Szukaj

Wysoka gorączka u dorosłych bez innych dolegliwości

Komentarze do: Gorączka
Odpowiedz w wątku
rosomak
rosomak 29-12-2015 16:49

mam od dwóch dni gorączkę ponad 38 stopni i zastanawiam się od czego to może być, nie mam żadnych innych objawów, więc nie mam pojęcia z jaką chorobą to mogę łączyć :/

akoni
akoni 29-12-2015 19:44

Na pewno musisz udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Może masz jakieś dolegliwości, które nie wiążesz z gorączką, a są istotne. Pewnie lekarz na początek zleci Ci wykonanie badań ogólnych np. morfologię, a dopiero później coś konkretniejszego. Taki objaw może oznaczać np. jakąś chorobą autoimmunologiczną, która daje mało charakterystyczne objawy. Może to też być po prostu jakaś infekcja wirusowa. Znaczenie ma też ile czasu gorączka będzie się utrzymywać, na razie chyba ciężko wysuwać jakieś wnioski, jak gorączka trwa dwa dni dopiero.

ginag
ginag 30-12-2015 19:50

Przyczyny wysokiej gorączki bez innych objawów często są trudne do ustalenia. Gorączka o nieznanej przyczynie jest stanem chorobowym, jeżeli przez dłuższy czas jest wyższa niż 38,3°C lub ciągle nawraca. O gorączce o niewyjaśnionej przyczynie mówimy jeżeli nie uda się ustalić jej źródła w czasie trzydniowego pobytu w szpitalu lub w trakcie trzech wizyt u lekarza. Dla stwierdzenia stanu patologicznego gorączka, której nie towarzyszą inne objawy musi trwać trzy tygodnie. Do najczęstszych przyczyn gorączki o nieznanej przyczynie należą infekcje, choroby autoimmunologiczne i nowotwory.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Gorączka"