Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

--> Tłumaczenie wyników: TK, RM, RTG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiel76



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 2:58 pm    Temat postu: wyniki badań Rm proszę o wyjaśnienie opisu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badanie RM odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano w obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i osiowych.Lordoza szyjna zniesiona, odcinek C3-C6 w ustawieniu dyskretnie kyfotycznym, powodującym redukcje rezerwy płynowej na przedniej powierzchni rdzenia kręgowego. Nie można wykluczyć niestabilności na poziomie C2/C3.Na poziomie C3/C4 niewielkiego stopnia tylne uwypuklenie krążka mk z dyskretnym modelowaniem worka oponowego i obustronnym zwężeniem otworów mk, także przez zmiany zwyrodnieniowe na tylnych krawędziach trzonów kręgów C3/C4. Na poziomie C5/C6 dehydratacja krążka mk z towarzyszącą wypukliną uogólnioną krążka m, modelująca worek oponowy i zwężająca obustronne otwory mk, powodująca znaczną redukcję rezerwy płynowej na przedniej powierzchni rdzenia kręgowego. Poza tym zarysy kanału kręgowego gładkie, sygnał rdzenia kręgowego i trzonów kręgowych niezmieniony.
Dodam że po wypadku samochodowym miałem stłuczenie i wykręcenie kręgosłupa szyjnego i nadłamanie kręgu C6
Proszę o odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alajka



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 12:18 pm    Temat postu: Opis RTG płuc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy może mi ktoś wyjaśnić taki opis RTG?

"miąższ płuc o wzmożonym rysunku podścieliska i zmniejszonej przejrzystości"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmonisia



Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 10:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ostatnio zrobiłam rtg kręgosłupa. Prosiłabym o przetłumaczenie..... Lewostronna skolioza lędźwiowa. Obustronna lumbalizacja Th12 z resztkowymi żebrami - wariant rozwojowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewa-32



Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 8:17 pm    Temat postu: proszę o interpretację wyniku rezonansu! pilne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WITAM, U MOJEJ 16-LETNIEJ CÓRKI WYNIK WYSZEDŁ NASTĘPUJĄCY:
BADANIE MR KRĘGOSŁUPA LS WYKONANO W SEKWENCJACH ECHA SPINOWEGO I GRADIENTOWGO BEZ DOŻYLNEGO PODANIA ŚRODKA KONTRASTOWEGO.
OBIŻENIE WYSOKOŚCI KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO L5/S1
WYPUKLINY FOTRZONOWE, DELIKATNE /G.SCHMORLA/ POWIERZCHNI STAWOWYCH TRZONÓW L4,5
DELIKATNE, DOŚĆ SYMETRYCZNE UWYPUKLENIE KRĄŻKÓW L2/3/4/5 , UCISKAJĄCE PRZEDNIĄ POWIERZCHNIĘ WORKA OPONOWEGO I DELIKATNIE ZWĘŻAJĄCE KANAŁY NERWÓW KORZENIOWYCH, OBUSTRONNE.
WYPUKLINA TYLNA NA POZIOMIE L5/S1 W ODRĘBIE TKANKI TŁUSZCZOWEJ SPIDURALNEJ BEZ UCISKU WORKA OPONOWEGO I CECHAMI DELIKATNEGO ZWĘŻENIA KANAŁÓW N.KORZENIOWYCH.
BADANIE NIE UWIDOCZNIŁO OBSZARÓW NIEPRAWIDŁOWYCH SYGNAŁÓW W ODRĘBIE KOŃCOWEGO ODCINKA RDZENIA KRĘGOWEGO I KORZENI OGONA KOŃSKIEGO. SYGNALY STRUKTUR KOSTNYCH PRAWIDŁOWE.



PROSZĘ O PRZETŁUMACZENIE NA POTOCZNY JĘZYK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
flay5020



Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 4:51 pm    Temat postu: Szukam porady bo nie wiem co to oznacza.. Wyniki Rezonansu m Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostałem wyniki rezonansu magnetycznego i chciałbym dowiedzieć się co owe wyniki oznaczaja, taką bezstronną opinię chciałbym usłyszeć.. Co mi dolega, co by trzeba było zrobić. Naturalnie za 3 tyg. mam wizytę u ortopedy, ale do tego czasu chciałbym się zorientować.

"Badanie MR stawu kolanowego z 1/3 dalszą kości udowej wykonano w płaszczyźnie koronalnej, axialnej oraz sagitalnej w obrazach T1, T2i PD zależnych oraz w obrazach z saturacja tkanki dłuszczowej

W obrazach z saturacją tłuszczu silnie T-2 zależnych stwierdza się podwyższenie sygnału z kłykcia przysrodkowego koscia piszczelowego i udowej jako wraz niewielkiego obrzęku sródkościa - może być pourazowe.
Zmian ogniskowych śródkostnie nie stwierdza się.

Cechy uszkodzenia chrząstki stawowej rzepki na długości 6mm (od strony przysrodkowej) jako wyraz chondromalacji. Poza tym obszarem - prawidłowy obraz chrząstki stawowej.

Zwiekszona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym.

Zachowania ciągłości więzadła krzyżowego przedniego i tylniego oraz ww. pobocznych .

Prawidłowy obraz łąkotki przyśrodkowej i bocznej .

Prawidłowa zawartość dołu podkolanowego. "


Proszę o jakąkolwiek odpowiedz.. bo nic z tego praktycznie nie rozumiem ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
colenos



Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 1:29 pm    Temat postu: Wyniki badania RTG Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzisiaj odebrałem wyniki badania RTG niestety nie jestem w stanie zrozumiec co mi tak naprawde dolega bylbym niezwykle usatysfakcjonowany gdyby ktos mi pomogl w zrozumieniu tego i odpowiedzial na pytania :
Co mnie w takim wypadku czeka ?
Czy to jest uleczalne ?

A wiec przejdzmy do wyników :

L1 niewidoczny w całosci na zdjeciu bocznym.
Dyskretne prawostronne skrzywienie kregoslupa ledzwiowego.
Poziome ustawienie kosci krzyzowej.
Wysokosc trzonow kregow L i przestrzeni miedzykregowych zachowana.
Sklerotyzacja podchrzestna i nieregularne zarysy szpary stawoej stawu krzyzowo-biodrowego lewego

Jezeli ktos bylby na tyle uprzejmy by poswiecic mi 5 minut swojego czasu jak i wiedzy bede naprawde szczesliwy bo zyje w nieswiadomosci co mi tak naprawde dolega .
Z góry dziekuje za pomoc .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pytek



Dołączył: 11 Lip 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z domu
PostWysłany: Nie Lip 14, 2013 10:24 pm    Temat postu: TK głowy, Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WITAM
bardzo proszę o interpretację wyników TK. Pogrzebałam trochę w necie i się zaniepokoiłam. Na wizytę u neurologa muszę czekać, a wyniki mnie przestraszyły. w 1980r miałam poważny wypadek samochodowy- stłuczenie pnia mózgu. Zgodnie z zaleceniem poszpitalnym byłam pod kontrolą neurologa przez szereg lat. Z badań diagnostycznych miałam robione jedynie eeg- zmiany patalogiczne ,które wystąpiły po wypadku cofnęły się. Żaden z neurologów do których przez te lata chodziłam nie widział potrzeby poszerzenia badań. Oceniali stan zdrowia pod kątem swojej specjalności jako nieodbiegający od normy. Dopiero niedawno po epizodzie –kilkumimutowym- utraty pola widzenia, które miałam w lutym br. dostałam skierowanie najpierw na usg tętnic szyjnych w lutym br, na kolejnej wizycie dopiero dostałam skierowanie na TK głowy bez kontrastu
Usg (z IV.13r)szyi wykazał:
„Doppler TT.domózgowe/- przepływ w TT.domózgowych prawidłowy, kierunek dogłowowy, typ laminarny, PSV 50-96cm/sek. W opuszkach widoczne zmiany- w lewej blaszki włóknisto –lipidowe, słabo uwapnione grubości do2,5 mm, w prawej większe zmiany, blaszki miażdżycowe grubości do 3mm – zwężenie większe, 25%. Średnice tętnic –CCA do 8 mm, ICa6mm,.ECA 4.2-4.3mm a AV 3,4-3,6mm”
Po nim dostałam skierowanie na TK. Niestety neurolog nie chciałam mi daćskierowaniana wszystkie badania jednocześnie, a to mogłoby przyśpieszyć diagnostykę/

WYNIKI TK:
W okolicy potylicznej lewej , przyśrodkowo, w okolicy rogu potylicznego komory bocznej lewej uwidoczniono hypodensyjne ognisko, najprawdopodobniej naczyniopochodne o przekroju ok. 5,1 mm, poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych.
Cechy uogólnionego zaniku korowo-podkorowego tkanki mózgowej.
Układ komorowy asymetryczny – szersza komora boczna lewa, nieuciśnięty i nieprzemieszczony względem linii pośrodkowej.
Pozostałe wewnątrzczaszkowe przestrzenie płynowe w granicach normy
Zmiany miażdżycowe wewnątrzczaszkowych odcinków tętnic szyjnych wewnętrznych.

Bardzo proszę o interpretację wyników. Net jest wprawdzie kopalnią wiadomości ale może też człowieka wystraszyć/
Z góry dziękuję za pomoc.
acha mam 60 lat

Anna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Krakod_em



Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 17, 2013 6:17 pm    Temat postu: RTG kręgosłupa lędźwiowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry
Od pewnego czasu mam bóle w lędźwiach i prosiłbym o interpretację badania RTG, które wykonałem w zeszłym tygodniu:

Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego z rotacją kręgów
Lordoza spłycona
Krążki międzykręgowe L1/L2 do L4/L5 zwężone
Dyskopatia L5/S1
Zaznaczone zmiany przeciążeniowe w stawach krzyżowo-biodrowych

Dodam, że mam także zniesioną lordozę szyjną, co wykazało rtg sprzed 2 tygodni.

Nie wiem czy mam powody do obaw, proszę o interpretację.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Strona 17 z 17

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group