Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

controloc 20...

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Omen07



Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: RJS
PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 8:58 pm    Temat postu: controloc 20... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Od tygodnia łykam (zgodnie z przepisem lekarza 2x1) tabletki >controloc 20<, przedemną jeszcze ( zgodnie z zaleceniem) 28 dni łykania po 1 tabl. Czy w czasie tej kuracji moge wypić np. wieczorem piwo lub inny alkohol, oczywiście w rozsądnych ilościach Rolling Eyes Question
Pozdrawiam - Adam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 11:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy mozesz napisac na jaka dolegliwosc bierzesz ten lek,bo moj maz tez przyjmuje to samo,ale lekarz odradzil picie alkoholu niskoprocentowego typu piwo,wino,drinki,jak juz to czysta wodka,koniak,czy whisky bez lodu.Ale byc moze,ze nie leczycie sie na to samo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Omen07



Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: RJS
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 9:21 pm    Temat postu: controloc cd.... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przepraszam że wczesniej nie odpowiedziałem, ale byłem zajety remontem samochodu... Sad
Szczególnie na wiosnę i jesienią (w okresie występowania przesilenia wiosennego i jesiennego) dopada mnie ostry, jednostajny ból żołądka, umiejscowiony tuż pod splotem, łączy sie on z migrującymi nerwobólami i bólami kręgosłupa w okolicy lędżwiowej. Łyknięcie Controlocu likwiduje te dolegliwości. Very Happy Lekarze podejrzewają początek choroby wrzodowej, przepuklinę zwieracza żołądka lub zapalenie żołądka... Question Nie poddałem sie jeszcze gastroskopii...

Pozdrawiam - Adam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 10:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.No to wychodzi na to,ze lekarze podejzewaja u Ciebie to samo co stwierdzili u mojego meza,czyli przepukline zoladkowo jakas tam/nie pamietam nazwy/,nadzerki i cos jeszcze.Przy nie leczeniu tych schorzen moze dojsc do wrzodow zoladka,a nawet nowotworu.Moj maz juz dwa razy poddal sie gastroskopii i dzieki Bogu po tej drugiej zostala juz tylko ta przepuklina,ale zeby calkowicie sie jej pozbyc to trzeba wykonac operacje.Poza tym moj maz odczuwal czesto zgage,a to zdarza sie czesto przy tej przepuklinie,/nie wiem czy Ty tez masz takie objawy?/i dlatego ma zakaz picia piwa,wina itp.,najlepiej pic alkohole wysokoprocentowe,takie jest zalecenie lekarza.
Na Twoim miejscu radzilabym wkoncu wykonac ta gastroskopie,nie jest to przyjemne,ale przynajmniej dowiesz sie co Ci dokladnie dolega.
Zycze zdrowka.Pozdrawiam.Aga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pegi83



Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Też lecze się lekiem controloc 20 , tylko moje objawy są o wiele łagodniejsze niż w wypowiedziach poprzednich na tym forum. Mnie natomiast niepokoi moja reakcja na ten lek. Jestem rozbita, po posiłku odczuwam ból (niewielki) i nie mam apetytu.Mieli państwo takie reakcje na ten lek ???
Małgorzata 24
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a na ulotce nie ma działań niepozadanych?
na logike, to ten lek powoduje zmniejszenie wydzielania i produkcji soku żołądkowego, wiec mozna odczuwać mniejszy apetyt.
a bierzesz ten lek na wrzody czy na cos innego?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pegi83



Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, lulotka zawsze musi zawierać takie informacje. Mnie natomiast niepokoiji fakt że mam raczej mocny organizm i nigdy przy przyjmowaniu leków nie pojawiały się umnie nieporządane efekty. Mój lekarz nie stwierdził u mnie wrzodów (nie robiłam gastroskopi) ani nic podobnego. Zapoznałam się z ulotką i wydaje mi się że lek jest stosowany przy naprawde poważnych dolegliwościach. Ja mam tylko utrzymujacą się przez 3 mc zgage, i lekki ból brzucha tak jakieś 5 h po ostatnim posiłku. Zastanawia mnie czy nie dostałam tego leku na wyrost.
Dziękuje za odpowiedź ----> emilka Smile
Małgorzata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 6:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no niestety czesto tak lekarze dają "na wyrost". to jest denerwujące, bo pojdziesz do takiego po poradę, a ten strzela antybiotyk lub silny lek... no nie wiem, wydaje mi się, że jeśli Cię te objawy niepokoją, to powinnaś przejść się do lekarza i go o tym powiadomić. zwłaszcza jeżeli masz jeszcze przez długi czas stosowac ten lek.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 3:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pegi83-jesli dokucza Ci zgaga to lek jest wlasciwie dobrany,poniewaz ma on na celu zmniejszenie kwasow w zoladku,ktore powoduja zgage.U mojego meza wlasnie wszystko od zgagi sie zaczelo i podczas gastroskopii wszystko sie wyjasnilo,musi przyjmowac controloc,aby zmniejszyc te kwasy,a zauwazyl juz,ze jak nie bral tych lekow,bo akuart Mu sie skonczyly to niestety odczuwal zgage,wiec chyba jest juz skazany na leki do konca zycia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pegi83



Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 11:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aga xs dziękuje za odpowiedź Smile .
Biorę controloc 20 już tydzień i od 2 dni jest już wszystko w porządku nie mam rano zgagi i dobrze się czuje. Przede mną jeszcze gastroskopia mam nadzieję że wszystko będzie w porządku. Pozdrawiam
Małgorzata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group