Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy napoje typu RedBull są szkodliwe?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 12:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O Matko! Kupę niepotrzebnych tekstów tutaj mamy... Co za wykłady kolegi. No no... Exclamation Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
midimar



Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dominika156AR napisał:
Chłopie, nie jechała tylko i wyłącznie na napojach energetycznych, odżywiała się normalnie, po prostu dużo pracy przynosiła do domu i siedziała po nocach.
To była moja najlepsza przyjaciółka, w sumie jedyna prawdziwa, znałyśmy się od małego, byłyśmy dla siebie jak siostry. Byłam bardzo blisko z jej rodziną, po jej śmierci gdy rozmawiałam z jej mamą ona mi to powiedziała.

Jeszcze jedno, bo widzę że w twoich postach postach zarysowuje się totalny brak tolerancji i jakiejkolwiek empatii...
Chyba każdy ma prawo do swojego zdania nie??
To że ty masz takie a nie inne nie oznacza że wszyscy muszą Ci przytakiwac nie sądzisz??
Jednym się nic nie dzieje po tych napojach a innym wręcz przeciwnie, każdy organizm jest inny i reaguje inaczej.


Nie chciałem nikogo urazić, tylko dojść do prawdy. Poza tym, nie obraź się, ale pośrednio sama jesteś winna- do tej pory mimo pytań nie otrzymałem odpowiedzi, co było bezpośrednią przyczyną zgonu.
Co do mojego braku tolerancji, to błędnie odczytujesz moje wypowiedzi. Poza tym na tym forum nie chodzi o żadna tolerancję, tylko o dojście do prawdy. Nie chcę, żeby wszyscy mi przytakiwali, ale liczę na konstruktywną, podkreślam jeszcze raz-konstruktywną dyskusję. Każdy może mieć własne zdanie, z tym że nauka nie jest tolerancyjna dla błednych teorii i przekonań, coś jest prawdziwe albo nie. Oprócz tego, jak już napisałem- moje wiadomości bazują na doświadczeniach- na samym sobie, więc najpewniejszych Smile oraz na wiadomościach z wikipedi, więc nie jest to wyssane z palca.

Yalissea
Opieram się nie tylko na doświadczeniach własnych, ale również(piszę po raz kolejny) na wiadomościach z wikipedi. Poza tym nie jestem do końca przekonany czy którykolwiek z lekarzy otwarcie zakwestionuje dopuszczony do sprzedaży środek spożywczy.
Nie ćwiczę na siłowni:). Kiedyś ćwiczyłem, ale jedynie dla zachowania jako takiej kondycji. Teraz jedynie od czasu do czasu chodzę na basen. Uprzedzając wszelkie spekulacje- nie nigdy nie brałem żadnych wspomagaczy, sterydów, a nawet odżywek. Red bulle zacząłem pić dopiero jak poszedłem na studia.

Zibi
Czemu miał służyć Twój komentarz? To on jest niepotrzebny, nic nie wnosi do dyskusji i powinien być jak najszybciej usunięty. Prywatnie, ludzie tacy jak Ty mnie denerwują, chcą zaistnieć, a nie mają czym, więc zaznaczają swoją obecność w taki sposób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wikipedia nie jest źródłem wiedzy któremu można zaufać.
Serwis ten tworzą sami internauci i nie zawsze zawarte informacje są do końca sprawdzane pod względem merytorycznym.
Czasami znaleźć można materiały zdezaktualizowane lub prezentowane ze skrajnego punktu widzenia, itp.
Mimo wszystko, że nie zdarza sie to często, ja nie opierałabym swojej wiedzy na wikipedii.
Do wysuwania takich wniosków jak Ty, potrzebne są bardziej sprawdzone źródła wiedzy niż tworzona przez każdego wikipedia. Przecież ludzie piszący artykuły do wikipedii nie zawsze znają sie dobrze na danym temacie i rzadko posiłkują się jakąś naukową i dokładną literaturą, w której temat jest pokazany z różnego punktu widzenia.
Po prostu są lepsze źródła niż wikipedia i pisane przez profesjonalistów i osoby znające sie na temacie.
Żadna krótka notka niewykształconego internauty nie zastąpi kilkuset stronicowej pracy naukowej specjalisty w swojej dziedzinie.

Korzystaj z bardziej sprawdzonych i obiektywnym źródeł, bo tu chodzi o ludzkie zdrowie - możesz komuś zaszkodzić pisząc bzdury.


Ostatnio zmieniony przez Yalissea dnia Czw Kwi 17, 2008 12:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Yalisse'a ma rację. Czasem na Wikipedii wypisują totalne bzdury niestety :/ a ludzie na tym polegają.
Jeśli chodzi o moją koleżankę to napisze o tym po raz ostatni ponieważ nie obchodzi mnie czy uwierzysz czy nie. Padło jej serce, lekarze stwierdzili że bezpośrednią przyczyną była zbyt duża i zażywana przez długi czas Tauryna połączona z kofeiną... Serce tego po prostu nie wytrzymało, zbyt długo to wszystko trwało
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
D E G U S T A T O R



Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: BAKUBAKOWO
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Działają energetyzująco, ale na krótką metę. Ogólnie to jest gówno które robi dziury w brzuchu. Jvż lepiej so zamówić zmielone ziarno guarany z dopalaczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czarnulka_



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 11:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z wlasnego doswiadczenia powiem iz nie jestem zadowolona z tego typu napojów .. wszystko sie dzieje kosztem własnego organizmu

pzdr_ Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kadarka



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 3:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj tam ja mysle ze wszystko jest dobre i nieszkodliwe pod warunkiem ze spozywane z umieraem, sama pije tego typu napoje i rzeczywiście pomagaja w koncentracji i pobudzja nattomista nie zdarzylo mi sie jeszcze zeby picie ich mialo jakies negatywne skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sky-100



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Sie 28, 2009 12:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wystarczy przeczytać skład tego typu napojów, jak się zna funkcje poszczególnych, to przechodzi ochota na ich picie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Floressa



Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 24, 2009 1:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zalezy jeszcze co rozumiemy przez umiar. moj maz pije to swinstwo w pracy ale caly czas sie upiera ze tylko niewielkie ilosci. tyle ze dla niego niewielka ilosc to 3-4 puszki dziennie ://
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MichaelloClass



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 10, 2010 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że napoje energetyzujące są tylko dla sportowców bo ich organizmy mają duże potrzeby - proporcjonalnie do ich wysiłku fizycznego. Jeżeli chodzi się np. na siłownie to puszka red bulla z całą pewnością nie zaszkodzi.

Problem powstaje wtedy jak taki chłopaczek kupuje sobie do szkoły litrową butelkę jakiegoś syfu zamiast wody mineralnej.


usuń strony www z podpisu.
masz na to 24 h - po tym czasie jeśli strony nie zostaną usunięte dostaniesz ostrzeżenie. po trzech ostach dostajesz bana i wylatujesz z forum.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group