Szukaj

Powiększone źrenice u dziecka przyczyny

Komentarze do: Powiększone źrenice
Odpowiedz w wątku
elojza
elojza 04-01-2016 22:29

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moja Kasia (ma 3 latka) ma nienaturalnie powiększone źrenice? Czy mieliście takie objawy u swoim dzieci? Z czego to może wynikać u dziecka?

KarinaLove
KarinaLove 06-01-2016 09:42

A czy córka przyjmuje jakiś nowe leki? Może powiększone źrenice u dziecka to właśnie skutek zażywania jakiś tabletek, podobno taki efekt może wywołać nawet zażywanie tranu. Przyczyna powiększonych źrenic u dziecka może też być związana z jakimiś chorobami lub np. z uwarunkowaną genetycznie nadczynnością układu współczulnego. W każdym bądź razie radziłabym, jeżeli to nie minie, udać się na wizytę do pediatry, a potem do okulisty i neurologa, jeżeli wcześniej się nic nie wyjaśni.

ginag
ginag 08-01-2016 09:38

Słyszałam, że niektóre dzieci reagują tak przy leku Myocholine. Rozszerzone źrenice charakterystyczne są też dla dzieci autystycznych.

Neurolog, jeżeli będzie miał jakieś wątpliwości może zlecić wykonanie rezonansu magnetycznego i EEG, to takie objawy mogą być związane z zaburzeniami w funkcjonowaniu układu nerwowego, ale to zazwyczaj związane jest z jakimś upadkiem czy wstrząśnieniem mózgu.

Maxior1410
Maxior1410 13-04-2016 10:57

Powiększone źrenice u dziecka mogą być spowodowane przyjmowaniem leków. Jeśli natomiast dziecko nie przyjmuje żadnych leków, a ma rozszerzone źrenice to najlepiej udać się z tym do lekarza na wykonanie wszystkich niezbędnych badań. Rozszerzone źrenice mogą być również objawem tego, że dziecko ma w sobie pasożyta, dlatego najlepiej jest się skonsultować z lekarzem i wykonać badania.

Kolombo
Kolombo 12-07-2016 11:04

A dajesz dziecku tran? Kiedyś słyszałem, że po tranie mogą się powiększyć źrenice. Każde dziecko może inaczej zareagować, ale warto przyjrzeć się temu co dziecko ostatnio zażywało i może okaże się, że to właśnie przez to powiększyły się źrenice.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Powiększone źrenice"