Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników: TK, RM, RTG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 10:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wrona2813
Wynik nie jest dobry,wykazuje na zmiany patologiczne.Niestety wynik (podany)nie ocenia rodzaju pochodzenie zmian w tym przypadku bardzo podejrzanych,typu przerzutowego..Usunięcie takich zmian jest bardzo problematyczne.Więcej powie lekarz prowadzący.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wrona2813



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki carboczar, jak by ktos mogl cos jeszcze dodac to prosze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 12:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sadze ze opinia czarboczara jest pelna i nie nalezy tu nic odejmowac ani dodawac. Jest to dobry specjalista. Tak czy siak powinienes sie udac do lekarza.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jagoda434



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 4:02 pm    Temat postu: t.k kregosłupa lędzwiowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prosze wyjaśnijcie mi ten opis - na pozimie l5-s1 obraz trudny do interpetacji ,liczne artefakty od materiału stabilizujacego uniemozliwaja ocene kanału kregowego Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jagoda434
Wynik badania w odcinku lędźwiowo-krzyżowym jest niepewny.Co nie znaczy,że jest zły.Taki opis wskazuje na(artefakty)jako występujące nie do interpretacji(przyczynny mogą być różne jak np fałszywe odbicia w czasie badania,ruszenie się w czasie badania,błędem w czasie samego badania)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jarek.P



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 8:51 pm    Temat postu: Wyjasnienie Opisu RTG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam prosbę co oznacza opis RTG klatki piersiowej
Dyskretne wzmożenieodwnekowego rysunku naczyniowego , bardziej nasilone po prawej stronie . Poza tym narządy klatki piersiowej bez uchwytnych zmian radiologicznych

Dziękuję

Dodano po 1 minutach:

Witam mam prosbę co oznacza opis RTG klatki piersiowej
Dyskretne wzmożenie odwnekowego rysunku naczyniowego , bardziej nasilone po prawej stronie . Poza tym narządy klatki piersiowej bez uchwytnych zmian radiologicznych

Dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jarek.P
Wynik badania jest dobry.Prawa wnęka jest zawsze lepiej widoczna ,stąd taki opis.Nie ma powodu do obaw.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jagoda434



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za odp to samo mi powiedział lekarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jakoobek



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 1:56 pm    Temat postu: TK kl.piersiowej ZDJĘCIA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobny temat bo jest sporo fotek i nie chciałem zaśmiecać.
Jak już pisałem wcześniej..
RTG: Możliwość 2 jam cienkościennych we wnęce płuca prawgo, poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Kąty przeponowo - żebrowe wolne. Sylwetka serca w Normie. Konieczne TK

TK:
TK-kp tomografia komputerowa klatki piersiowej.
Badanie TK kl.piersiowej bez podania kontrastu.
Płuca bez zmian ogniskowych. W śródpiersiu nie stwierdza się powiększonych węzłów chłonnych. Niewielka lewostronna skolioza kręgosłupa piersiowego. A to niektóre fotyki, bo mam ich ze sto..:










WSZYSTKO OK : ) ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olus1991



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 3:46 pm    Temat postu: Wyniki Badania TK kregosłupa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc. Niedawno byłam na badaniu TK kregoslupa ledzwiowego i mam wyniki ktore nie bardzo rozumiem. Byłam u dwoch lekarzy i kazdy z nich mowił co innego.
Wyniki są takie:
L4/L5
Nieznaczne uogolnione uwypuklenie krążka międzykregowego z dyskretnym uciskiem na worek oponowy.
L5/S1
Nieznaczne uwypuklenie krążka międzykregowego bez ucisku na worek oponowy
Wysokości trzonów zachowane. kanał kregowy i otwory międzykregowe bez cech stenozy.

Czy ktoś może mi coś wiecej powiedzieć? Czy potrzebna tu będzie operacja bo czytałam ze sa robione w takich przypadkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 14 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group