Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

controloc 20...

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dora222



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 9:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Rok temu miałam gastroskopię . Przedtem miałam bardzo silne bóle zoładka. Wykryto u mnie przepuklinę roztworu przełykowego ( powiedział lekarz, że raczej nie jest do operacji bo to najgorsza przepuklina do operowania)i zapalenie zoładka. Dostałam controloc 20 ale mam go jeść tylko na czczo pół godz, przed jedzeniem 1x. Często budzę się z bólem zoładka i wtedy przechodzi. Gdy mam mocne dolegliwości dostaje controloc 40.Lek naprawde pomaga, ale na jaki czas... ja biore tylko wtedy kiedy boli...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
smutasek999



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 8:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, wyjezdzam na wakacje, w sobote w nocy i chcialbym wiedziec czy mogie pic na nich alkohol, na forum ostatecznie nie padła odpowiedz czy biorąc controloc ( ja przyjmuje 2 razy dziennie p20) mozna pić alkohol i jaki? Prosze o konkretną odpowiedz z gory dziekuje.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daniel20



Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warmińsko mazurskie
PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie między innymi do AGI. Do 2 lat mam uczucie zgagi takiego odbijania. nie mam żadnych bóli żołądka ani nic innego. nie ważne co jest bo rano moge nic nie jest a już ok 12 mam uczucie odbijania i palenia. od ok 5 miesiecy a może nawet dłużej biorę cotroloc 40 tak mi dali. a juz od ok 3 miesiecy biore rano pół tabletki i też mi wystarcza. od jakichs 5 dni zacząłem pic takie zioła jak Digestonic siemie lniane i aloes w płynie. i wtedy nie biore leków wytzrymałem tydzień ale już objawy wracają ile moge brac ten lek bo nie wiem do końca życia? gastrolog mówił że nie musze gastroskopi sokro po zarzyciu tabletki nie odczówam żadnych dolegliwości. porsze o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marek3871



Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 3:58 pm    Temat postu: controloc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!Mam pytanko,od kilku lat lecze sie gastrologigcznie,mialem swego czasu dosc duzy reflux.Po wzieciu controlocu czuje sie lepiej.Od paru lat doszlo mi tez cos innego, otoż z boku po prawej stronie mam takie dziwne bole ja to nazywam "ćmienie".Nie jest to typowy ból,ale odczuwalny, szczegolnie kiedy spie na tym boku - jest wtedy uczucie takiego "ciągnięcia".Niektorzy lekarza mowia ze to nadżerka dwunastnicy inni ze zespol jelita wrażliwego,po controlocu mi to mija i jest ok.Czy ktos ma może podobne objawy?Pozdrawaim i czekam na odp.,bede wdzieczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kotek2121



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 1:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja wam powiem że przez około 15 roku ponad brałam napierw anesteloc 40mg a po około roku czasu controloc40mg i szczerze to ni hu hu mi to nie pomagało no może trochę :/ na gastroskopię nie wybiorę się już z własnej woli bo nie umiem tego cholerstwa łyknąć i uciekłam z gabinetu. Miałam okropne problemy z jedzeniem nie dość że mnie bolało piekło i wszystko na raz to badania nic nie wykazywały. Z racji że jestem młoda (25lat) a mam silną nerwicę wszystko przypisują nericy ;/ poprosiłam o zmniejszenie dawki controlocku z 40 na 20 bo strasznie bolało mnie nadbrzusze dosłownie dotyk i chodzenie sprawiały mi fizyczny ból. Po zmniejszeniu czuje się powiem na wyrost ok. Już mnie tak nie boli jem w zasadzie wszystko. Tylko mnie trochę pobolewa w prawym boku w jednym miejscu. Nie mam czarnych ehem ehem kupek odpukać i nie wiem co mi jest. Może miałam jakieś nadrzerki może mi się wygoiły nie wiem :/ 2 lata bólu to było okropne. I do dzisiaj nie wiem co mi jest tak na dobrą sprawę. Helicobacter nie mam :/ nie wiem jakie badania sobie jeszcze zrobić by się dowiedzieć oprócz rury. Opiszę może mój ból. Jest to taki dyskomfort bardziej i takie uczucie że w jednym miejscu coś czuję nie to swędzenie może lekkie pieczenie :/ Umiejscawia się to pod żebrami czasem trochę niżej po prawej stronie. Jak się stresuję to jest mega do dupy. a co najciekawsze jedzenie mi pomaga najlepsze jednak jest to że już mi pomaga jak łykam a wiem że jeszcze mi do żołądka nie wpadło ????? Kumacie coś z tego bo ja nie :/ Czy to może byc nerwica?? zgag nie mam nie odbija mi się czase mnie mdli może mi przejdzie jak bym contorloc odstawiłą co robić? lekarze mnie już nie traktują poważnie ehhHELP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kotek2121
Czy były przeprowadzone badania krwi(w tym panel wątrobowy,amylaza) w tym też test ureazowy.Badanie usg?Jeśli masz takie wyniki proszę podać (wskazane z normami)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kotek2121



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 1:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dimedicus powiem Ci że jak mi to robili kiedyś jak się jeszcze okropniej czułam :/ to niestety wszystko było w normie a usg nic nie wykazało ehh

Dodano po 1 minutach:

miałam kiedyś Lambliozę - te lamblie na wątróbce może mam nawrót? poproszę doktorkę jutro o skierowanie na badanie k.... może to to . Sprawa jest tez takaże nie umiem przytyć i to chyba jest związane z controlockiem bo mi to nawet gastrolog powiedział :/ coś tam tyję ale nie specjalnie a jak chudnę to momentalnie Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 3:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kotek2121
Nie ma znaczenia co było kiedyś,ważne jakie teraz są wyniki badań.Takie objawy mogą wskazywać na wiele chorób dlatego trudno jest postawić bez badań prawidłową diagnozę.Możesz sprecyzować w jakiej dokładnie części brzucha występują objawy?Może zadziałamy profilaktycznie w tym kierunku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kotek2121



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 3:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak więc opiszę dokładnie: jest to takie uczucie dyskomfortu około 5 cm w prawy bok i z 5 w góre. Czasem pod żebrami a czasem właśnie w tym miejscu. Jest to takie swędzenie jak by lekkie podpiekanie ale uczucie jest nie przyjemne i nie jest to ból. Pojawia się w różnych porach dnia i czasem po napojach np. wodzie z sokiem rozpuszczalnym. Nie ma schematu jedzeniowego dokładnego po czym mi się tak dzieje bo czasem zjem kotleta pieczonego i nic a czasem zaczyna boleć po wodzie mineralnej. Lekarz podejrzewał zapalenie przewlekłe żołądka, może nadżerki, ehh ale powiedział że jego zdaniem to jest nerwica. badań mi nie zlecają i bagatelizują sprawę. A ja cierpię już 2i pół roku. A na rurę nie pódę bo się okropnie boję. Często mi się pogarsza po herbacie kawy nie piję rok temu żuciłam palenie, odżywiam się zdrowo, nie jem pieczonego nie piję gazowanego i nie wiem co mi jest :/ nie wymiotuję nie mam zgagi ani wzdęć :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Wto Lut 02, 2010 7:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kotek2121,Takie objawy mogą wskazywać na:Pęcherzyk żółciowy,wrzód XII-cy,schorzenia wątroby czy kamienie nerkowe.Zrób badania krwi i moczu to co zalecałem.Co do gastroskopii(jeśli zajdzie taka potrzeba ) nie boli,to jest pewne, wbrew pozorom i nic nie trzeba łykać,żadna rura(cienki grubości paluszka giętki gastroskop,gardło się znieczula)więcej strachu jak to wszystko warte.Ile razy się spotkałem z takimi obawami i strachem a po badaniu pacjent mówi,strach na wielkie oczy,wolę gastroskopie jak borowanie zęba.Po badaniach zobaczymy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group