Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników: TK, RM, RTG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No chyba nie tak źle... ale nie pisze nic więcej.. nie będę wprowadzać być może w błąd.
Napisz jak wrócisz od lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aanekk1



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 12:37 am    Temat postu: interpretacja wyników TK Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo bym prosiła o interpretacje wyników tomografii komputerowej kręgosłupa:
Na poziomie L4/L5 rozluźnienie i niewelkie (ok 2mm) uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego o typie bulging.
Niewielka stenoza kanału kręgowego-pole przekroju kanału wynosi 1,8 cm2 (norma :2-4,5 cm@,istotna stenoza <1,5cm2)
Na poziomie L5/S1 szerokołukowe,tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego na głębokość do 5,5 mm w części centralnej,powodujące ucisk na worek oponowy.
Niewielka stenoza kanału kręgowego-pole przkroju wynosi 1,8cm2

Bardzo prosze o interpretacje? czy ktos wie coz tym sie robi? jak to sie leczy?dziękuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aanekk1, będzie Ci ciężko uzyskać tutaj interpretacje, ponieważ na forum nie ma lekarzy i jedynie osoby, które miały kontakt z TK lub miały podobne wyniki, będą mogły podzielić się z Tobą doświadczeniami.
ze swojej strony powiem tylko, że stenoza, to zwężenie kanału kręgowego i masz podane w których obszarach występuje i jak duże u Ciebie stwierdzono (nieduże).
bulging oznacza symetryczne uwypuklenie dysku poza przestrzeń
międzytrzonową, czyli dysk, który "wypadł" na poziomie 4 i 5 kręgu
lędźwiowego wysunął się spomiędzy trzonów kręgu, między którymi sie znajduje.
czyli prawdopodobnie należysz do dyskopatów.

co do leczenia, to, czy będzie trzeba to operować, czy nie zależy np. od średnicy kanału kręgowego, od tego, jak wielkie są zmiany, czy da się coś zrobić zachowawczo. trochę martwi mnie ten ucisk na worek oponowy (bo za tym może isć ucisk na rdzeń kręgowy i korzenie nerwowe), co może sugerować leczenie operacyjne, ale nie jestem na tyle obeznana w temacie, żeby to stwierdzić zwłaszcza przez internet się nie da takich rzeczy okreslić. o operację najlepiej zapytać lekarza, bo w wielu przypadkach da się jej uniknąć. na pewno ważne będą odpowiednie ćwiczenia postawy, rehabilitacja itd, ale i tutaj przede wszystkim należy zasięgnąć porady lekarza.

pozdrawiam
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aanekk1



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 11:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękuje za odpowiedź.nie sądziłam że aż tak dużo się dowiem,jutro idę do lekarza ale jak dostałam wyniki od razu chcialam sie dowiedziec co ze mną będzie.Jeszcze raz serdecznie dziękuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kicaja



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 1:01 pm    Temat postu: zdj.kręgosłupa lędzwiowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co to jest:obniżenie wysokości krażków m-k L4 i L5-S1 ?
Robiłam zdjęcie i ciekawi mnie czy ktoś może wie co to oznacza i czy jest to grożne..do neurologa jestem zarejestrowana dopiero w przyszłym tygodniu i nie ma mi kto wytłumaczyć co ten opis oznacza..bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś wie....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Paź 18, 2007 5:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to oznaczać wczesny okres procesu zwyrodnieniowego kręgu 4tego i między 5tym kręgiem lędźwiowym a kością krzyżową
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzika



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 1:52 pm    Temat postu: interpretacja rentgenu kręgosłupa szyjnego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostałam wyniki rentgenu kręgosłupa szyjnego. Wyniki chyba dobre, ale proszę powiedzcie, czy to coś poważnego.
"Na wykonanych zdjęciach kręgosłupa szyjnego widoczne ograniczenia ruchomości w przodopochyleniu". Z góy dziekuję


----edited by emilka----
nadawaj tytuły tematom bardziej sugerujące treść
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 3:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli nie ma żadnych nadżerek kostnych, stanów zapalnych itd, to myślę, że to nie jest jeszcze nic poważnego niemniej trzeba pewnie podjąć jakieś kroki jak np. leczenie zachowawcze, czyli ogrzewanie, unieruchomienie, masaże, ew. leki lub elektroterapia i przy poprawie odpowiednie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni szyi. to już na pewno dobierze lekarz Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edman_90



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olesno
PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 11:22 pm    Temat postu: Tłumaczenie wyników: TK, MR, RTG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w trakcie przerwy meczu w którym grałem pod koniec września chciałem się oprzeć na trawie na nadgarstkach i zauważyłem że mnie boli, zlekceważyłem to, dograłęm mecz, nie mogłem nadgarska zgiąć do 90 stopni i przy pompkach bolało, nie przechodziło więc po kilku dniach kupiłem sobie maść i opaske - chciałem wyleczyć domową metodą, wczoraj sie już wkurzyłęm i chciałem zgiąć i pompki robić i bolało i spuchło, dziś poszedłem do lekarza - oglądnął zdjęcie rtg i powiedział żeby oszczędzać ręke, kupić maść,opaske i dał zwolnienie z wuefu, ale zaniepokoiło mnie zdjęcie zobaczcie sami, czy lekarz sie pomylił? co to wogóle jest (troche niewyraźne ale widać najważniejsze zaznaczone):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ade90931fe02e356.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d13189f1fb295c6.html

bardzo prosze o odpowiedź
przyłączyłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi Ci o to wgłebienie (to zaznaczone kółkiem) to to jest normalne;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Strona 2 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group