Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Infekcja grzybiczo-bakteryjna pochwy (mieszana)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 21, 22, 23  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Gru 05, 2010 11:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to wrastające włoski?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bukaodeszla



Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 2:22 pm    Temat postu: .. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kf

Ostatnio zmieniony przez bukaodeszla dnia Czw Gru 20, 2012 8:09 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba najlepiej będzie pokazać to lekarzowi Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ona77



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 11:40 pm    Temat postu: infekcja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu byłam na wizycie u lekarza okazało się że mam infekcje, prawdopodobnie grzybiczno-bakteryjną i nadżrerke na prawie całą ścianke. Lekarz natychmiast odstawił tabletki anty, zlecił wszystkie badania i dał cos na tymczasowe złagodzenie. Mam się zgłosic za kilka dni i strasznie sie boje co ze mna bedzie.
Wczesniej chodziłam na kase chorych do lekarza tabletki anty przepisał bez zadnych badan ( biore je rok) dwie grzybice wyleczył tabletkami przepisanymi na oko, ale chyba trafił bo przychodziłon zawsze na dłuzszy czas. Cos wspomnial o nadzerce ale moze pol roku temu jeszcze nie była taka duża.
Ciesze sie ze trafiłam wreszcie do "normalnego" lekarza ale bardzo sie boje, czy te wszystkie dolegliwosci które mam da sie wyleczyc i czy bede mogła miec dzieci? Mam stałego partnera z ktorym planuje slub - jest drugim mezczyzna w moim zyciu wiec nie wiem dlaczego to spotkało akurat mnie:(

Co mnie teraz czeka i kiedy najwczesniej mozna usunac nadzerke bo rozumiem ze najpierw trzeba wyleczyc infekcje tak? Błagam niech ktos mi cos napisze bo po nocach nie śpie ostatnio
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lut 14, 2011 2:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spokojnie - powinno być dobrze Smile
wydaje mi sie, że najpierw lekarz przepisze Ci globulki na stan zapalny (najlepiej by było dobrać leki na podstawie antybiogramu czyli najpierw zrobić posiew z pochwy) a potem pewnie zaproponuje jedną z metod usunięcia nadżerki. jeżeli jest duża, to raczej farmakologicznie nie będzie się dało tego zrobić, ale np. wymrażanie będzie odpowiednie, zwłaszcza, że jeszcze nie rodziłaś.
dodatkowo polecam stosować dobre, delikatne płyny ginekologiczne do higieny miejsc intymnych, nosić bawełnianą bieliznę i warto uzupełniać pozytywną florę bakteryjną w pochwie (probiotyki dla kobiet są dostępne bez recepty, np. lacibios femina kosztuje ok. 20zł, ale cena zależy od apteki)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ona77



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 14, 2011 4:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Zapomniałam jeszcze dodac ze przy badaniu ph pochwy miałam prawie czarny kolor papierka. Czy to przez to ze miałam brak tych bakterii w pochwie czy z innej przyczyny? Probiotyki dostałam jakies w globułkach wiec o femina ewentualnie pozniej pomysle, o higiene zawsze dbałam. tak bardzo sie boje wyników tego antybiogramu i cytologii- w srode ide po odbiórSad(

Dziewczyny- nie warto oszzedzac i chodzic na kase chorych do tych konowałów co przepisują tabletki na podstawie wywiadu czy ktos z rodziny miał raka. 3 lata temu jeszcze nic mi nie było a teraz przez tego lekarza mam tak rozwinieta naderke i niezaleczoną grzybice. Jesli cikolwiek Wam jest odzałujecie to 150zł i idzcie do poleconego lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lut 14, 2011 7:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o rany, czarny to oznacza mega zasadowe środowisko - bardzo źle! to oznacza brak lactobacillusów, które produkują kwas mlekowy, zakwaszając pochwę (właściwe pH pochwy jest lekko kwaśne 3,8-4,2). więc koniecznie dostarcz dobrej flory, ja akurat polecam lacibios fem, bo mi pomógł bardzo i jestem z niego zadowolona, ale wiadomo, ze to też trochę sprawa indywidualna.
trzymam kciuki i napisz jak wyniki Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 11:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny tak czytam o tej nadżerce i sama się obawiam, bo u mnie również ją stwierdzono, ale ponoć, jest mała. Ale jest! Miałam przepisane tabletki dopochwowe, bodajże Gynofor (czy coś takiego) i jakieś jeszcze na zmianę z tymi. Nie pamiętam już dobrze, bo to było we wrześniu. Pamiętam, że wcześniej pani ginekolog pobrała mi wymaz i po kilku dniach właśnie zaszłam i miałam przepisane leki. Ogólnie nic mi nie jest teraz, ale chyba zapiszę się na piątek (bo w ten dzień przyjmuje ta pani doktor, która mnie prowadzi). Powiem Wam szczerze, że mam skończone 20 lat, ale wydaje mi się, że niektórzy lekarze strasznie podchodzą do młodych dziewczyn. Nie byłam zadowolona z wizyty u tej babeczki, bo a to nie chciała pokazać wyniku, za bardzo rozmowna tez nie była, tylko rysowała coś w swoim zeszycie i mojej karcie i tyle. A ona była/jest lekarzem, którego zamieniłam z "jeszcze" gorszego.. ;/
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ona77



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 12:10 pm    Temat postu: .. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na innym forum wyczytałam ze ten bardzo ciemny kolor papierka oznacza infekcje bakteryjną- ufftroche ulzyło. Wizyta jutro . O femine zapytam lekarza czy moge teraz zaczac brac bo pewnie przepisze mi tez inne antybiotyki.

A dziewczyny macie może sprawdzone jakies jogurty które maja duzo tych pozytywnych bakterii- bo czytałam ostatnio składy w sklepie i nie bardzo wiem który jesc. I jeszcze jakie produkty powinno sie jesc?- kwaśne? pROSZE odpiszcie bo wczesniej jadlam mase słodyczy i musze jakos zmienic diete tylko nie wiem w jakim kierunku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nastja, jeśli nie byłaś zadowolona z ginekologa - to go zmień. nie ma co tkwić przy jednym, z przyzwyczajenia. ja tak tkwiłam i miałam wieczne infekcje, trafiłam do dobrego i od razu poprawa.
co do nadżerki, to jak jest mała to można ją wyleczyć farmakologicznie. gynoflor to akurat flora bakteryjna plus hormony, ale pewnie te drugie leki były na nadżerkę.

ona77, dokładnie tak! przy infekcji bakteryjnej pH się podnosi na zasadowe: za mało lactobacillusów i za dużo patogonnych bakterii.
co do jogurtów.. kurdę, szczerze? są przereklamowane, w bardzo niewielu znajdziesz takie, w których są szczepy oznaczone a tak naprawdę żeby wywrzeć jakikolwiek efekt terapeutyczny trzeba by dużo ich zjeść.. możesz jeść jogurty - na pewno nie zaszkodzą (polecam te które mają oznaczone szczepy - chyba ma krasnystaw Calprio (ale głowy nie dam). ale wg mnie lepiej właśnie w lacibios fem zainwestować i do tego w prebiotyk (czyli coś co wspomaga działalność lactobacillusów) z pożywienia (pory, cebula, czosnek, cykoria). co do diety, to kiszonki są wskazane, kapusta, ogórki, świeże warzywa, jak najmniej cukrów prostych (czyli wafli ryżowych, białego pieczywa, mąki itd), z owoców grejpfruty, cytryny itp. ja bym odstawiła też wszelkie pleśniowe sery. no i alkohol!
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 17 z 23

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group