Szukaj

Drętwienie prawej ręki i ból

Komentarze do: Drętwienie rąk
Odpowiedz w wątku
BożenaA
BożenaA 14-05-2016 10:13

Od jakiegos czasu mam zdretwiale 3 palce u prawej ręki i czuje ból.W nocy spać nie mogę z bólu muszę rękę trzymać za łóżkiem i w dzień również boli jaka może być przyczyną? Dodam że mam problem z kregoslupem

cookiemonster
cookiemonster 16-05-2016 12:36

Wydaje mi się, że w Twoim przypadku drętwienie prawej ręki i ból jak najbardziej może być powiązany z kwestiami neurologicznymi, a więc też bólem kręgosłupa. Jeżeli nie masz innych poważnych chorób, to trzeba też wziąć pod uwagę możliwą nerwicę.
Dobrze w tym wypadku udać się do neurologa, żeby zrobił wywiad, zlecił odpowiednie badania i powiedział, czy drętwienie prawej ręki i ból związane jest z kręgosłupem.
Ważny jest też całościowy wywiad medyczny pod kątem innych możliwych przyczyn i chorób, które mogą dawać takie objawy. A sama podejrzewasz u siebie może jakieś inne przyczyny, poza kręgosłupem?

BożenaA
BożenaA 16-05-2016 16:02

Mam podejrzenie cieśni nadgarstka byłam w szpitalu na ostrym w sobotę

kurter
kurter 18-05-2016 09:49

Cieśń nadgarstka wiąże się z dotkliwym bólem. Często masz wrażenie, że ręka "nie chce Cię słuchać". Przechodziłam przez to więc wiem, jak bardzo jest to uciążliwe. Czasami nawet najprostsze czynności sprawiają trudność. U mnie również występowało drętwienie prawej ręki i ból. Początkowo myślałam, że to znowu typowe u mnie bóle związane ze zmianą pogody. Jednak ból utrzymywał się zdecydowanie dłużej, a ręka była praktycznie bezwładna. Poszłam do reumatologa, który podejrzewał cieśń nadgarstka. Oczywiście zlecił ogromne ilości ( nie tanich ) badań i przepisał leki.Powiedział, że jest jeszcze szansa, że uda się cieśń zwalczyć przepisanymi antybiotykami. Przez prawie dwa miesiące chodziłam w specjalnym usztywniaczu (ortezie). Reka coraz mniej bolała. Na kolejnej wizycie dowiedziałam się, że leczenie antybiotykowe działa i dzięki temu uniknęłam operacji.

dzoli
dzoli 18-05-2016 10:58

Zespół cieśni nadgarstka stał się ostatnio bardzo powszechnym problemem. Coraz więcej osób cierpi na tę dolegliwość. Często spowodowane to jest długimi godzinami spędzonymi przy komputerze. Aby odciążyć rękę najlepiej jest jej w ogóle nie używać. Najczęściej lekarze zalecają założenie gipsu na co najmniej 3 tygodnie i ograniczenie ruchów ręki do absolutnego minimum. Cieśń nadgarstka jest porażeniem nerwu pośrodkowego. Zazwyczaj schorzenie to trzeba usunąć operacyjnie. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym - nie jest bolesny i skomplikowany. Jednak okres rekonwalescencji może trwać nawet do 3 miesięcy.

duos685
duos685 18-05-2016 12:06

Nadgarstek składa się z ośmiu kości połączonych między sobą wieloma więzadłami. Znajdują się one w kanale nadgarstka, przez który przechodzą nerwy, naczynia krwionośne oraz ścięgna. W chwili zmniejszenia się przestrzeni dla nerwu pośrodkowego dochodzi do ucisku, co powoduje częściową utratę sprawności w ręce. Na początku leczenia cieśni nadgarstka stosuje się unieruchomienie, po to aby jak najbardziej oszczędzać kończynę. Wskazane jest chłodzenie nadgarstka. Stosowanie okładów z lodu, lub specjalnych opasek chłodzących, które można zakupić w aptece. Konieczna jest również konsultacja z lekarzem, który najprawdopodobniej zaleci Ci fizykoterapię i kinezyterapię. Jeśli ból nadal nie będzie ustępował, możliwe jest wykonanie zastrzyków ze sterydami. Na samym końcu drogi jest operacja, ale warto wypróbować wszystkich metod zanim zdecydujesz się na zabieg.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Drętwienie rąk"