Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zapomniana pigułka....

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WIKI16



Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 316

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 22 podziękowań w 22 postach


PostWysłany: Pon Sie 06, 2012 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

siwypaco nie ma ryzyka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
veri1988



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 1:40 pm    Temat postu: Spóźniona tabletka 4 z pierwszego tygodnia i stosunek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ... j
Sytuacja moja wyglada DRAMATYCZNIE .
w 3 dzien 7 dniowej przerwy mialam przerywany stosunek . W niedziele rozpoczelam nowe opakowanie ... wszystko jak być powinno . W srodę zapomnialam 4 tabletki , tabletki biorę zwykle w godzinach 20-23 .
Wzielam ja dopiero następnego dnia okolo 9 rano .
Zeby bylo jeszcze dramatyczniej tego samego dnia udalam sie do ginekologa ... powiedzialam o calej sytuacji a ginekolozka powiedziała ... ze to nie jest tak ze za pomoca magicznej rozdzki wraca owulacja jak spozni sie z przyjeciem tabletki , ze ma mnostwo pacjentek ktore zapomnialy 1-2 tabletek i nic sie nie stalo . Szczerze Wolalabym zeby powiedziala ze ... nie za ciekawie wyglada moja sytuacja nizeli ... glaskala mnie po glowie ...
Zapytalam co mam zrobic ? Odpowiedziala ale nic sie przeciez nie stalo ... wszystko wporzadku niech pani dalej przyjmuje preparat .
No ok ... wrocilam do domu ale mialam niesmak po tej wizycie . 3 dni pozniej mialam stosunek z partnerem przerywany( zadna metoda... szczerze mowiac jakby to cos dalo ) A 2 dni temu mialam pełny stosunek
Od momenti spoznienia z ta tabletka biore juz tabletki regularnie . I pozwole sobienadmienic ze tego dnia kiedy wzielam pomieniecia tabletke z srody tego samego dnia wzielam tabletke odpowiadajaca do tego dnia ktorego powinnam wziac tabletke czwartkowa czyli jednego dnia wzielam 2 tabletki . I dalej brALAM juz regularnie .
Wczoraj zadzwonilam do ginekolog i powiedzialam ze w ulotce mam napisane ze w momencie kiedu pominie sie tabletke .. badz spozni z jej przyjeciem w pierwszym tygodniu to ... powinno sie dodatkowo zabezpieczac a ja .... po rozmowie z pania tak nie zrobilam tym bardziej ze mialam stosuek w przerwie 7 dniowej i 3 dni po spoznionej tabletce ...
Na co ginekolog no i bardzo dobrze . dam sobie reke uciac ze naprawde nic sie nie stanie . Plodnosc tak szybko nie wraca zwlaszcza jesli sie bierze preprat prawie 18 miesiecy jak Pani inaczj gdyby to bylo Pani pierwsze opakowanie ... mozna by sie martwic .
No ok skoro tak .. ale dalej sie martwie naczytalam sie tyle for ... tyle kobiet ktore w ten sposob zaszly w ciaze ... albo wmawialy... albo gadaly bzdury...
Nie wiem co zrobic
0
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Mar 09, 2013 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

veri wg mnie gin ma racje. tak szybko owulka nie wraca wiec spokojnie.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
veri1988



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 11:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobiłam test 12 dni po stosunku :/ ten stosunek odbył sie w dzien spoznionej tabletki ... Test wyszedl negatywnie . Brak ciąży .
Ale to chyba za wczesnie na test ...
Moje branie tabletek wygladało tak
24 lutego zaczelam opakowanie to była niedziela ( 1 tabletka )
25 lutego poniedzialek ( 2 tabletka )
26 lutego wtorek ( 3 tabletka )
27 lutego sroda ( 4 tabletka ZAPOMNIANA nie wzielam ) stosunek przerywany
28 luty rano wzielam tabletke srodowa i czwartkowa czyli 4-5
1 marzec ( 6 tabletka )
2 marzec ( 7 tabletka )
3 marzec ( 8 tabletka )
4 m 9
5 m 10 ( stosunek przerywany
6 m 11
7 m 12 ( stosunek pełny)
8 m 13
I do dzisiaj biore regularnie do konca opakowania zostało mi 6 tabletek ...
Dziekuje
wind-of-kope za odpowiedz ... boje sie ... co sie stanie bo sama jestem mam 18 miesiecznego synka ...i pierwszy raz zapomnialam tabletki w sensie spoznilam sie z nia ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
veri1988



Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 11:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj zrobiłam test 14 dni po stosunku w dniu kiedy spoznilam sie z tabletka ... wyszedl negatywnie ze powinnam go powtorzyc ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaskoska



Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam zapomniałam w piatak wieczorem tabletki a rano odbyłam stosunek z partnerem wziełam 2 tabletki o 20 bo tak zazwyczj biore a łykam je już od 2,5 roku czy moge zajść w ciążę

Dodano po 3 minutach:

prosze o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli minęło 12h to jest ryzyko.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kaskoska napisał:
witam zapomniałam w piatak wieczorem tabletki a rano odbyłam stosunek z partnerem wziełam 2 tabletki o 20 bo tak zazwyczj biore


a co masz napisane na opakowaniu ?
Często raczej jest tak że do 12 h łykasz jak najszybciej zapomnianą pigułkę. Po 12 h już nie ma sensu.

Ale tak jak mówi Nowicjuszka ryzyko zawsze istnieje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cola92



Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 30, 2015 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiem, wiem jestem debilem do kwadratu. Moja historia zaczęła się wczoraj. Normalnie biorę tabletki koło 21. Wczoraj wróciłam z pracy, położyłam się i... usnęłam. I dzisiaj dopiero o 11 NA CAŁE SZCZĘŚCIE zauważyłam, że nie wzięłam tej tabletki i ją szybko połknęłam. I jeszcze na dodatek kochałam się rano z chłopakiem. To była 7 tabletka. Uspokójcie mnie albo zabijcie. Już nie chodzi o ciąże, ale nie stać mnie teraz na dziecko... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sob Sty 31, 2015 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba już było pominąć. Tabletki się łyka w 12 godzin po pominiętej. Musiała byś doczytac w swojej ulotce...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38
Strona 38 z 38

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group