiotyk pierwszego rzutu... No ale cóż.
Co do leków w ciąży - to tylko takie z naturalnymi składnikami, są specjalne przecież dla karmiacych i ciężarnych - prenalen chociażby wprowadza takie na rynek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 6:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja należę do tych szczęściar, które w ciąży w ogóle nie chorowały, a jak ognia bałabym się antybiotyku. Brałam jedynie femibion i pilnowałam wyników. Szczerze współczuję :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monogatari



Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 08, 2015 6:13 pm    Temat postu: kawa rozpuszczalna w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ile kawy rozpuszczalnej można pić w ciąży, wiem, że jest chyba dopuszczalne 200mg kofeiny w ciąży, ale nie wiem ile kofeiny zawiera kawa rozpuszczalna? czy jednak lepiej pić kawę parzoną albo z ekspresu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocki
Spamer


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 21, 2016 7:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kawa rozpuszczalna to chyba najgorsza kawa jak mogłabyś wybrać w ogóle. ja w ciąży starałam się nie brać niczego oprócz kwasu foliowego, pozostałe leki, suplementy poszły w odstawkę, wolałam nie ryzykować i nie zastanawiać się co może zaszkodzić mojemu maluszkowi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cookiemonster



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 2:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kawa rozpuszczalna rzeczywiście potrafi być dość mocna i w ciąży trzeba uważać, żeby nie przeholować z jej ilością, no i właśnie nie przekroczyć tej normy 200 mg kofeiny na dzień. Z tego co podają, to jedna filiżanka kawy (150 ml) rozpuszczalnej ma 60 mg kofeiny, a z kolei parzona ma 85 mg, więc w sumie kawa rozpuszczalna to nie jest aż taki zły wybór jak już musisz się napić się tej kawy w ciąży. Niektórzy mają niskie ciśnienie i ciężko im funkcjonować bez kawy. Także nie przesadzajmy z tym, że kawa jest zabroniona w ciąży, ważne po prostu, żeby kontrolować jej ilość i pamiętać o tym, że kofeina to też herbata, czekolada czy napoje typu cola - choć tych ostatnich oczywiście lepiej nie pić w ogóle Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rocki
Spamer


Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 85

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 03, 2016 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w sumie kawa nie jest zabroniona w ciąży ale moze lepiej pić tą naturalną a nie rozpuszczaną, bo w sumie w takie rozpuszczaniej to niewiele wartości odżywczych jest, poza tym jak ktoś pije kawe rozpuszczaną to powinien też łykać kwas foliowy, żeby uzupełniać najpotrzebniejsze dla malucha braki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak jest z kawą? Piłyście w ciąży? A podczas karmienia piersią? Chyba jednak na czas ciąży lepiej ograniczyć i kawę i herbatę bo one podnoszą ciśnienie i poszukaćj akiejś alternatywy, co może zastąpić mała czarną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group