Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czy bez wytrysku można zajść w ciążę part. 2

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Metody naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 1:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aedd Plemniki są jak najbardziej ruchome...Bez kontaktu ze śluzem kobiecym...

Z całą resztą Twojej wypowiedzi się zgodzę Smile

Kapsoq Nie rzucaj się tylko z łaski swojej przeczytaj regulamin. Co do kolorów, można wyróżniać poszczególne słowa, lu ewentualnie jakieś zdanie przy dłuższej wypowiedzi, kolor czerwony i zielony jest przeznaczony tylko dla moderatorów.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aedd



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 52

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 7:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o ruchliwość na tyle dużą, aby moc spokojnie powędrować w stronę komórki jajowej. żle ujełam, poźno już było a sesja trwa Very Happy

Jeżeli za poważną publikację naukową uważasz "Echo miasta Wrocławia" (http://www.echomiasta.eu/archiwum/wroclaw/WRO_042.pdf str. 7) i artykulik (bo inaczej tego nie nazwę) to tym bardziej brawo dla Ciebie Rolling Eyes w końcu Echo miasta to typowa gazeta ginekologiczno-położnicza, mająca renomę w świecie lekarskim, w której, tylko dla rozrywki czytelników dodano krzyżowkę i przepisy na ciasto. Laughing

Nie kwestionuję zdania pana Wiesława Ślósarza, bo nie jestem lekarzem, a pan doktor ma bardzo ciekawy życiorys (publikował ponad 400 artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących genezy, diagnozy i terapii zaburzeń seksualnych, które ukazały się w Polsce, Holandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Japonii)( Jednak pragnę zwrócić uwagę na fakt, że nie zajmuje się on naukowo ginekologią, tylko terapią zaburzeń seksualnych i tożsamości płciowej oraz terapią zaburzeń osobowości (jest psychiatrą, seksuologiem i psychologiem). I ja nie mowie, że nei wie jak się robi dzieci, bo zapewne wie, ale do ginekologa mu daleko. Dla porównania to tak, jakby pediatra miał zoperować wyrostek robaczkowy - niby coś wie, w końcu się tego uczył i potrafiłby to zrobic, ale do konca nie wie dokładnie jak Smile A przecież jest w stanie zdiagnozować ból wyrostka - wie, gdzie leży i jak objawia się jego zapalenie Smile Jednak wycinaniem zajmują sie specjaliści - więc sprawy zapłodnienia i ciąży, czyli czysto fizycznych a nie psychicznych stanów, zostawmy specjalistom - czyli ginekologom.

Cóz. Chodziło mi bardziej o forum, na którym wypowiadają się przerazone 16 twierdzące, ze z ogórkiem można zajść w ciążę. Przepraszam zatem, ten "artykuł popularno-naukowy" - czyli wywiad, znalazł się w popularno naukowej gazetce Wink

Druga kwestia - czytamy ze zrozumieniem. "Najprawdopodobniej usiadła
na pościel, na którą ejakulował jej chłopak"
(nota bene sprytna laska, zeby siadać na świeżą spermę). A co ja pisalam o świeżej spermie? Że jeżeli ŚWIEŻA taka zaraz po wytrysku dostanie się do narządów płciowych ciąża jest możliwa. Ale ręcznik to jakiś abstrakt, aż pokaze to swojemu lekarzowi. Przynajmniej usmieje sie po pachy Wink I logiki w tym zero - wybacz Smile Plemniki giną w powietrzu, bo muszą mięc odpowiednią temperaturę w pochwie (dlatego między innymi kobieta zaraz po dniach płodnych ma wyżsża temperaturę w pochwie, która sprzyja utrzymywaniu się w niej plemników).

Mój lekarz, jeden z najlepszych lekarzy w Toruniu, zapytany o to, jak przez petting zajść w ciążę i czy możliwe jest aby zajść w ciążę gdy nasienie znajdzie się nie bezpośrednio w okolicach pochwy uśmiechnął się znacząco i powiedział "Możliwość jest taka, jak wygrać w totka. NIektórym się zdarza, ale są to osoby nieliczne." Dodał także, ze na zapłodnienie składa się szereg czynników i faktycznie plodny śluz tylko wspomaga zapłodnienie, ale nie jest on w stanie zassać plemnika z zewnątrz. My tam nie mamy dmuchawy czy rury od odkurzacza Smile Myslisz, ze dlaczego najlepiej proponowaną pozycją do zajścia w ciąże jest pozycja od tyłu, a kobiety mające problem z zajśćiem po stosunku leżą z nogami na ścianie? Bo sperma musi wpaść GŁĘBOKO i a plemnik przebywa drogę 10 000 razy dłuższą niż on sam. PO to jest też wytrysk. Musi być pewien impet, żeby do tej ciązy doszło.

No ale jeżeli wypowiadał się juz psycholog to z psychologicznego punktu widzenia. Co ma powiedzieć 14stolatka swojej mamie jak zajdzie w ciaże? "mamo mamo bo krystian włożył mi palec w spermie do pochwy"? Wink Oczywistym jest, ze bedzie sie szukało szeregu czynników, które po prostu lepiej nazwac "pechem" niż własną nieodpowiedzialnoscią typu : pęknięta gumka (chociaz zdarza sie to faktynicze), przescieradło, palec, gąbka, etc. Są to absurdy, które z rzeczywistością mają tyle wspolnego co słoń ze składem porcelany. Nie wiem także czy wiesz, ze penetracja palcem, bądź bardzo płytka penetracja penisem nie zostawia w pochwie kobiety żadnych śladów. I to jest mit ciąży przez palec i prześcieradła. Lekarz nie jest w stanie zorientować się jak doszło do zapłodnienia, jeżeli kobieta jest dziewicą, a nie ma żadnych śladów penetracji. Przeciez taka kobieta nie przyzna się do nieodpowiedzialności tylko prędzej zrzuci na ręcznik niż niepokalane poczęcie a i tak lekarz nigdy nie dowie się prawdy, bo nie był materacem. Dlatego nasz bohater i autor popularno naukowej publikacji w Echu Wrocławia (nie moge z tego Laughing) użył słowa "NAJPRAWDOPODOBNIEJ".

Bo tak logicznie biorąc - pchałbys swojej partnerce palce obtoczone w nasieniu po pochwy w dni płodne? albo zbliżałbyś w jej intymne okolice nasienie? przypuszczam, ze nie Smile Nie traktujmy, na litośc boską, plemników jak inteligentnych istot, które knują jak zapłodnić. Bo na serio urośnie to do rangi broni biologicznej i juz nigdy nie wejdę do jeziora albo basenu ;p

i ostatnie. Moj drogi Kolego, czytamy ze zrozumieniem : JEŻELI PLEMNIKI MAJĄ STYCZNOŚĆ ZE ŚLUZEM DO CIĄZY DOJŚĆ MOŻE <bo to po mamy ten cholerny śluz>, ale na zapłodnienie musi się złożyć szereg czynników m.in. wytrysk w pochwie kobiety - bo głownie to jest przyczyną zaplodnienia.

A niepokalane poczęcie to Maryja Smile

amen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kapsoq



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 9:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, Echo jest gazetą ginekologiczno-położniczą. Ale przynajmniej w ogóle jest to jakaś publikacja, nawet jeśli jest chamska. To i tak więcej niż wypowiedź na forum internetowym. Powiedział to fachowiec!
Poza tym człowiek opublikował to też na swojej stronie internetowej. I to głównie na tym się opieram chociaż o tym nie wspomniałem.
I mało mnie obchodzi gdzie on na ten temat się wypowiadał. Jakby to w ogóle miało jakieś znaczenie?! Ważne kto to powiedział. Ja gratuluję że tego nie dostrzegasz.

Ślósarz nie jest lekarzem ale przyjmuje pacjentów i zna przypadki. Sam znam jeden przypadek kiedy dziewczyna nie uprawiając żadnych form seksu raz zrobiła coś z chłopakiem (dalej nie był to normalny seks) i od razu wpadła. 1/1 i bach! Zaiste przypadki chodzą po ludziach. I uważam to za wystarczający dowód że można. A lekarz powiedział jej że to się zdarza 1/1000. Imo wcale nie jest to tak rzadko a więc zagrożenie jest realne. Tyle że nie znam szczegółów dlatego w ogóle tutaj napisałem. Skoro pan seksuolog też zna przypadek nie musi być lekarzem żeby naukowo potwierdzić możliwość zajścia w ciążę w takim czy takim przypadku.
Cytat:
Cóz. Chodziło mi bardziej o forum, na którym wypowiadają się przerazone 16 twierdzące, ze z ogórkiem można zajść w ciążę.

Na tym forum to właśnie się dzieje.
Cytat:
znalazł się w popularno naukowej gazetce

W byle jakiej gazetce, ale gazetce, oficjalna wypowiedź seksuologa. I na jego stronie internetowej. Czy to naprawdę nie wystarcza? Czy mamy uznać że Ślósarz kłamie dlatego że nie opisał przypadku w lepszym miejscu? W innej gazecie mógłby kłamać tak samo, nikt przecież nie jest w stanie tego sprawdzić.
Cytat:
jeżeli ŚWIEŻA taka zaraz po wytrysku dostanie się do narządów płciowych ciąża jest możliwa. Ale ręcznik to jakiś abstrakt, aż pokaze to swojemu lekarzowi.

A czym różni się ręcznik od pościeli? Wiadomo że mówimy tu o świeżej spermie. A świeża jest przez dobre parę minut, powietrze zabija nawet nas, ale nie od razu.
Cytat:
muszą mięc odpowiednią temperaturę w pochwie (dlatego między innymi kobieta zaraz po dniach płodnych ma wyżsża temperaturę w pochwie, która sprzyja utrzymywaniu się w niej plemników)

A jądra człowieka są na zewnątrz dlatego że w chłodzie plemniki żyją dłużej. Więc to zależy akurat.
Cytat:
Dlatego nasz bohater i autor popularno naukowej publikacji w Echu Wrocławia (nie moge z tego Laughing)

Troche powagi proszę, bo też zaczne się czepiać.
Cytat:
i ostatnie. Moj drogi Kolego, czytamy ze zrozumieniem : JEŻELI PLEMNIKI MAJĄ STYCZNOŚĆ ZE ŚLUZEM DO CIĄZY DOJŚĆ MOŻE <bo to po mamy ten cholerny śluz>, ale na zapłodnienie musi się złożyć szereg czynników m.in. wytrysk w pochwie kobiety - bo głownie to jest przyczyną zaplodnienia.

Nie umknęło mi to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 3:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jądra są na zewnątrz, gdyż w jądrach plemniki są wytwarzane. A nie przechowywane...

Radzę zajrzeć do podręcznika od biologii...

Seksuolog, nawet najlepszy, nie może być uważany za osobę kompetentną w sprawach typowo fizjologicznych. Z takimi pytaniami naprawdę lepiej udać się do specjalisty -> GINEKOLOGA.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aedd



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 52

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i takim oto sposobem nowicjuszka zakonczyła dyskusje bardzo dobrze, bo zmierzała ona do nikąd Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To w takim razie gdzie sa przechowywane plemniki?
i slyszalam ze jadra zwisaja po to zeby byly chlodniejsze od ciala, zeby plemniki nie zatrzacaly ruchliwosci...?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 9:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W najądrzach.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kapsoq



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
W najądrzach.

To teraz proszę zajrzeć do podręcznika od biologii i łaskawie spostrzec że najądrza nie leżą w ciele tylko poza ciałem, w mosznie.
Cytat:
i takim oto sposobem nowicjuszka zakonczyła dyskusje bardzo dobrze, bo zmierzała ona do nikąd

Zgadzam się. Ta dyskusja była bez sensu, bynajmniej nie z mojego powodu.
Cytat:
Seksuolog, nawet najlepszy, nie może być uważany za osobę kompetentną w sprawach typowo fizjologicznych. Z takimi pytaniami naprawdę lepiej udać się do specjalisty -> GINEKOLOGA.

Tylko że tutaj rozchodzi się o przypadki zajścia w ciążę w danych sytuacjach. I nie trzeba być ginekologiem żeby mieć autorytet w opisywaniu takich przypadków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprostowałam działanie jąder...A nie dlaczego leżą poza ciałem a nie w ciele...

I nadal uważam ze w tym temacie należy mieć autorytet ginekologa...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kapsoq



Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Cze 17, 2009 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Możnaby już dywagować na temat co ja miałem na myśli mówiąc o jądrach. No ale nieważne..

Moja koleżanka zaszła w ciążę bez penetracji. Uważam że to wystarczy żeby uznać jako fakt że zajście w ciążę w takich okolicznościach jest możliwe, i nie trzeba ginekologa. Chociaż gin by się przydał aby przypadek wyjaśnić i opisać w naukowym czasopiśmie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Metody naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 5 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group