Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

duża nadwzroczność a korekta laserowa

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ebka



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 51

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gdynia
PostWysłany: Sob Maj 14, 2011 11:22 pm    Temat postu: duża nadwzroczność a korekta laserowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy przy wadzie wzroku -7,5 dioptrii na każdym oku można dokonać korekty metodą laserową?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 3:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

można. Warunkiem jest stałość wady przez co najmniej rok.
poza tym- w tytule napisałaś nadwzroczność podczas gdy przy -7,5 D to jest duża krótkowzroczność.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ebka



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 51

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gdynia
PostWysłany: Czw Maj 19, 2011 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

błąd interpunkcyjny - ten "-" oznaczal akurat myślnik:) mam oczywiscie +7,5. Czy da się całkowicie zlikwidować tę wadę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emma00



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 10:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja się trochę dowiadywałam o takim zabiegu, z tym, że ja mam +6, także trochę wiem co czujesz. Wszystko podobno zależy od grubości rogówki. Także nie ma co gdybać trzeba się wybrać na badania kwalifikacyjne. Ja się przymierzam ale nie bardzo wiem gdzie pójść, bo jest trochę takich klinik i ciężko się na którąś zdecydować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bączek



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Mar 26, 2012 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może być trudno - na stronach poważnych klinik zajmujących się korekcją są informacje o zakresie zabiegów - od minus dziesięć do plus sześć. Wady wykraczające poza ten zakres można zniwelować wszczepieniem soczewki (bo nie ma możliwości modelowania Twojej własnej)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emma00



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 10:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To jestem na granicy.. a z tą soczewką to o co chodzi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bączek



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodzi o soczewkę fakijną - wszczepianą do "przedniej komory oka". Czyli takie soczewki kontaktowe na stałe. Stosowane właśnie przy wadach, gdzie korekcja laserem nie wystarczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emma00



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 3:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To też może być dobre rozwiązanie. A cena dużo wyższa niż lasera? a może niższa Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bączek



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Mar 28, 2012 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Taniej nie jest - od czterech tysięcy za jedno oko. Ale za to szansa zniwelowania do zero naprawdę dużych wad jest wielka. Więcej szczegółów znajdziesz np. na okolaserkropkacompl, bo ten temat mnie akurat ominął i nie doświadczyłem "naocznie"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Emma00



Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 9:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za link, chętnie poczytam, bo mnie bardzo zaciekawiłeś i nic nie robię w domu tylko myślę o takim zabiegu. Jakby na forum znalazła się ktoś kto wie co i jak z tą soczewką to chętnie pomęczę pytaniami Wink.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group