Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leki i inne uzywki podczas ciąży - zbiorczy!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Cze 21, 2009 10:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli lekarz Ci je przepisał wiec nie masz innego wyjscia jak tlko je zazywac...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mka



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 7:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć. Słuchajcie gin przypisał mi urosept na ulotce jest napisane że nie jest wskazany czężarnym. Co mam robić???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 2:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pod kontrolą lekarza można stosować. Jest to lek urologiczny, działa moczopędnie i rozkurczowo na mięśnie gładkie dróg moczowych.

Jeśli masz problemy urologiczne możesz go stosować. Proponowałabym jednak zasięgnąć opinii Twojego lekarza prowadzącego ciążę.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 05, 2009 2:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czym najlepiej sie samorowac w czasie ciazy,żeby uniknac roztepów??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 11:29 am    Temat postu: Prenatal i kwas foliowy?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czytałam na róznych stronach internetowych,że nie mozna brac prenatalu razem z kwasem foliowym czy to prawda??a jak tak czy to moze zaszkodzic dziecku??ja brałam 2 miesiace i boje sie,że może byc cos nie tak.prosze o odpowiedz


---temat przyłączony do pokrewnego---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaa18 spokojnie dziecku na pewno nie zaszkodziło. Ale zdublowałaś dawkę kwasu foliowego Wink.Niepotrzebnie. Do końca pierwszego trymestru wystarczy tylko folik lub tym podobne. Później odstawia sie kawas foliowy na rzecz innych specyfików witaminowych które tez w składzie mają kwas foliowy. Nie trzeba nic więcej.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karola1234



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 11:02 pm    Temat postu: tabletki odchudzajace a ciaza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bralam tabletki odchudzajace meizitang przez 30 dni i po ich ostawieniu zaszlam w ciaze boje sie teraz o plod czy wszystko bedzie dobrze i czy nic nie zagraza zdrowiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż nie powinno sie brać żadnych leków odchudzających ani przeczyszczających podczas ciąży. Piszesz,że w ciąże zaszłaś dopiero po odstawieniu wiec sadze,że wszystko będzie dobrze. Te tabletki maja niewiadomy skład . Na pewno zawierają metale ciężkie itp o ile dobrze pamiętam więc ja w ogóle bym ich nie brała Wink. Dla pewności zrób test potrójny miedzy 14 a 22 tygodniem ciąży.
Wszystko na pewno jest dobrze.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Uma



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 9:19 am    Temat postu: Ciaza i palenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wstyd mi o tym pisac, ale martwie sie strasznie.Od wielu , wielu lat pale marihuane.Jestem mama zdrowej slicznej dziewczynki i jestem drugi raz w ciazy.Przyznam ze nie wiedzialam o ciazy 10 tyg i palilam czesto tzw.dopalacze.Glupie to bylo bardzo, ale juz nic nie zrobie:((((.Chcialam sie tylko dowiedziec czy ktos wie jaki to ma sklad i czym moze grozic .Bardzo sie martwie, choc gdzies w srodku czuje ze wszystko jest ok.Mowilam o tym lekarzowi i powiedzial ze powinno byc dobrze zebym byla dobrej mysli.Nie jest latwo.Nigdy sobie nie wybacze jesli cos pojdzie nie tak.Sad

---pytanie przeniesione do pokrewnego tematu---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
michalina18



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 6:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej. czy jak nie będę brała witamin(feminatal n) przez tydzień to zagrozi to płodowi?

----Pisz w odpowiednich tematach ---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group