Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Infekcja grzybiczo-bakteryjna pochwy (mieszana)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
peperonia321



Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 11:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam problemy juz za sobą, jasne ze nie jest latwo, oprocz lekow inne rzeczy tez sa wazne, np odpowiednia bielizna, w okresie leczenia powstrzymac sie od stosunkow, leczyc partnera tez, ja stosowalam clotrimazol i ---ciach---- probiotyk, to bakterie kwasu mlekowego, nadal stosuje no przed basenem czy w trakcie okresu, na wszelki wypadek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klementyna



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 10:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałam się Was poradzić. Byłam 23.02 u ginekologa i dostałam Gynofemidazol na infekcję grzybiczną oraz Fluconazole dla partnera, jednak ginekolog polecił mi, abym zaczęła leczenie (7-dniowe) po okresie, który powinnam była planowo dostać 27.02 (przed ostatnie 3 miesiące miałam okres regularny 30-dniowy, więc spodziewałam się, że ten też będzie planowo). Okres niestety do dziś się nie pojawił, co być może jest spowodowane stresem związanym z sesją (w ciąży nie jestem, robiłam dziś test). Mam teraz dylemat. Czy zaczynać leczenie teraz (infekcja bardzo mi dokucza) i przerwać na czas okresu, czy poczekać jednak spokojnie na okres? Jak sądzicie? Ginekolog mówił, że raczej nie powinno się przerywać leczenia, ale podobno podczas okresu nie powinno się przyjmować leków dopochwowych...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 11:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lekarz dobrze mówił. najlepiej nie przerywać kuracji. jeśli pojawi się okres w trakcie niestety nie ma sensu przyjmować globulek dopochwowych i trzeba wtedy przerwać ich stosowanie i dokończyć po kuracji.
masz dwie opcje:
1. pójść do lekarza, dostać leki na wywołanie okresu i po okresie rozpocząć kurację
2. zaryzykować i rozpocząć kuracje i liczyć na to, że miesiączka się nie pojawi. a nawet jeśli to przerywasz stosowanie globulek na czas krwawienia i kończysz po. co najwyżej łykasz lacibios femina aby stan się nie pogorszył - ja bym tą opcję wybrała

a jeśli w ogóle się miesiączka nie pojawi w najbliższym czasie, to i tak musisz pójść do ginekologa, bo to już spore spóźnienie...
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fitness



Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 22, 2012 2:25 pm    Temat postu: Grzybice Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponowałabym wypróbować probiotyczny płyn do higieny intymnej. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej ten produkt i ... gotowe.
Płyn działa przeciwzapalnie i ściągająco, zmniejsza ryzyko występowania infekcji, korzystnie wpływa na ochronną florę bakteryjną. Stosuje go od dłuższego czasu i problem zniknął.
Polecam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Mar 24, 2012 11:14 am    Temat postu: Re: Grzybice Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fitness napisał:
Proponowałabym wypróbować probiotyczny płyn do higieny intymnej. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej ten produkt i ... gotowe.
Płyn działa przeciwzapalnie i ściągająco, zmniejsza ryzyko występowania infekcji, korzystnie wpływa na ochronną florę bakteryjną. Stosuje go od dłuższego czasu i problem zniknął.
Polecam Smile

a co on zawiera że jest probiotyczny? bo z definicji probiotyk to środek zawierający drobnoustroje (najczęściej pałeczki kwasu mlekowego), które mają potwierdzone działanie pozytywne dla zdrowia badaniami klinicznymi. probiotykiem można nazwa lacibios femina, dicoflor ale kosmetyki to raczej nie są probiotykami..
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tadzio_ra



Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 11:12 pm    Temat postu: jak zwalczyc te dolegliwosci Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja wam coś poradze
lepiej zabezpieczyc sie przez zarazeniami


---Wind_of_hope---
link usuwam! to nie miejsce na reklame. czytaj regulamin forum. nast razem bedzie ostrzezenie.!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adzia17



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 2:27 pm    Temat postu: Biały śluz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć dziewczyny.

Powiedźcie mi, tradycyjne dalej staramy się o dzidzie
nie zabezpieczając się. Ostatnio w sierpniu zeszłego
roku wyleczyłam upławy ( stwierdzono w cytologii zwiększoną
ilość kwasu mlekowego - lekarz powiedział, że tak już ze mną jest.)
W 16 dniu cyklu pojawił się bardzo gesty biały śluz, a było go tyle, że miałam wszystko mokre ... O współżyciu nie było mowy bo było go tyle, że wyglądało to obrzydliwie, ale był bezzapachowy. W 26 dniu cyklu dostałam plamienia,
okres potrwał tylko 2 dni, Jeśli nie ciąża to może początek
endometriozy, bo tyle się na czytałam. Czy lekarz przy USG
dopochwowym jest w stanie wykryć takie zmiany ?!
Niby mam wizytę u lekarza za tydzień ale bardzo się nie cierpliwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 3:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przez usg dopochwowe gin moze potwierdzic ciaze w ok.5,6tyg od ost @.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
adzia17



Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 55

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, ale w ciąże wątpię bardziej myślę czy to nie jakaś choroba, tym bardziej, że od 2 lat się nie zabezpieczamy i nic z tego...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Kwi 15, 2012 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

adzia a badaliscie nasienie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Następny
Strona 21 z 23

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group