Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników: TK, RM, RTG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olus1991



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 10:03 pm    Temat postu: Proszę o pomoc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc. Niedawno byłam na badaniu TK kregoslupa ledzwiowego i mam wyniki ktore nie bardzo rozumiem. Byłam u dwoch lekarzy i kazdy z nich mowił co innego.
Wyniki są takie:
L4/L5
Nieznaczne uogolnione uwypuklenie krążka międzykregowego z dyskretnym uciskiem na worek oponowy.
L5/S1
Nieznaczne uwypuklenie krążka międzykregowego bez ucisku na worek oponowy
Wysokości trzonów zachowane. kanał kregowy i otwory międzykregowe bez cech stenozy.

Czy ktoś może mi coś wiecej powiedzieć? Czy potrzebna tu będzie operacja bo czytałam ze sa robione w takich przypadkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Olus1991
Nie ma potrzeby działań inwazyjnych.Jeśli dolegliwości nie utrudniają zbytnio normalnego życia ,stosujemy leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, rehabilitację, dobre wyniki w leczeniu przynosi basen)(pływanie szczególnie na plecach)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olus1991



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anielika



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 6:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem już ponad 3 lata po zabiegu wszepów kostnych (od dawcy). Lekarz mówił że w ciągu 3 lat wszytsko się zrośnie, dziś odebrałam wyniki. Czy to znaczy że przeszczep się nie przyjął i nie ma już szans na to aby się to zrosło? Jaka jest alternatywa dla takiego wszczepu - pomijając wycięcie własnej kości biodrowej. Może jakaś proteza?

Zniekształcona kość udowa prawa od strony bocznej w obrębie dalszej części trzonu i przynasady.
Zmieniona struktura kostna w tym odcinku kości.
Obraz Tk sugestywny w kierunku zmian pooperacyjnych.(rozrzedzona struktura kostna wokół obszarów zageszczonej struktury)


Poza tym:

W widocznym fragmencie miednicy mniejszej nie można wykluczyc powiększonego jajnika i płynu.Wskazane usg t.V

Z czym może być to związane?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ela9



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 10:40 pm    Temat postu: TK wątroby Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy coś jest groźnego z moją wątrobą bo odebrałam wyniki ,a do lekarza mam dopiero iść pod koniec maja ,
TK wątroba niepowiększona o wyraźnie obniżonej densyjności z obecnymi słabo widocznym w fazie wrotnej 3 drobnymi obszarami śr.1 cm w zakresie segm.VIII i VII wątroby o niższej nieco densyjności, bez możliwości oceny dokładnej wzmocnienia kontr. ale bez wyraźnych cech wzmocnienia, Ze względu na rozmiar w/w zmian ich jednoznaczna ocena w badaniu TK znacznie utrudniona.
Co to jest densyjność i te zmiany .
Proszę o rade czy mama jak najszybciej iść do lekarza czy czekać na swój termin.
Z góry dziekuję za odpowiedź.


Ostatnio zmieniony przez ela9 dnia Pią Maj 07, 2010 12:55 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 6:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badenie nie określa dokładnie rodzaju zmian a opis wskazuje na otłuszczenie wątroby.W takich przypadkach wskazane jest wykonanie biopsji.Takie zmiany moga wskazywać na obecność torbieli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ela9



Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Troszkę zostałem uspokojony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
axel1



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gliwice
PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 9:23 am    Temat postu: zapytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proszę o pomoc w interpretacji TK głowy nie umiem nigdzie znależć odpowiedzi Szeroki zbiornik wielki,struktury móżdżku b/z co to oznacza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Maj 14, 2010 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

axel1
Oznacza,że wszystko jest w porządku.W mózgu znajdują się przestrzenie i tak w IV komorze jest zbiornik wielki.Badanie nie wykazało zmian patologicznych.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
engel851020



Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 6:51 pm    Temat postu: wynik badania RTG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WITAM:) prosze o wyjasnienie co ozn. wynik badania rtg:
"rtg kr szyjnego
zwezenie przestrzeni na poziomie C6 i C7 drobna osteofytoza krawedziowa.
rtg rak
zanik kostny okolostawowy"
zgóry dziekuje pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 15 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group