Szukaj

Skręt kiszek ból brzucha objawy

Odpowiedz w wątku
Kermit89
Kermit89 09-01-2016 23:05

Podejrzewam u siebie skręt kiszek, oprócz tego, że pojawił się silny ból brzucha to jeszcze czuje przelewanie w jelitach, do tego chyba obwód brzucha mi się powiększył... Czy powinienem iść do lekarza? nie wiem czy jest sens, czy to samo minie... Czy jakieś jeszcze inne objawy są charakterystyczne dla skrętu kiszek?

KarinaLove
KarinaLove 13-01-2016 14:13

Mam nadzieję, że zgłosiłeś się z tymi objawami do lekarza? Skręt kiszek to inaczej mechaniczna niedrożność jelit. Taki stan może być nawet zagrożeniem dla życia. Zazwyczaj wymagana jest wizyta w szpitalu i interwencja chirurgiczna.
Masz tutaj artykuł na temat niedrożności jelit: https://www.biomedical.pl/zdrowie/niedroznosc-jelit-czym-sie-objawia-3298.html. Mechaniczna niedrożność jelit może być wynikiem niedrożności z zatkania i niedrożności z zadzierzgnięcia.

dorota77
dorota77 13-01-2016 18:55

Mam nadzieję, że jednak to nie był u Ciebie ten skręt kiszek, bo faktycznie objawia się on nawracającymi bólami brzucha o różnym nasileniu, przelewaniem w jamie brzusznej i zwiększeniem obwodu brzucha, np. z powodu uwięźnięcia jelita w przepuklinie. Jeżeli byłby to skręt kiszek, czyli właśnie niedrożność jelit, to objawiałoby się to dodatkowo zaparciami i zatrzymaniem gazów. W późniejszym etapie skrętu kiszek dochodzą także wymioty i to z treścią kałową :/ także nie są to przelewki. Miała to moja babcia i skończyło się na szpitalu, na szczęście w porę trafiła do szpitala, ale u niej akurat niedrożność jelit wynikała z powikłania po operacji.

Anastazja_Rita
Anastazja_Rita 02-06-2016 14:36

Z tych objawów faktycznie może wynikać, że masz skręt kiszek, ponieważ najczęściej objawia się to falowymi, silnymi bólami brzucha i przelewaniami w jamie brzusznej. Z takimi objawami nie warto czekać, ponieważ może być jeszcze gorzej, tylko najlepiej udać się z tym do lekarza.

Polinezja
Polinezja 13-07-2016 11:33

Z takimi objawami chyba lepiej udać się do lekarza, który Cię dokładnie zbada i będzie pewność czy był to skręt kiszek czy może coś zupełnie innego. Nie warto szukać odpowiedzi na forum, gdzie nikt mógł nie mieć podobnego przypadku, tylko lepiej doradzić się specjalisty.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Silny ból brzucha, ale z przerwami"