Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle w klatce piersiowej

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 10, 2008 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kontrat napisał:
na kartce jest napisane:
Cytat:
Pola płucne bez zmian. Zraz żyły nieparzystej.


Może obraz żyły nieparzystej? Bo zraz to faktycznie bez sensu nieco. Wink
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
redial86



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
podepnę się pod temat i postaram się opisać moje schorzenia,
Mianowice ostatnio czuję bardzo duży ucisk w okolicach mostka, bardziej w górnej jego części,
pojawia się on zazwyczaj po dużym wysiłku fizycznym, lub podczas uprawiania jakiegoś sportu (noga siatka) gdy np. wykonam bardzo duży "zamach"
mało tego, ból ten nie objawia się tylko krótkotrwałym działaniem, lecz trwa on ok. tygodnia, z tym że raz jest silniejszy raz mniejszy, zależy też od pozycji ciała,
jednak najsilniejszy zaraz na początku po tym jak się pojawi, ból ten również sie nasila przy głebokim nabieraniu powietrza do płuc i wtedy też jest najsilniejszy, przynajmniej takie mam odczucia
Może ktoś się domyślać co to za rodzaj schorzenia? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
piotr84



Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 12:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich...
Mam pytanie. Ostatnio mnie boli w klatce piersiowej zaraz pod mostkiem, przy laczeniu zeber. Czuje jakies wygrubienie. Jak przyciskam to kluje.
Kaszle czesto ostatnio. W tamtym tygodniu w jeden dzien caly czas mi sie lala krew z nosa. Jestem mezczyzna, mam 24 lata, pale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krzeszus



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 24, 2008 11:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
zawiało mnie jakieś 2 dni temu i wszystko było w porządku ale pojawiły się bóle w lewej części żeber tak z boku.Lekarz stwierdził że jest to zapalenie mięśnia międzyżebrowego.Żadnych badań nie zatwierdził a co do leków to nic nie dostałam bo jestem w ciąży. Bóle się nasiliły i ani oddychać nie mogę za bardzo ani spać bo żadna pozycja mi nie odpowiada, tzn zaczynam się dusić. Bóle jest ostry i kujący. Mój mąż wziął mnie do szpitala gdyż nie mogłam wytrzymać, a tam jedyne co to zalecili mi zażywanie PANADOLU(który mi nie pomaga).Chciałam się dowiedzieć czy nie powinnam dostać skierowania na badania jakieś? Nigdy wcześniej nie miałam problemów z kręgosłupem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fvrfvrefrf



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 14, 2008 5:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie zaczęło się tydzień temu. Nagle zaczęły się bóle w klatce piersiowej, między brzuchem a klatką piersiową oraz z tyłu w lewej łopatce. Poszedłem do lekarza. EKG i RTG nic nie wykazały. Lekarz przepisał mi na bóle Ketonal forte. Po zażyciu bóle przechodziły ale po kilku godzinach znowu się pojawiały. W nocy nie mogę spać bo jak się położę to zaczyna mocniej boleć. Dwa dni temu zaczęły mnie boleć końcówki żeber przednich tak po bokach. Przy oddychaniu również odczuwam lekkie nasilenie bólu. Ból z tyłu rozniósł się na całe plecy. W nocy jakby lepiej ale to być może od tego że biorę Ketonal. Niestety w ciągu dnia dalej mnie boli z przerwami raz mocniej raz słabiej. Jest to bardzo nieprzyjemne i uciążliwe. Na początku podejrzewałem że to może być nerwica ale teraz zaczynam mieć wątpliwości czy to rzeczywiście nerwica. Myślę że to może być coś z kręgosłupem lub żebrami albo mięśniami żeber. Jeśli nadal nic się nie zmieni będę zmuszony poprosić o skierowanie do szpitala, może tam mi coś poradzą. Nigdy wcześniej nie miałem żadnych problemów z kręgosłupem ani żebrami, nie miałem też żadnych urazów. Jeśli tak dalej będzie to nie będę mógł normalnie funkcjonować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mad_poul



Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 9:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem uważnie wszystkie wypowiedzi i mogę też podzielić się swoimi doswiadczeniami związanymi z dolegliwosciami i bólami w klatce piersiowej (w okolicach serca). Zaczęło się tym, że dostałem silnych bóli lewego barku i dretwienia lewej ręki. Ból przeniósł się w okolice klatki piersiowej (kłucie w mostku i ściskannie w okolicach serca). Ból był nie dowytrzymania. Wezwałem pogotowie i zabrali mnie do szpitala. Zrobili RTG klatki, badanie krwi. Lekarz stwierdził zapalenie mięsni szkieletowych. Po podaniu kroplówki z lekami rozkurczającymi i przeciwbólowymi zostałem wypisany do domu. Lekarstwa przepisane to Refastin lub Ketores (oparte na Ketoprofenie - lek przeciwzapalny i przeciwbólowy). Po miesiącu spokoju nastąpił ponowny atak bólu. Tym razem wraz z bólem w barku, drętwieniem lewej ręki i silnego bólu w klatce wystąpiła też gorączka 38 stopni oraz opryszczka na ustach. Udałem się do lekarza ogólnego: badania RTG kręgosłupa (wszystkich odcinków) oraz wizyta u ortopedy. Badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Ortopeda po badaniu USG barku oznajmił, że to jakiś nerwoból i przepisał maście przeciwzapalne do smarowania ale one nic nie pomagały (Metindol i Elmetacin), pomagał jedynie Refastin. W związku z tym, że ból się nasilał (występował prawie codzienie przez tydzień i bardzo utrudniał mi normalne funkcjonowanie lekarz pzrepisał mi zastrzyki Milgamma N (na bazie witamin B) oraz Heviran (lek przeciwwirusowy - ospa, półpasiec itp.). Ostanie podejrzenie to wirusowe zapalenie końcówek nerwowych w okolicach kręgosłupa na ocinku górnym - stąd te bóle. Nie wiem jeszcze czy nowe leki pomogły - bo dostałem właśnie pierwszą szprycę. Na razie nic nie boli. Aha lek Refastin mam nadal brać.

Dodano po 11 minutach:

Aha zapomniałem dodać, że w międzyczasie robiłem też badania EKG wysiłkowe i kardiolog nie stwierdził żadnych zmian zawałowych. Lek Refastin (działa dopiero po około godzinie od zażycia) i podobnie jak w wypowiedzi "fvrfvrefrf" też pomagał tylko na kilka godzin: 6-8 godzin, potem następowały nawroty bólowe o różnym stopniu nasilenia raz mocniej raz słabiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Doma-12



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 8:50 pm    Temat postu: Ból w kladce piersiowej.... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Mam pewnien problem - czasami boli mnie w kladce piersiowej albo od prawej strony lub poprostu po środku. Ból nasila się kiedy Nosze jakiś ciężar.

Jak myślicie co to może byc?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w"klatce"Smile
hmm no to może po prostu od noszenia Cię boli?
sugerujesz, że może być to coś poważnego ?
mnie się wydaje, że być może się zbyt forsowałaś i ot tak boli...
no nie wiem ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gacek60



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódż
PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 12:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ! czasami zdarza się tak, że silne bóle w klatce piersiowej to objawy nerwicy. Przy bardzo stresujących sytuacjach oraz niedoborach magnezu może się to nasilać. Warto zaopatrzyć się w ziołowe pastylki uspakajające pić melisę oraz uzupełnić niedobory magnezu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dzidol



Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 11:13 pm    Temat postu: Bóle w klatce piersiowej2 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Podczas badania EKG wysiłkowe, lekarz stwierdził pobudzenie dodatkowe. Natomiast w arytmii komorowej mam wpisany wynik 2162. Lekarz powiedział, że wszystko z moim sercem jest OK. Natomiast bóle klatki piersiowej oraz brzucha nie ustępują, ciągle mnie mdli. Odczuwam ból także w trakcie wdychania powietrza.
Jestem w wieku 47 lat. Proszę o radę.

Pozdrawiam

Nie zakładaj nowego tematu skoro istnieje już pokrewny. Przeczytaj regulamin forum.
Przyłączyłam do pokrewnego. / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group