Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leki i inne uzywki podczas ciąży - zbiorczy!

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dagmara



Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 3:29 pm    Temat postu: słodzik i inne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie- czy w czasie ciaży mozna bezpiecznie stosować słodzik oparty nie na aspartamie a np na sacharynianie sodu i cyklaminianie sodu czy raczej go sobie odpuścic ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 6:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem od lekarza słodzik jest niedozwolony
Powrót do góry
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 7:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zamiast słodzika lepiej używaj miodu do słodzenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adusia172



Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: jastrzębie
PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 9:00 am    Temat postu: Leki i inne uzywki podczas ciąży - zbiorczy! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przez rok brałam tabletki depakine chromo na ulotce bylo wypisane mnostwo chorob jakie moze miec dziecko gdy bierze sie je wciazy odstawilam je odrazu gdy dnia w ktorym mialam dostac okres nie dostalam go ale boje sie ze to ze bralam te leki moze zaszkodzic mojemu malenstwu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 11:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jezeli baralas je nie bedac jeszcze w ciazy to nie ma sie czym przejmowac. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidia123



Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 5:57 am    Temat postu: aspiryna!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!!Moja znajoma jest w 10tc.poniewaz jest po 2 poronieniach lekarz teraz kazał jej zażywać aspiryne,profilaktycznie.To poszła dziewczyna do apteki i kupiła zwykłą aspiryne na przeziębienie 500mg.i zażywala przez 3 tyg.po jednej tabl.Wczoraj dopiero pani w aptece powiedziała jej że to za duża dawka.Sądzę że lekarz nie wyjaśnił dobrze o jaką apiryne chodzi!!!Teraz dziewczyna sie boi o dziecko,co grozi maleństwu???Jest tak roztrzęsiona,że boi sie powiedzieć o tym swojemu lekarzowi,że wezmie ja za idiotke.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aspiryny z tego co się orientuje nie powinno się przyjmować w 3cim trymestrze ciąży, więc wydaje mi się, że wszystko jest ok i nic się stać nie powinno. ale następnym razem niech się dokładnie pyta lekarza, jakie dawki ma przyjmować
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lidia123



Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odpowiedz.Wiem,że lekarz jej to tak pokrętnie tłumaczył,mówiąc o zażywaniu aspiryny,wspominał jednoczesnie o acardzie.Koleżanka nie wiedziała miała chyba prawo,że acard to, to samo co aspiryna.Bo z tego co jej wytłumaczyła pani w aptece to ona powinna zażywać tylko acard 75mg.bo to jest to samo co mała dawka aspiryny.Ja sama tez bym miała z tym klopot,poniewaz nikt na codzien nie interesuje sie takimi sprawami.Martwi mnie tylko czy nic się nie stało dziecku.Nie wiem jak ją pocieszyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marry



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 12:08 am    Temat postu: skutki zazywania amfetaminy dla plodu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie ,,, moj znajomy od 5 miesiecy zazywa codziennie amfetamine pare dni temu okazalo sie ze jego dziewczyna jest w ciazy jak fakt tego ze jest narkomanem wplynie na plod?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tychy
PostWysłany: Nie Cze 21, 2009 8:31 pm    Temat postu: żelazo w czasie ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem w 24 tygodniu ciąży,lekarz przepisał mi żelazo.
chciałam się dowiedzieć czy dziecko nie będzie miało czarnych zębów,moja ciocia brała żelazo w czasie ciąży i teraz jej dziecko ma czarne zęby ale to było 12 lata temu.

Pozdrawiam
Monikatemat przenosze do pokrewnego -- eyesonfire
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group