Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Czekolada - błagam pomocy!!!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Czw Maj 25, 2006 5:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

więc dlaczego nie można "przestawić" naszego podejścia do siebie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
DoOod



Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 9:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uzaleznienie zwiazane jest tylko i wylacznie z PSYCHIKA ! Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Pią Cze 09, 2006 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DoOod napisał:
uzaleznienie zwiazane jest tylko i wylacznie z PSYCHIKA ! Exclamation


nie zgadzam się z tym..
po pewnym czasie nasz organizm
"zachowuje" się już w zupełnie inny sposób,
niż "przed"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Cze 10, 2006 1:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DoOod napisał:
uzaleznienie zwiazane jest tylko i wylacznie z PSYCHIKA ! Exclamation


Hmmm czyli wszyscy uczeni od jakiś 30 lat są w błędzie podając 2 rodzaje uzależnienia:
-Psychiczne
-Fizyczne

Ciekawa teoria zmieniająca cały pogląd na temat uzależnień, tylko jak Ty ją udowodnisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Freya



Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 312

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: małopolska
PostWysłany: Sob Cze 10, 2006 8:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł..
czego to można się dowiedzieć wcześniej od prasy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy naprawde mozna byc uzaleznionym od czekolady ... fizycznie jak i psychicznie. Ja nie potrafie pomyslec ze moge nie zjesc czegos slodkiego w ciagu dnia, jak nie zjem to mni nosi i jak narkoman zastanawiam sie co moge w domu sprzedac by miec kase na kawalek czekolady.

O uzaleznieniu nie potrafia mowic osoby ktore go nie doswiadczyly. Dla nich to bez problemu poprostu zucic i nie myslec. Gozej jednak dla tych ktorych uzaleznienie przesladuje cale zycie i musza nonstop z nim walczyc. Po kilku miesiacach niejedzenia jedna kostka powoduje ze wszystko wywraca sie dogory nogami i znowu nie potrafie sie opamietac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 2:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Swego czasu miałam tak z chipsami... nie w takim stopniu, ale ciężko było.
Teraz od pół roku nie jem już słodyczy w ogóle - żadnych łakoci, nic a nic, czekoladek, chipsów, cukiereczków - NIC.

Postawiłam sobie warunek - że jak będę jadła dalej, to będę grubą świnią i przestałam... patrzyłam na laski w CKM'ie, oglądałam dziewczyny zgrabne na necie - czasami mi łzy ciekły po policzku, mimo że nie ważę dużo bo 56 kg.
Po prostu utkwił mi w głowie ideał pięknej, szczupłej kobiety z gazety...
A i tak wiem, że photoshop to 1/2 każdej z nich.
Może spróbuj mój sposób? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wlasnie zjadlam dzisiaj 3 czekolade! mam spore wyrzuty sumienia ... stan depresyjny.
Bylam wczoraj na zakupach i kupilam sobie sporo smakolykow by udowodnic mojemu facetowi jak wroci ze potrafilam nie zjesc wszystkiego. Dzis jest drugi dzien a ja dopiero teraz zdalam sobie sprawe ze wszystko to co by normalnemu czlowiekowi starczylo na ponad tydzien ja zjadlam w czasie conajmniej 3 krotnie mniejszym. Wczoraj na zakupy wyszlam o 17 czyli tak realnie patrzac to minol jeden dzien.

To z tym patrzeniem sie na laski to dawalo mi krutkotrwale rezultaty, potem albo przestawalam sie patrzec i zylam az do czasu kiedy znowu nie zaczynalam jesc albo do czasu kiedy patrzac sie na laske stwierdzalam ze ja i tak nie dojde nigdy do takiej figory i zaczynalam jesc poprzez depresje.
I jeszcze jeden problem ... jak sie tak napatrze to czasem mam wrazenie w nocy ze nie lezy ze mna moj facet tylko jakas kobieta Neutral - przerazajace.

Tak teraz pomyslalam ze to chyba zeczywiscie uzaleznienie psychiczne ktore wynika ze zlych nawykow zywieniowych ktorych nie potrafie sie oduczyc. Moj facet twierdzi ze sama dam rade to przezwyciezyc ale mi brak sily, potrzebuje chyba psychologa...

Moze troche glupie pytanie ale: Czy poszukanie na necie jakis meilowych pedagogow badz psychologow to dobry pomysl ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yalissea napisał:
patrzyłam na laski w CKM'ie, oglądałam dziewczyny zgrabne na necie - czasami mi łzy ciekły po policzku
Po prostu utkwił mi w głowie ideał pięknej, szczupłej kobiety z gazety...
A i tak wiem, że photoshop to 1/2 każdej z nich Wink


heh własnie chciałam to powiedziec Smile 1/2? oj ja sadze ze wiecej... coz mamy 21 wiek Smile nawet z brzyduli mozna zrobic sex bombe...wystarczy tylko photoshop na kompie i mozna smigac....swoja droga to durnota. po co tak oszukiwac? faceci napAleni kupuja te gazety, slina im cieknie na widok takich cial, a ciekaew jakby zareagowali jakby zobaczyli te panienki w zupełnie innych wymiarch... Cool Wink Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak sie cieszylam ze ktos odpisal mi tak szybko ... ale az zacielo mnie na 1,5 h. Ja tu sie wyrzalam, wyrzucam swoje wnetrznosci, mowie o problemach z dziecinstwa ... a tu mi sam moderator ktory zawsze gani tworzy offtopic
aaaaaa... buuuuuu ;'(

dobra nie wazne ... z psychiatra to dla mnie za pozno. Jeszcze jedna depresja, wezme noz "i nikt nie zapuka dzis na czas"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Nałogi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group