Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy napoje typu RedBull są szkodliwe?

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sztagan



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 8:32 pm    Temat postu: Czy napoje typu RedBull są szkodliwe? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie takie jak w temacie. Dość często zdarza mi się spożywać napoje podobne do RedBull (Tiger, MaxPower, XXL i inne). Nie wiem jednak czy pociąga to za sobą jakieś konsekwencje. Szczególnie martwi mnie jeden składnik "Tauryna". Proszę o rade pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co ja wiem to one sa szkodliwe i niby dzialanie tego typu "napojow" ma dawac wzmocnienie itp a w rzeczywistosci slyszalam od lekarza ze tylko na chwile pobudza organizm a po jakiejs godzinie powraca sie juz do porzepdniego stanu..po to by znowu siegnac po ten napoj.. Rolling Eyes a z ta substancja to nie wiem co ona powoduje, pozdrawiam
Powrót do góry
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem Tauryna powoduje:
- dodatni bilans azotowy
- dzialanie antykataboliczne
- zniejsza poziom cukru we krwi
- wspomaga synteze bialek
- wzmaga transport kreatyny
- reguluje poziom cholesterolu we krwi

A minusy sa takie ze przy ciaglym piciu napoi energetycznych Tauryna maze powodowac deprasje a w skrajnych przypadkach proby samobojcze i generalnie obniza satysfakcje z wykonanego zadania.
Powiem tak, na dluzsza mete zazywanie napoi energetycznych jest baaaardzo nie zdrowe, to tak jakbys caly czas trzymal swoj organizm na najwyzszych obrotach...
Z czasem spowoduje to jego samodestrukcje... Wiec uwazaj z tymi napojami
Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 15, 2007 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to jest syf

dorzucam już istniejący temat

http://www.biomedical.pl/forum/energy-drinki-wcale-nie-taka-blahostka--vt2770.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
midimar



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 6:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szczególnie martwi mnie jeden składnik "Tauryna".

Nie ma się czego bać, to nie jest nic szkodliwego tym bardziej że dopuścili to do powszechnej sprzedaży, na pewno papierosy, alkohol szkodzą bardziej.

Cytat:
z tego co ja wiem to one sa szkodliwe

Czyli z czego wiesz? W tym wypadku ufanie własnym domysłom się nie sprawdza.


Cytat:
niby dzialanie tego typu "napojow" ma dawac wzmocnienie itp a w rzeczywistosci slyszalam od lekarza ze tylko na chwile pobudza organizm a po jakiejs godzinie powraca sie juz do porzepdniego stanu..po to by znowu siegnac po ten napoj

Hm, nie bardzo mi się chce wierzyć, że lekarz Ci to powiedział. Wiem z własnego doświadczenia- często(z winy braku mobilizacji i marnotrawienia czasu) zostawiam rzeczy, które muszę zrobić na studia na ostatnią noc. Piję wtedy Red bulla i dzięki temu mogę pracować- bzdura jakaś,że on działa tylko przez godzinę- chodzisz na pełnych obrotach przez cała noc, idziesz na zajęcia i dopiero po południu chce Ci się spać. Na pewno nie odczuwasz chęci sięgnięcia po następne- to nie żaden narkotyk. Może ten lekarz(o ile faktycznie z nim rozmawiałaś) miał na myśli inne, tańsze tego rodzaju napoje, które rzeczywiście mogą działać tylko przez krótki okres. Osobiście nie polecam Tigera, raz go kupiłem, nie dość że jego działanie nie było wystarczające, to jeszcze gorzej się poczułem, zaczęła mnie bolęć głowa. Było to bardzo nieprzyjemne, do tego stopnia, że już nigdy więcej go nie kupiłem. Co do innych typu Power horse itp. nie wiem, nie próbowałem.

Cytat:
A minusy sa takie ze przy ciaglym piciu napoi energetycznych Tauryna maze powodowac deprasje a w skrajnych przypadkach proby samobojcze i generalnie obniza satysfakcje z wykonanego zadania.

Skąd to wiesz? Na wikipedi nie ma żadnych informacji co do tego. Ja piję Red bulle od jakiegoś roku i nie zaobserwowałem żadnych depresji, a obniżona satysfakcja z wykonanego zadania to już w ogóle bzdura- często dzięki nim, jak napisałem wyżej, byłem w ogóle w stanie wykonać zadanie.

Cytat:
Powiem tak, na dluzsza mete zazywanie napoi energetycznych jest baaaardzo nie zdrowe, to tak jakbys caly czas trzymal swoj organizm na najwyzszych obrotach...
Z czasem spowoduje to jego samodestrukcje

Hehe, po raz kolejny- skąd wiesz że jest "baaardzo" nie zdrowe? Być może nie jest to najzdrowsze, ale bez przesady- nie jest to żadna amfetamina. Jedyne ewentualne ujemne skutki, to przyśpieszone bicie serca, ale wiązanie picia Red bulli z arytmią można między bajki włożyć(za wikipedią).

Cytat:
jak dla mnie to jest syf

No to jak dla Ciebie. W rzeczywistości mało osób zdaje sobie sprawę, że tauryna nie jest zaliczana do stymulantów, a swojska kofeina już tak(za wikipedią). Z tego wynika, że kofeina jest bardziej szkodliwa
Na zakończenie z własnego doświadczenia polecam z napojów energetycznych tylko Red bulle. Wszystko rozbija się o zawartość tauryny, gdyż to ona jest głównym środkiem aktywnym. Napoje tzw. energetyczne bez niej można sobie darować. Nawet napoje z nią, jak napisałem wcześniej, nie zawsze działają- nie jest podawane ile producent jej dodaje czyli praktycznie Red bull daje tyle ile potrzeba, a inni producenci oszczędzają. To jest trochę tak jak z lekami- najlepsze są te najpierw opatentowane, a nie tańsze zamienniki.
Dodam też, że ostatnio odczułem kłucie w okolicahc serca, tyle że nie jestem pewien czy to było faktycznie serce. Było to po dwudniowym maratonie- mało spałem itp., ale było to spowodowane raczej dużą(naprawdę dużą) ilością pochłoniętej kawy i herbaty- czyli kofeiny. Nie było to nic niepokojącego, jednak idę w najbliższym czasie do lekarza i mam zamiar zrobić wszystkie badania EKG itp. i wtedy się wyjaśni czy moje picie przez rok Red bulli miało jakiś niekorzystny wpływ na organizm. Jestem prawie pewny, że nie. W każdym razie napiszę o tym na forum Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 02, 2008 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem tak. Moja koleżanka bardzo cięzko pracowała, zazwyczaj siedziała w nocy i jechała tylko na napojach energetycznych.
Po jakimś czasie dziewczyna trafiła do szpitala, po kilku dniach niestety zmarła..
Sekcja zwłok wykazała że pośrednim skutkiem jej śmierci, było ciągłe zażywanie napoi energetycznych.
Trzeba je po prostu pic z umiarem, bo to jest groźne na dłuższą metę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 9:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

midimar bardzo możliwe, że kłucie w klatce piersiowej jest powodem picia napojów energetyzujących ponieważ miałam podobną sytuację

Kiedyś pisałam, że to syf - nadal tak sądzę, miałam sesję... nie zdążyłabym się tego wyuczyć wszystkiego, więc nie żałowałam sobie Tigerów (mnie trzymały), Red bulli czy Burn'ów.
Zaczęły się kłucia i bóle w klatce piersiowej promieniujące do lewego ramienia, czasami pod szyję.
A że leczę się u neurologa, to wiec jego zapytałam czy picie napojów energetyzujących mogło spowodować tego rodzaju bóle. Tak się na mnie zaczął wydzierać, krzyczeć... że zrozumiałam. Powiedział, że po pierwsze ja nie powinnam z powodu choroby pić tego świństwa. A po drugie, to jest niezdrowe i bóle klatki piersiowej mogą właśnie być od picia napojów ener. - ponieważ powodują silne skurcze serca.
Ale badanie sobie zrób.

Nie polecam ich pić w ogóle. Tych rzeczy których możemy unikach dla dobra naszego zdrowia, należy unikać.

Co Ty jest dystrybutorem napojów energetyzujących, co ich tak bronisz? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
midimar



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zazwyczaj siedziała w nocy i jechała tylko na napojach energetycznych.

No jak jechała tylko na napojach energetycznych to się nie dziwię. Nigdzie nie powiedziałem, że one działają cuda. Jeżeli nie będzie się spać przez odpowiednio długi czas, do tego wycieńczająca praca, no to niestety żaden organizm stymulowany czy nie tego nie wytrzyma. Ja po takiej nocnej sesji muszę i tak to potem odespać- niektórych rzeczy nie przeskoczysz.

Cytat:
Sekcja zwłok wykazała że pośrednim skutkiem jej śmierci, było ciągłe zażywanie napoi energetycznych.

Hm, co konkretnie wykazała sekcja zwłok? W ogóle to czy wyniki sekcji zwłok są udostępniane osobom spoza rodziny? Nie chce nikogo urazić, ale czy na pewno to było tak? Czy miałaś naprawdę tą koleżankę, czy przypadkiem nie była to znajoma znajomej albo jakaś opowieść krążąca w Twoim otoczeniu? Może tak nie jest, ale dużo wskazuje tu na jakiś urban legend.

Cytat:
bardzo możliwe, że kłucie w klatce piersiowej jest powodem picia napojów energetyzujących

To był tylko jednorazowy przypadek, poza tym, jak napisałem, spowodowany raczej kawą i herbatą, ale zrobię badania, zobaczymy.

Cytat:
A że leczę się u neurologa,

Więc może Twoje dolegliwości neurologiczne o tym zadecydowały, ja cały czas pisałem o wpływie Red bulli na zdrowy organizm młodego człowieka.

Cytat:
Tak się na mnie zaczął wydzierać, krzyczeć... że zrozumiałam. Powiedział, że po pierwsze ja nie powinnam z powodu choroby pić tego świństwa. A po drugie, to jest niezdrowe i bóle klatki piersiowej mogą właśnie być od picia napojów ener. - ponieważ powodują silne skurcze serca.

Hm, większość lekarzy woli dmuchać na zimne- tak samo jakbyś powiedziała, że palisz papierosy to byś została zjechana od góry do dołu, tymczasem wielu ludzi pali parę lat potem rzuca i nic, niektórzy pałą całe życie i też nic. To, że napoje energetyczne powodują silniejsze bicie serca i w ogóle przyśpieszają przemianę materii- tego nie kwestionuję. Tylko tak jak napisałem- samo przyśpieszone bicie serca nie jest niczym niepokojącym i na pewno powodowanie przez te napoje arytmii czy innych tego typu dolegliwości jest mitem(za wikipedią)

Cytat:
Nie polecam ich pić w ogóle. Tych rzeczy których możemy unikach dla dobra naszego zdrowia, należy unikać.

Heh, najlepiej unikać życia, bo jest szkodliwe. Nie twierdzę, że zażywanie w nadmiarze jest zdrowe, ale obudźmy się- wszystko wookoło jest niezdrowe- napisy ostrzegające powinny być nie tylko na papierosach ale np. na batonikach itp. Nie jestem tutaj za sianiem paniki- skoro Red bulle zostały dopuszczone do sprzedaży, to mogę Ci zagwarantować, nie są szkodliwe, tak jak próbują wmówić nam niektórzy(na pewno mniej szkodliwe od papierosów, kofeiny). Poza tym kompletną bzdurą jest mówienie, że po jednorazowym zażyciu występują trwałe uszczerbki na zdrowiu- nawet po wypaleniu paczki papierosów czy paleniu przez dwa lata może nic się nie dziać, a są to znacznie bardziej szkodliwe substancje.

Cytat:
Co Ty jest dystrybutorem napojów energetyzujących, co ich tak bronisz? Wink

Nie jestem Smile. Opieram się na własnych doświadczeniach. Poza tym nie lubię, szczególnie u młodych ludzi mających obsesję na punkcie zdrowego trybu życia rozpowszechnianie mitów i nieprawdy(np. że margaryna jest zdrowsza od masła). Denerwuje mnie też konserwatyzm u młodych, to jest trochę niezgodne z naturą. "Dobre jest tylko to, co robiliśmy/jedliśmy do tej pory, strzec się jakiejkolwiek nowości!"- to powinno być właściwe raczej starym dziadom.



--------edited by yalissea-------
nie kopiuj po jednym zdaniu z każdej wypowiedzi - niewygodnie się to czyta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 4:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chłopie, nie jechała tylko i wyłącznie na napojach energetycznych, odżywiała się normalnie, po prostu dużo pracy przynosiła do domu i siedziała po nocach.
To była moja najlepsza przyjaciółka, w sumie jedyna prawdziwa, znałyśmy się od małego, byłyśmy dla siebie jak siostry. Byłam bardzo blisko z jej rodziną, po jej śmierci gdy rozmawiałam z jej mamą ona mi to powiedziała.

Jeszcze jedno, bo widzę że w twoich postach postach zarysowuje się totalny brak tolerancji i jakiejkolwiek empatii...
Chyba każdy ma prawo do swojego zdania nie??
To że ty masz takie a nie inne nie oznacza że wszyscy muszą Ci przytakiwac nie sądzisz??
Jednym się nic nie dzieje po tych napojach a innym wręcz przeciwnie, każdy organizm jest inny i reaguje inaczej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ty opierasz się na własnych doświadczeniach, a lekarze na nauce i studiach Cool więc na pewno lepiej wiedzą czym są składniki zawarte w tych napojach od Ciebie

a co do obsesji u młodych ludzi na punkcie zdrowego trybu życia...
nie rozumiem, dlaczego to ma być złe?
Nie jestem konserwatywna, wręcz przeciwnie - zdrowy tryb życia nie musi oznaczać konserwatyzmu.
Nie wystrzegam się nowości - wystrzegam się syfów i rzeczy które na pewno mi zdrowia nie dodadzą.


Sorki, że spytam... ćwiczysz na siłowni?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group