Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Bóle w klatce piersiowej

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RoQi



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 28, 2007 9:55 pm    Temat postu: Bóle w klatce piersiowej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Zwracam się do was z ogromną prośbą w zdiagnozowaniu pewnej dolegliwości. Moja narzeczona ma bardzo bolesne bóle w klatce piersiowej. Ból jest tak silny, iż mimowolnie wywołuje łzy, mimo, iż ona należy raczej do "bardzo twardych" kobiet. Wiek pacjenta to 23lata, stan zdrowia ogólnie dobry, lekka nadwaga, ale nie otyłość (duży udział masy mięśniowej w masie ciała). Pacjentka nigdy nie brała żadnych środków farmakologicznych, które mogłyby przyczynić się do tej dolegliwości. Badanie EKG nie wykazało żadnych zakłóceń pracy serca. Lekarz, który ją badał stwierdził, iż są to "Bolesne skurcze mięśni międzyżebrowych" i przepisał lek o nazwie: "Mycolastan" (czy jakoś tak bo już nie mamy opakowania) W każdym bąć razie jest to silnie uzależniający lek o działaniu nasennym. Zaniepokoiło mnie to, iż lekarz stwierdził, iż takie bóle są normalne i będą powracać i nie należy się tym przejmować. Moim zdaniem jest to bardzo nieprofesjonalne podejście do problemu, a leczenie nie powinno polegać na tłumieniu bólu, lecz leczeniu przyczyny. Z tąd moje pytanie: Co może być przyczyną tego typu bóli i do jakiego lekarza się udać z tą dolegliwością? Czy to możliwe, żeby braki takich pierwiastków jak magnez i potas (oraz być może innych) w diecie mogły wywoływać tak bolesne kurcze mięśni? Czy to wogóle są skurcze mięśni? Bardzo się martwie o zdrowie swojej narzeczonej, w związku z czym zwracam się do was o pomoc, bo do tego lekarza nie mam już zaufania, tymbardziej, iż sam miałem z nim do czynienia i mimo trzech różnych dolegliwości, zawsze stawiał mi tę samą diagnozę i przepisywał te same leki. Błagam o pilną pomoc, za którą z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 12:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
a czy lekarz powiedział, co powodujete bóle w klatce? czu to moze byc niedobór pierwiastków? Czy ta pani ma kołotania serca przy tym.
Aa teraz pytanie z innej beczki. Czy ona nie ma problemów z kręgosłupem? Bo problemy z kręgosl piersiowymp powodują często takie bóle. Czasem to też zapalenie mięśni międzyżebrowych bądź spoideł łączących żebra i mostek. Jeśłi to kręgosłup lub spoidła, to powinny pomóc masaże.
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
RoQi



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Diagnoza to - skurcze mięśni międzyżebrowych, tylko niepokojące było to, iż lekarz powiedział, iż to normalne i będzie wracać. Ewentualne niedobory mg zaczeliśmy już uzupełniać,a na zapalenie kupiliśmy cetoprom. przy tym nie ma żadnych kołotań, EKG wyszło idealnie. Ostatnio słyszałem opinie, że problemy z wypróżnianiem (a takowe ma) mogą być tego przyczyną i pomóc może No-spa i coś na przeczyszczenie. Co robić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bóle w klatce mogą powodowane być przez:
Zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa
Neuralgię międzyżebrową
Zapalenie mięśni międzyżebrowych
Zapalenie przyczepów chrzęstnych żeber do mostka
Ból jest wtedy ostry, kłujący
Nasila się on przy głębokim wdechu, zmianie pozycji ciała
Można go wywołać poprzez ucisk na kręgi kręgosłupa, przestrzeni międzyżebrowych, przyczepów żeber do mostka
Nie zmniejsza się po nitroglicerynie, zmniejsza się po lekach przeciwbólowych
Badania dodatkowe: RTG kręgosłupa i klatki piersiowej

Nerwica
Ból w klatce piersiowej występujący w nerwicy może naśladować którykolwiek z powyższych rodzajów bólów
Zwykle różnorodność podawanych objawów i reakcji jego na podawane leki pozwala przyjąć podejrzenie występowania nerwicy, tym niemniej jest to jedna z trudniejszych do zdiagnozowania przyczyn bólów w klatce piersiowej Badania dodatkowe: konsultacja psychologa lub psychiatry

Czy przy głębokim wdechu nasila się on albo przy zdenerwowanu?

A tu jeszcze jakiś link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pleurodynia
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
RoQi



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 11:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ból nie występuje przy głębszym wdechu, natomiast można wnioskować, że ujawnia się w te dni, w których są jakieś powody do zdenerwowania,choć nie zawsze tak się dzieje. Czasem w dni, w których jest tylko spokój, sielanka i same przyjemności ból też występuje (czyżby nerwica ukryta). Nawet jeśli okaże się, że przyczyną tych dolegliwości są nerwy, to jak je wyeliminować, bo gadka w stylu "należy prowadzić bardziej spokojny tryb życia" raczej nic tu nie da, bo jak można prowadzić spokojny tryb życia jak się zarabia 650zl x2 z czego trzeba opłacić mieszkanie, zjeść, ubrać się, a jeszcze chciałoby się zrobić jakieś skromne wesele i spłodzić potomka? Nasze życie jest po prostu takie, jak u każdego przeciętnego polaka, który żyje za min. płace ustawową, jaką w tym roku Kaczyński podniósł o 37zl brutto :-/

Czy ktoś ma jakieś wskazówki jeszcze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 10:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm, nerwica objawia się wlaśnie najczęściej, gdy człowiek wyluzuje i odpocznie. Wtedy się ujawnia, gdy emocje miną. U mnie nerwica żołądka po "wspaniałej" pracy ujawniła się po miesiącu od zwolnienia, gdy już wydawało by sięodpoczęłam psychicznie. Wtedy pojawiły się niesamowite bólem które trwały 2 tyg. Dopiero leki pomogły. A lekarz przepisał tyklo środki przeciwbólowe, czy też jakieśrozkurczające, moze też uspokajające?
A tak na marginesie: ten Myolastan to niezłe świństwo, silne i uzależniające, no i działa też na układ nerwowy, przy czym nie można nawet kierować pojazdami. Skoro lekarz twierdzi, ze to normalne i nie ma się czym przejmować, to czemu taki silny lek, stosowany m.in przy przykurczach mięśniowych pourazowych i pooperacyjnych przepisuje?
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
RoQi



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 01, 2007 1:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wlasnie dlatego uwazam, ze ten lekarz jest o dupe rozczasc,zreszta dzis bylem u dermatologa, a jego diagnoza brzmiala: "nie wiem co panu dolega, ale przepisze panu pare rzeczy" i jak tu wierzyc w nasza sluzbe zdrowia? najchetniej przestal bym oplacac skaldki zdrowotne i rentowo-emerytalne zreszta tez. a co konkretnie Ci przepisal?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 12:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ja miałam nerwicę zołądka i przepisał mi na żołądek, głównie rozkurczowe. Mianowicie: Ulzol, Spasmophen i Debridat. ALe to na żołądek i pomogło. Po 2 tyg ból przeszedł prawie całkowicie. A lekarz, coz, znał mnie, bo często u niego byłam prywatnie, więc się"postarał"Wink Nasi lekarze jak chcą, to umieją się postarać, jak chcą, to potrafią (przykład Mazocha, którego postawili na nogi, z takiego stanu). Szkoda tylko, że czasami się im nie chce;(
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
RoQi



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 1:07 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bo gdyby polozyc na stole grubą koperte, to pewno by im sie zawsze chcialo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Smok



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 2:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoQi,

minelo troche czasy
czy jest juz wporzadku?

Twoj post mi sie wyswietli jak szukalem czegos na temat problemow swojej zony Smile wydaje sie, ze ma podobne chociaz nie wiem.
Lekarz jej powiedzial, po zrobieniu EKG, ze ma zapalenie koncowek miesni zeber czy cos takiego i ze to sie nazywa "zespol pelca" z tym okresleniem to nie jestem do konca pewien.

Czy istnieje cos takiego jak "zespol pelca"? bo nigdzie w internecie o tym nie znalazlem.

I co to moze byc to zapalenie koncowek miesni zeber? ...objawia sie bolem w klatce piersiowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group