Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy napoje typu RedBull są szkodliwe?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 1:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Są szkodliwe dla dzieci i młodziezy coraz głośniej o tym mówia w mediach.



wierzysz we wszystko co mowia w mediach ?
Elvis Zyje, Wałesa to zyd a kobieta urodzila 2 dzieci ufoludkom.

Poza tym prosze o definicje "szkodliwe"
Jaka ilosc ? jak długi czas spozywania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kroliczuss



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 11
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 8:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ! Smile
Właśnie przeczytałam to forum i zauważyłam, że energii drinki powodują kłucie w klatce piersiowej. Mój chłopak pije tego dużo, i właśnie ma ten objaw, na dodatek ma szmery w sercu spowodowane najprawdopodobniej nieszczelnością zastawek. Czy to możliwe, że energii drinki pogarszają jego stan zdrowia ?
Z góry dziękuję za odpowiedź Smile
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 12:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kroliczuss, z tego co ja słyszałam: tego typu napoje np. Red Bull mają tyle kofeiny co 3 kawy .. kofeina pobudza i doprowadza do szybszej pracy serca co bardzo mu szkodzi, można potem mieć problemy z sercem .. dużo ludzi, pijących bardzo często te "energy drinki" skarży się na problemy z sercem, a niektórzy lądowali nawet w szpitalu przez to, gdyż serducho ledwo wytrzymało .. w tym znajduje się też sama chemia co także szkodzi człowiekowi, trzeba uważać również na wątrobę Rolling Eyes wypicie 1 Red Bulla jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ja piszę o częstym spożywaniu, kup jednego i przeczytaj jego skład .. powiem tyle: wszystko z umiarem, ale jest pewne, że to szkodzi bardzo .. polecam picie dużej ilości wody niegazowanej czy świeżych soków, a to świństwo lepiej sobie odmówić Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..


Ostatnio zmieniony przez Plus123 dnia Pon Lut 28, 2011 6:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kroliczuss



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 11
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ci bardzo, podziwiam Cię Plus123, masz taką ogromną wiedzę, na różne tematy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 6:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kroliczuss, dziękuję za komplement, bez przesady, każdy by to samo powiedział, wystarczy poczytać troszkę na internecie o tym .. i przypilnuj sobie chłopaka i dbaj o niego, żeby nie przesadzał z takimi napojami Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kroliczuss



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 11
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 7:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plus123, należy Ci się taki komplement bardzo mi w różnych tematach pomogłaś. Smile Teraz będzie pił Kubusie Wink obiecał, zobaczymy. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 12:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kroliczuss, tego typu napoje np. Red Bull mają tyle kofeiny co 3 kawy ! kofeina pobudza i doprowadza do szybszej pracy serca co bardzo mu szkodzi, można potem mieć problemy z sercem .. dużo ludzi, pijących bardzo często te "energy drinki" skarży się na problemy z sercem, a niektórzy lądowali nawet w szpitalu przez to, gdyż serducho ledwo wytrzymało .. w tym znajduje się też sama chemia co także szkodzi człowiekowi, trzeba uważać również na wątrobę Rolling Eyes wypicie 1 Red Bulla jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ja piszę o częstym spożywaniu, kup jednego i przeczytaj jego skład .. powiem tyle: wszystko z umiarem, ale jest pewne, że to szkodzi bardzo .. polecam picie dużej ilości wody niegazowanej czy świeżych soków, a to świństwo lepiej sobie odmówić Wink


masz wiedze w pisaniu jednoznacznych postow.
kiedy ktos potrzebuje pobudzenia siega po to
1 napoj ma 3 kawy ?
ok
ale dziala zdecydowanie inaczej
a Twoije pisanie o spzitalach to juz wogole smierc na sali - pytalem w tym temacie z 10 razy - czy wg Ciebie tryb zycia nie ma wplywu na takie problemy ? czemu tylko ten napoj jest winny ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kroliczuss



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 11
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 3:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie, mój chłopak nie to, że siedzi i tylko to chleje. Gra w piłkę nożną, ćwiczy sztuki walki, ma własną małą siłownie. To chyba zmniejsza nieco skutki picia napojów energetyzujących ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 6:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

helloween, nie wiem, może źle się wyraziłam: chodziło mi o to, że tak słyszałam i tak jest podobno, nie twierdzę, że na pewno, bo nie sięgam po energy drinki, gdyż uważam je osobiście za szkodliwe Wink dlatego nie chcę, żeby ktoś brał moje słowa NA SERIO, bo ja lekarzem i specjalistą nie jestem , a to tylko forum, spokojnie .. Wink

aha .. i jeszcze jedno - uważam też, że tryb życia także wpływa na problemy z sercem, chociażby odżywianie, nie koniecznie zawsze winne są te enegry drinki, czasem to w ogóle nie ich wina, to zależy .. ja piszę o DUŻYCH ilościach, a nie o spożyciu, kiedy ktoś potrzebuje przebudzenia czy ma chęć się tego napić ..

kroliczuss, moim zdaniem raczej nie powinno mu zaszkodzić, gdyż z tego co piszesz nie "wlewa" ich w siebie litrami Wink ale z siłownią też czasem trzeba uważać - mówię to opierając się o konkretny przykład z mojej rodziny Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kroliczuss



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 11
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lut 28, 2011 6:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plus123
Bardzo dziękuję za odpowiedź Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group