Szukaj

Drętwienie małego palca lewej ręki przyczyny

Komentarze do: Drętwienie rąk
Odpowiedz w wątku
Jonasz55
Jonasz55 20-04-2016 15:56

Od jakiegoś czasu odczuwam drętwienie małego palca lewej ręki. Jakie mogą być tego przyczyny? Dodam, że mam problemy z kręgosłupem. Kiedyś wypadł mi dysk. Odkąd pamiętam prowadzę siedzący tryb życia, ale co zrobić, taka praca. Czy ktoś wie jakie są przyczyny drętwienia małego palca u u lewej ręki? Martwię się, że to kolejne problemy z kręgosłupem.

Ajsza
Ajsza 22-04-2016 10:26

Przyczyna drętwienia małego palca lewej ręki może być siedzący tryb życia, o którym piszesz. Wtedy bowiem przebywasz stale w jednej pozycji, co nie sprzyja prawidłowemu ukrwieniu i unerwieniu. Na skutek zaburzenia dopływu krwi pojawiają się 'mrówki' chodzące po ręce. Wymusza to zmianę pozycji, po której powinna nastąpić poprawa. Drętwienie małego palca lewej ręki może być też sygnałem problemów z kręgosłupem. Przyczyną może być problem z odcinek szyjnym czy dyskopatia.

MisioPysio
MisioPysio 25-04-2016 15:35

Czy drętwieniu małego palca lewej ręki towarzyszą skurcze nóg, zwłaszcza boleśnie wyrywające ze snu? Jeśli tak, przyczyną może być niedobór witamin z grupy B oraz magnezu. Tu masz o niedoborze B12: http://www.biomedical.pl/zdrowie/witamina-b12-6364.html Unikaj mocnej kawy i herbaty - skutecznie wypłukują one witaminy z organizmu. Mrowienie i drętwienie lewej ręki czy tam małego palca może wynikać właśnie z niedoboru tych składników. Witaminy z grupy B12 bowiem bardziej niż inne wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego.

Saracen
Saracen 26-04-2016 12:30

Dziwne swoją drogą, że drętwienie dotyka akurat małego palca lewej ręki :/ Może przyczyna jest zespół cieśni nadgarstka? Przyczyną drętwienia jest wtedy długotrwały ucisk nerwu pośrodkowego biegnącego przez kanał nadgarstka. Towarzyszy temu ograniczenie ruchu, niemożnośc ich precyzyjnego wykonywania i problemy z chwytaniem przedmiotów, a także utrzymaniem ich. Choroba ta występuje często i dotyka pracowników biurowych. Może to ona jest przyczyną drętwienia małego palca lewej ręki u Ciebie.

pati93
pati93 27-04-2016 13:55

Drętwienie małego palca lewej ręki może mieć wiele przyczyn, np. ucisk w obrębie szyi. Korzonek nerwowy zaczyna się w okolicach szyi właśnie, a kończy na czubkach palców. Wtedy najlepszym wyjściem byłoby udanie się do wykwalifikowanego terapeuty i rozpoczęcie pracy nad zniwelowaniem ucisku w odcinku szyjnym. A może mały palec lewej ręki drętwieje Ci z powodu nadmiernego napięcia mięśniowego? W takim wypadku również pomocne okażą się wizyty u fizjoterapeuty.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Drętwienie rąk"